Jump to content


MA ASW100 aktivni SUB potrebna šema


Nixie

Recommended Posts

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 1.2.2022. at 15:24, Nixie said:Obožavam da unapređujem fabričke uređaje. Ono malo Sony TAN15F pojačalo, koje sam kupio neispravan, to toliko bolje svira nakon remonta da ne veruješ. A mogao sam samo da ga opravim ko svaki majstor što bi uradio i pustim da radi dok ne crkne opet nešto. Većina elektrolitskih kondenzatora je bila van parametara kapaciteta, veliki ESR i gubici, i to se čuje dobro kad zameniš. Bedne žice da ne pominjem.

Мирикул :D

Link to comment
Share on other sites

On 1.2.2022. at 15:24, Nixie said:

Obožavam da unapređujem fabričke uređaje. Ono malo Sony TAN15F pojačalo, koje sam kupio neispravan, to toliko bolje svira nakon remonta da ne veruješ. A mogao sam samo da ga opravim ko svaki majstor što bi uradio i pustim da radi dok ne crkne opet nešto. Većina elektrolitskih kondenzatora je bila van parametara kapaciteta, veliki ESR i gubici, i to se čuje dobro kad zameniš. Bedne žice da ne pominjem.

^

Мирикул :D

Link to comment
Share on other sites

Nemoj otvarati, nema potrebe. I onako moram sam da to sve skinem. Samo sam se nadao da negde ima šema da vidim može li se šta poboljšati i da napravim preliminarni spisak delova. Probaću i na diyaudio.com, možda neko ima nešto. Nije ništa hitno, sprava je u pogonu, ko zna kad ću uzeti da radim nešto na njemu.

Link to comment
Share on other sites

SVS koji sam ja gledao (kompresiona verzija SB 2000 PRO) ima samo line ulaze, ide dosta nisko, ima gomilu podešavanja (DSP) preko mobilnog telefona.  Cena je bila oko 1k eur.
Ето пазари га и ништа није потребно да петљаш......

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Kome da kupim, sestri da sluša internet radio, youtube i mp3? 
Ма да ал' је компресиона верзија....Сестра је у питању, све на једном месту.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока


Link to comment
Share on other sites

Dobar je taj SVS. Bila je ideja da se zvučnicima zatvore bassreflex otvori  i smanji zapremina ubacivenjem nečega da se opimizuju za kompresioni princip rada, dobije na brzini i definiciji. I onda SVS doda šta fali. To je tako trajalo neko vreme kao ideja, ali onda sam odustao, prizvao se pameti. Dobro mi je sasvim i bez njega.

ASW100 je dobar za skroman sistem, u ograničeno prostoru sa Wharfedale Diamond 11.0. Uklapa se snagom, cenovno i nije kabast previše.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...