Jump to content


Audeze Mobius


nkrgovic

Recommended Posts

 Ima li neko iskustva sa ovim sluskama, imam par pitanja:

  • Stezu li mnogo glavu? Pozajmio sam od sina Sennheiser HD400S, fantasticne su ali me stezu na duze - doduse ja sam glavat.
  • Rade li sa USB-om kako treba? Vidim da ima i bluetooth, da li je USB, kad je prikljucen, lossless, ili je samo napajanje?
  • Da li rade OK sa Mac-om (Mac OS 12)?

 Alternativne preporuke za nesto :

  • USB ili 3.5mm kabl, lossless.
  • Mikrofon, idealno na kablu - ali moze i detachable
  • Over-ear, udobne

 Su dobrodosle. Audeze su mi skupe, tako da je to neka gornja granica cene. Ovo mi je za kuci, na poslu imam Musical Fidelity headphone amp i DAC, ove su mi da stoje kuci za uvece : kad slusam neki podcast i slicno, ili kad imam sastanak online pa za conferencing - pa ne bi nesto sto zahteva i eksterno pojacalo. Wireless mi je nebitan, imam i dobar Bluetooth portable DAC/Headphone amp - tako da bi mi 3.5mm realno bile funkcionalnije. Opet, OK mi je USB.

Link to comment
Share on other sites

Mozda da probas Apple AirPods ?  Postoje u tri varijante: druga generacija, treca generacija i pro varijanta, sa tri razlicite cene. To su BT sluske koje se stavljaju u uvo, imaju ugradjen mikrofon i dobre su i za slusanje muzike. Imam najjeftiniju varijantu, koju sam kupio pre par godina kada je samo ta i postojala, i koje sada kostaju oko 150 eura. Ja ih doduse uglavnom koristim za video konferencije ali sam ih kacio i na Panasonic TV, AppleTV, MAC mini (Monterey), Windows 10, ... i svuda je radilo jako dobro. Slusanje muzike na njima je bilo prijatno iznenadjenje. Imaju izuzetno dobru bateriju koja dugo drzi. Jednom recju: preporuka.

Link to comment
Share on other sites

 Imao sam iPods Pro, odlicne. Jedina mana: lako se gube. Jos uvek imam kutijicu i jednu slusku... ;)

 Tako da gledam kabl. Imam BT Sennheiser velike, dobre su, koristim ih za mobilni, ali bi, mozda, nesto na zicu, da mi stoji kuci zakaceno.... Ako ima naravno. BT opcije znam da imam, nije problem - hvala na potsecanju (znam da je dobronamerno), ali bi da prvo probam da nadjem wired.

Link to comment
Share on other sites

Морам да се умешам у тему са својим прохтевима. Тражим БТ слушалице али не оне прцољке без кабла. Тражим БТ слушалице са каблом између али да улазе у уши, то ваљда зову бубице. Имам ЏБЛ Тјун 160 БТ али лоше раде на новом телефону, једноставно нешто не пасује телефон/слушке. Свирају али прекидају, пуцкају једноставно неупотребљиве су.

Е сад' где у Београду могу да се пазаре слушке али са могућношћу пробе?

Link to comment
Share on other sites

Za jeftinije bt bubice sa kablom Sony wi-xb400. Baterija im je odlična i dugo traje, konekcija je isto odlična ne puca, rade dobro i na telefonu i na pc-u ,mikrofon dobar. Mana: zvuk nije audiofilski, bas je izražen, u bučnoj sredini i na ulici i nije tolika mana.

Nisam čuo da negde ima da se probaju slušalice osim ako nisu neke skuplje. Onda otvaraju kutiju.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ja mogu da preporucim ove slusalice za skoro pa svaku priliku > Koss kph30i.

Odlican zvuk, udobne, lagane, jeftine, mikrofon na kablu kao i onaj "daljinac" za premotavanje pesama na telefonima.

Meni se vise svidjaju od Koss Porta Pro, koje imaju manju slusalicu pa mi nekako ne leze kako treba, dok ove leze savrseno.

Mana im je sto ne mogu da se saviju i spakuju za transport. Tako sam jedne slomio u rancu, da li kad sam ih izvlacio na silu upetljane u nesto...

Druge koje sam narucio i cekam da stignu su Koss KPH40 Utility. One imaju celicni rajf, ali izgleda da imaju manju slusalicu i da nece lepo lezati kao KPH30i... Videcemo kad stignu. Ja ih obicno kupujem na drop-u, mada ima po KP.

(195) Koss KPH30i ULTRA _(Z Reviews)_ 🔥 - YouTube -- ovaj je odusevljen sa njima, kao i ja :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...