Jump to content


Smsl Su-9 vs Audiolab 8200cd


MilanBogovac

Recommended Posts

Pozdrav dragi forumaši. Imam u posedu oko godinu dana Smsl Su-9 Dac koji sam kupio nov i to malo čudo daje baš lep zvuk. Ali nedavno sam naleteo na oglas gde se prodaje Audiolab 8200cd koji je star jedno 10 godina.

Pošto mi treba cd a i nekako volim old school dimenzije uređaja koje se slažu jedan na drugi po hi fi standardu (ovo sve malo i van standarda me nervira), zanima me po vašem mišljenju da li bi u zvuku bilo poboljšanja jer svakako ne želim da se odreknem dobrog zvuka radi lepšeg izgleda muzičkog stuba.

Smsl je noviji i čita sve formate ali mi je realno dovoljno 16/44, odnosno 24/96 koje pokriva Audiolab koji je Cd/Dac i zato mi je samo potrebno mišljenje u smeru zvuka.

Hvala svima unapred.

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, MilanBogovac said:

Pozdrav dragi forumaši. Imam u posedu oko godinu dana Smsl Su-9 Dac koji sam kupio nov i to malo čudo daje baš lep zvuk. Ali nedavno sam naleteo na oglas gde se prodaje Audiolab 8200cd koji je star jedno 10 godina.

Pošto mi treba cd a i nekako volim old school dimenzije uređaja koje se slažu jedan na drugi po hi fi standardu (ovo sve malo i van standarda me nervira), zanima me po vašem mišljenju da li bi u zvuku bilo poboljšanja jer svakako ne želim da se odreknem dobrog zvuka radi lepšeg izgleda muzičkog stuba.

Smsl je noviji i čita sve formate ali mi je realno dovoljno 16/44, odnosno 24/96 koje pokriva Audiolab koji je Cd/Dac i zato mi je samo potrebno mišljenje u smeru zvuka.

Hvala svima unapred.

Da sam na tvom mestu, posto imas eksterni DAC, ja bih uzeo Audiolab CDT6000. On kosta oko 400 eura, i to je samo CD transport (vise ti i ne treba). A svira odlicno i to ne samo za te novce ...

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, DejanM said:

Da sam na tvom mestu, posto imas eksterni DAC, ja bih uzeo Audiolab CDT6000. On kosta oko 400 eura, i to je samo CD transport (vise ti i ne treba). A svira odlicno i to ne samo za te novce ...

Glavni razlog je što bih voleo da imam komponentu normalnih dimenzija na pojačanu. Audiolab 8200cd košta 450€ pa zato pitam, da li gubim u zvuku u odnosu na Smsl Su-9? Koliko sam čitao review za AL, kažu da je odličan. Ali i Smsl ima odlične recenzije. Otud dilema. 

Link to comment
Share on other sites

Audiolab CDT6000 je normalnih dimenzija (sirine 445 cm) - ako je to pitanje. Ako si zadovoljan svojim DACom, onda nema potrebe da imas jos jedan DAC, unutar CD playera, koji neces koristiti.

Koji DAC bolje svira: onaj unutar Audiolab 8200 ili taj SMSL: na to pitanje ne znam odgovor jer ih nisam slusao i nisam ih poredio.

Osim toga taj Audiolab 8200 je polovan za 400 eura a ovaj CD transport, koji ti predlazem, je nov za 500 eura (korekcija: nije 400 nego 500 eura nov u radnji).

 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, zek said:

Možda bi bilo jeftino rešenje da uzmeš neki DVD plejer (recimo Pioneer DV300, 393, 696 i sl.) pa da ga koristiš kao transport, povezan na SMSL DAC.

Ovo je isto dobar predlog. Pre svega ovakvo resenje (DVD player koriscen kao transport) je jeftino (verovatno moze da se kupi polovan DVD player za stotinak eura ako ne i za manje) a to ce da svira sasvim ok. Ja u jednom sporednom sistemu koristim stari Sony DVD player  zakacen za eksterni DAC i to mi se cini sasvim ok varijanta. Tu treba samo malo se informisati na internetu koji od starijih playera svira dobro CDs, ali zek je vec dao nekoliko predloga tako da je to odakle mozes da pocnes. Ja bih njegovoj listi dodao i Sony playere ...

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, DejanM said:

Audiolab CDT6000 je normalnih dimenzija (sirine 445 cm) - ako je to pitanje. Ako si zadovoljan svojim DACom, onda nema potrebe da imas jos jedan DAC, unutar CD playera, koji neces koristiti.

Koji DAC bolje svira: onaj unutar Audiolab 8200 ili taj SMSL: na to pitanje ne znam odgovor jer ih nisam slusao i nisam ih poredio.

Osim toga taj Audiolab 8200 je polovan za 400 eura a ovaj CD transport, koji ti predlazem, je nov za 500 eura (korekcija: nije 400 nego 500 eura nov u radnji).

 

Hvala Dejane, ne bih zadržao Smsl u slučaju kupovine AL. Koristio bih DAC od AL. To mi je bitno, da li neko slučajno ima ideju u odnosu zvuka.

Link to comment
Share on other sites

24 minuta ranije, DejanM said:

moze da se kupi polovan DVD player za stotinak eura

Za 10-30eur može, DV300,DV393 i slično zavisno od stanja i da li ima daljinski. Daljinski je 10$ kod Kineza kao original. Čitaju sve i dobro zvuče preko DAC. Oni DV600, DV610 čitaju i SACD, samo ne izbacuju pravu rezoluciju nego 16/48. Širina je valjda 43cm, visina oko 4-5cm.

Link to comment
Share on other sites

Ne gresis mozda - nego sigurno :)

Ne da taj Pioneer nista na S/PDIF izlazu kada se reprodukuje SACD. Samo analogni izlazi i HDMI i to u kombinaciji sa odgovarajucim AVR-ovima zbog zastite od ripovanja.

Za DVD-Audio ponasanje zavisi od toga da li na disku postoji CPPM - da li ce uopste moci da bude ikakvog izlaza, da li su na izlazu samo prednja dva kanala ili se radi downmix sa multikanalnog na stereo uz spustanje rezolucije/bitrate-a.

Link to comment
Share on other sites

Za DVD audio sam probao, rezance, i bilo je 16/48 na SPDIF. SACD nemam. Nije mi to bilo zanimljivo pa sam prodao (srebrni) prepravljeni DV610 i kupio za taj iznos DV300 i DV393 (oba crna). Prepravio takođe i slušam ih naizmenično ali retko. Oni čitaju samo CD.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, gvlada said:

Пионир 600/610 пушта дсд стрим преко хдми само ако се убаци "сређени" фирмвер.

A blurej plejeri? Jel i oni imaju ta ograničenja ili ne? Mislim ne zanima me DSD, DAC mi to ne podržava ali imam dosta flac fajlova konvertovanih sa DSD u PCM koje sa uživanjem slušam.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, DejanM said:

Nema vise svrhe pricati o DVD playeru kao izvoru zvuka za CDs jer Milan zeli Audiolab da koristi i kao DAC. To ima smisla naravno - pitanje je samo u kakvom je stanju CD drive mehanizam. Medjutim, to nije preterano star CD player tako da je to validna opcija ...

I ja se vodim tom logikom da nije preterano star. Ostaje da vidim da li rizikovati pa ću ukoliko uzmem CD napisati uporednu recenziju vezan za ovu čudnu usporedbu (kinezi vs englezi).

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, SUROKVL said:

Ja mislim da je pokretač teme i pre ovog pisanja već doneo odluku da kupi taj Audiolab, samo traži ovde potvrdu da je to dobra odluka...B)

Nisam doneo odluku. Zato i pitam za mišljenje. Da sam doneo ne bih postavljao. Jesam kontaktirao lika koji uvozi da vidim koja je krajnja cena, ništa više. 

Link to comment
Share on other sites

Budimo ozbiljni.
Ko  još uvek koristi  CD medijume treba da ima i  pristojan CD  plejer. Ne zajebanciju  tipa  DVD pa DAC
И мени је мало јадно, двд који је у старту канта.

Послато са M2006C3MNG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...