Jump to content


Denon AVR-X2000 series - zone2 pojasnjenje


Dimitry

Recommended Posts

Zdravo svima,

Kao početnik u Hi-Fi svetu već neko vreme listam forum, i tražim informacije koje mi mogu biti od pomoći da sastavim neki početni sistem.

Kako sam za početak mislio da uzmem neki polovan receiver i bookshelf zvučnike, a poprilično sam ograničen prostorom kada je AVR u pitanju (najviše dubinom < 38cm), nakon nekog pregleda funkcija i dimenzija, uvideo sam da bi mi odgovarali Onkyo TX-NR6X6 ili Denon AVR-X2000 serije.

Moje pitanje se odnosi na drugu zonu na Denon risiverima, tj. šta se dešava ako povežemo pre-out na jedne zvučnike, a powered izlaze za drugu zonu na druge zvučnike?

Šta će imati prednost od ta dva, i da li se može u meniju birati koji izlaz za zonu2 je aktivan, ili oba izlaza rade paralelno? Ukratko, potrebno mi je da razdvojim zvuk nalik na 3 zone, ali ne postoji nijedan AVR sa 3 zone i dubinom koja mi odgovara. Za Onkyo piše u uputstvu da postoji opcija "Powered Zone2" koja se stavi na "Yes" i tek tada je aktivan Pre-out izlaz za zonu2, ako sam dobro razumeo.

 

Hvala unapred i pozdrav svima.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...