Jump to content


Smsl Su-9 vs Audiolab 8200cd


MilanBogovac

Recommended Posts

On 1/31/2022 at 3:29 AM, MilanBogovac said:

Pozdrav dragi forumaši. Imam u posedu oko godinu dana Smsl Su-9 Dac koji sam kupio nov i to malo čudo daje baš lep zvuk. Ali nedavno sam naleteo na oglas gde se prodaje Audiolab 8200cd koji je star jedno 10 godina.

Pošto mi treba cd a i nekako volim old school dimenzije uređaja koje se slažu jedan na drugi po hi fi standardu (ovo sve malo i van standarda me nervira), zanima me po vašem mišljenju da li bi u zvuku bilo poboljšanja jer svakako ne želim da se odreknem dobrog zvuka radi lepšeg izgleda muzičkog stuba.

Smsl je noviji i čita sve formate ali mi je realno dovoljno 16/44, odnosno 24/96 koje pokriva Audiolab koji je Cd/Dac i zato mi je samo potrebno mišljenje u smeru zvuka.

Nemam točno te za koje si pitao, ali jako slično. SMSL Su-9n (B sistem) i Audiolab M-DAC+ (A sistem)

SMSL u odnosu na Audiolab zvuči brže, otvorenije, više analitično i detaljnije. Čuješ na njemu bolje neke detalje koje postoje i na Audiolabu, ali su manje naglašeni. Na prvu to zvuči super, ali za dulje i ozbiljno slušanje je Audiolab puno bolji DAC, prirodniji, pogotovo srednjetonsko, veća zvučna slika, manje zamoran rekao bih. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nixie said:

A blurej plejeri? Jel i oni imaju ta ograničenja ili ne? Mislim ne zanima me DSD, DAC mi to ne podržava ali imam dosta flac fajlova konvertovanih sa DSD u PCM koje sa uživanjem slušam.

Најчешће универзални плејери пуштају дсд преко хдми. Нашао ову старију тему, треба потражити нешто новијег датума. https://www.avsforum.com/threads/dsd-over-hdmi-players.1155206/

Link to comment
Share on other sites

Na temu... meni nisu jasna pitanja na forumu tipa kakav je zvuk.To se uzme na probu i proba direktnom usporedbom. Cujemo razlicito i cak i da je neko cuo ne treba da ti puno znaci, razlicite usi cuju razlicito i uopste ne mora da ti se svidi sto i nekom drugom.

Ako ti ne daju na probu... to se kupi, proba pa ako nije bolje nazad u oglase.Ako je polovna sprava mozes je prodati i bez gubitaka.

Link to comment
Share on other sites

Tako mu ispada. Zna Majda verovatno najbolje od svih zašto je tako. Uklanja onaj digitalni potpis.

A i nisu neki skupi trafoi, nego nakon razočaranja sa nekim skupim modelima (nisam kupovao, nem ja tih para na bacanje), išlo se na neke domaće, a najnovije je  DIY varijanta, dobri limovi i motalica. Samo taj par još nisam stigao da probam kako zvuči, a merenja su sjajna, mnogo bolja od ovih koje koristim. Naravno, to ne znači automatski da će bolje zvučati.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, garson said:

Kad kazes strim servisa mislis Spotify, posto su ostali (Tidal i Qobuz pogotovu) statisticka greska. :D

Не поредим издавачке куће плоча већ сву пластику, тако да и овде мислим на све сервисе за музику.

Link to comment
Share on other sites

On 1.2.2022. at 22:05, nino69 said:

Nemam točno te za koje si pitao, ali jako slično. SMSL Su-9n (B sistem) i Audiolab M-DAC+ (A sistem)

SMSL u odnosu na Audiolab zvuči brže, otvorenije, više analitično i detaljnije. Čuješ na njemu bolje neke detalje koje postoje i na Audiolabu, ali su manje naglašeni. Na prvu to zvuči super, ali za dulje i ozbiljno slušanje je Audiolab puno bolji DAC, prirodniji, pogotovo srednjetonsko, veća zvučna slika, manje zamoran rekao bih. 

Hvala najlepše. To je odgovor koji sam čekao. Živeo.

Link to comment
Share on other sites

On 2.2.2022. at 11:16, sondek said:

Na temu... meni nisu jasna pitanja na forumu tipa kakav je zvuk.To se uzme na probu i proba direktnom usporedbom. Cujemo razlicito i cak i da je neko cuo ne treba da ti puno znaci, razlicite usi cuju razlicito i uopste ne mora da ti se svidi sto i nekom drugom.

Ako ti ne daju na probu... to se kupi, proba pa ako nije bolje nazad u oglase.Ako je polovna sprava mozes je prodati i bez gubitaka.

Evo baš odgovor kakav sam tražio sam dobio. Čovek ima u sistemu i svojim je rečima objasnio, a ja razumem šta je hteo da kaže. Nije lako uporediti kada je uređaj u Holandiji.

Drugo, ovde su ljudi koji se razumeju u zvuk, tako da cenim odgovore. Nisam pitao na portalu Ana.rs da pričamo o zvuku. 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, garson said:

To je subjektivan dojam clana, ne mora znaciti da ce i vama biti isti. A i ljudi imaju razlicite preference.

Pritom clan poseduje Audiolab M-DAC+ a ne 8200CD...

Sve to razumem i znam. Hvala. Niko ovde ne traži nečije garancije za tvrdnje. Kao što rekoh, dobih dobar odgovor i svestan sam da je su komponente slične, ne iste. I Smsl Su9n je, ne Smsl Su9. I tu je razlika.

Ali opet ponavljam, ovde su ljudi na forumu koji ne slušaju Aiwa mini liniju nego svi imaju manje više dobre sisteme. Ali čovek je dao lep opis, sa kojim na slepo mogu da se složim, jer je odlično opisao Smsl Su9.

Pre neku godinu sam kupio novi CD plejer, neki najniži Denon (mislim da je bio Dcd520). Kad sam ga privezao, žena je bila u šoku. Pitala me je: ju, šta je to? Kako loš zvuk. A ja takođe u šoku ne verujem ušima. Zvao sam Player i odmah zamenio za Marantz 6005 koji je imao korektan zvuk. Tako da mislim da ta informacija može da znači ljudima, bez obzira na to kakav zvuk vole, onaj zvuk Denona nije bio svarljiv. Poenta je da mi ovde na forumu imamo neki standard. Eto odatle polazim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...