Jump to content


Stari Pioneer Elite PD - xxxx i Sony ES 7xx plejeri


PrekoBare

Recommended Posts

Da li neko ima iskustva sa starim mrgama sa pocetka 90-tih, Pioneer Elite 95, 93, 65, 54, 41, 9300, 8500 ili nekim drugim iz Elite serije koji imaju stable platter i/ili legato linear, prvenstveno kao transport.

Takodje, iskustvo sa razlicitim Sony ES 7, 7xx modelima.

Ja sam devedesete proveo sa Cambridge plejerom pa nemam nikakva licna iskustva.

Pitam zbog toga sto pojedini modeli promaknu za smesne pare, pa bih voleo da znam sta jos valja iz danasnje perspektive, pogotovo manje poznati modeli (na primer, 65 se po mom misljenju prodaje za vise para nego sto vredi jer je jako poznat

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice Pioneera ja imam 9700, on je bolji od Sony jeve 7 (stara serija), ali je Sony 7 Mk2 mnogo (za klasu vise) bolji od mog Pioneera PD9700 ali od PD95 ili PD97 nije bolji.I sto je najgore svi misle da je sitna razlika izmedju PD9700 i PD95 (izbacis trafoe promenis operacione...) medjutim nije tacno imaju iste konvertere ali razlika u zvuku je stvarno velika (konkretno, mirnoca, bolji bas definicija...) tako da ja dajem glas pioneer-u ali ELITE seriji i kao transportu i kao plejeru, svaka cast Sony-ju...ali bojli modeli su MNOGO skuplji... :roll:

Link to comment
Share on other sites

@Prekobare

probaj da nadjes moj post u vezi Sony ES plejera, detaljno sam pisao o tome.

Od 7xx imao sam 779 i imam XA7, preporucujem oba. Inace, potpuno razlicito sviraju, ja preferiram zvuk XA7, jezivo je cist i definisan do bola, sa sjajnom dozom topline i zvukom slicnom gramofonu sa dobrom MC zvucnicom.

Link to comment
Share on other sites

Ti Sony ES playeri su bili strava. Pioneer Elite nisam slusao (ili se toga vise ne secam) tako da ne mogu da ih uporedim.

Skoro sam imao priliku da poslusam jednog odlicno ocuvanog Sony 7xx ES i to je sviralo odlicno. To je mozda jedini CD player koji bih kupio polovan ....

Link to comment
Share on other sites

Ti Sony ES playeri su bili strava. Pioneer Elite nisam slusao (ili se toga vise ne secam) tako da ne mogu da ih uporedim.

Skoro sam imao priliku da poslusam jednog odlicno ocuvanog Sony 7xx ES i to je sviralo odlicno. To je mozda jedini CD player koji bih kupio polovan ....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...