Jump to content


Predlog za network plejer


popajp

Recommended Posts

1 sat ranije, NShappy said:

Aha, čekaj čekaj, CCA digitalni izlaz radi (svetli), ali DAC-ovi ne prepoznaju signal?!?

Da li svetlo vidiš i na drugom kraju kabela, ovom koji ide u DAC, kada zaviriš u njega?!? Lepo se to vidi da svetli.
Biće da tebi nešto u tim DAC-ovima nije setovano kako treba. Trebalo bi da se postave da rade u PCM režimu.

Obrni okreni, jako je mala verovatnoća da je nešto u CCA tako neispravno da ceo CCA radi, digital-out svetli a ne radi.

Koji DAC su bili u pitanju?

SMSL Sanskrit 10th MKII i Topping E30. Inače na tim optičkim ulazima, televizor ima zvuk.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

41 minuta ranije, NShappy said:

Bilo koji Xiaomi power bank.

Ali računaj da svi power bank imaju DC/DC pretvarač, koji  nije baš da je idealno napajanje za audio uređaje.

Znači i dalje nemam rešenje za napajanje Chromecasta? Ostaje dilema, power bank ili punjač za mobilni ili ...??

Da li ovo odgovara pošto na izlazu ima 2.4 j 2.6  ampera? Kojj port odgovara?

 

Screenshot_20220121-183007_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Moj predlog, ako želiš baš baš dobro linearno napajanje, koje možeš da koristiš sutra i za neki drugi uređaj, je jedan diy uradak sa diyaudio.com foruma, koji je projektovao član Salas, a zove se L-Adapter. Može da se poruči od njega u kit-u, oko 75$ je đuture sa slanjem, pa da ti neko to sklopi i skutija. Izađe oko 120€ na kraju, ali je nešto najbolje što sam koristio do sada, miljama bolje od kineza koji se prodaju na ebayu i alliexpressu, a koji nisu mnogo jeftiniji. Dobar majstor može da ga skocka da bude sa varijabilnom promenom napona koja ide od minimalnih 5V, do nekih 20 i kusur, pri čemu može da izbaci visoku amperažu, pa može da ti služi i za buduće uređaje.

https://www.diyaudio.com/community/threads/l-adapter.336685/#post5761291

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, popajp said:

Ma sve sam probao, upravo takvim kablom, kupio u ovlašćenoj radnji. I svetli, ali zvuka nema. Probao na dva DAC-a. 

Jesi li očistio alkoholom ulaz za slušalice i optički kabel i jesi li siguran da je dobro ušao u ležište. Hoće i mala trunka da zeza...

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, bojan87 said:

Postoji i adapter sa Toslink-a na 3.5mm.

sku_450955_1.jpg

I meni je na macbook-u optički sakriven unutar 3.5mm izlaza, pa sam koristio takav adapter koji je došao uz sam optički kabl, ali ima zasebno adaptera po KP-u.

Ma ja uzeo kabl ma jednom kraju je poput ovog adaptera i to ide u CCA a na drugom kraju je Toslink za optiku u DAC-u. Al neće.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, Trouble said:

Mislim da CS nije "gapless",kao end point  za Roon jeste.Uzmi Roon probno mjesec dana pa isprobaj kvalitet zvuka,meni je preko digitalnog izlaza bio dosta bolji,vjerovatno je i analogni izlaz nešto bolji,nisam probao.

Ehh, samo mi još objasni šta je Roon i gde da to uzmem?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da se nadovežem na temu sa pitanjem.

Imam Cambridge Audio Stream Maguc 6, koji sam povezao na NAD pojačalo i Dynaudio Audience zvučnike. Muziku puštam preko eksternog USB, koji je nakačen na CA, koji je i streamer i ima ugrađen DAC.

Sada želim da muziku slušam preko Tidal (to imam trenutno) i/ ili Qobuz. 

Naravno, ne mogu direktno, putem aplikacije sa telefona, štomi je omiljeni način kontrole.

Da li mi je bolje da kupim neki jeftiniji streamer koji podržava Tidal, Qobuz, MQA format, ima pristojnu aplikaciju i nakačim to na CA, ili je bolji neki noviji integrisani uređaj?

Vidim da svi hvale novi Node, a neki kritikuji njegov DAC. Pošto pojma nemam o tome, da li ima neki znalac da mi kaže da li je moj stariji CA uređaj uporediv kvalitetom sa Node-om, ili uzeti Node, naći nešto treće (naravno u donekle uporedivom cenovnom rangu)?

 

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, Zexx said:

S obzirom da taj CA podržava UPnP protokol, mogao bi da probaš mConnect ili BubbleUPnP aplikacije za mobilne uređaje, obe imaju Tidal/Qobuz podršku.

Hvala! Radi. Aplikacije nisu idealne, ali bitno da rade 😀

Za zvuk nisam siguran kako radi. Slušam master sa tidal, ali mi se čini (možda grešim, nisam stručan) da je zvuk sa eksternog hdd malo bolji. 

Podešavanja ima mnogo u aplikaciji, pa ne znam da li nešto treba bolje da se podesi. Kako god bar sam miran dok ne naleti nešto bolje. Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Da bi čuo pun kvalitet s Tidala (šatro), treba ti DAC koji ume da "raspakuje" MQA kodek kojim su "pakovani" master fajlovi, a to CA sigurno nije jer u vreme kad se pojavio MQA kao format nije ni postojao. Bolje bi bilo da sam strimer ima podršku za striming servise jer ne bi zavisio od mobilnog uređaja i ne bi prekidao reprodukciju kad telefon recimo zazvoni ili kad se izađe iz aplikacije. Što se razlike u zvuku tiče, ne bi trebalo da je bude ili barem ne bi trebalo da bude drastična, ali između verzije istog fajla s lokalnog diska i Tidala je ima, ali iskreno ne dajem pet para na to...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Zexx said:

Bolje bi bilo da sam strimer ima podršku za striming servise jer ne bi zavisio od mobilnog uređaja i ne bi prekidao reprodukciju kad telefon recimo zazvoni ili kad se izađe iz aplikacije.

To sam skapirao naknadno. Pukla mi ta veza. To ne dolazi u obzir. Dok se ne snađem da, ali moram da nabavim neki plejer, kako si napisao.

 

Da li je DAC u tom hvaljenom Node bolji od DAC u mom starom CA stream magic 6? Baš pojma nemam o tim stvarima, a realno mi i ovaj CA radi ok posao. CD mi daje bolji zvuk od CA (toliko sam prepoznao), ali nemam snage da menjam diskove svaki čas. Sad mi treba baš ta prirodna podrška, da ne prekida, a da je i DAC korektan. Ne treba mi nešto od 3000eur

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, Zexx said:

Bolje bi bilo da sam strimer ima podršku za striming servise jer ne bi zavisio od mobilnog uređaja i ne bi prekidao reprodukciju kad telefon recimo zazvoni...

To cak ni po default-u ne radi tako - bar u BubbleUPnP, ali moze da se podesi ako neko bas zeli tako. mConnect mi je toliko gadan da ga nisam koristio duze od 10 minuta :)

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima,

Da se nadovežem na temu ...

Ja koristim Node 2i. Pre toga sam imao Yamahu NP-S303. Yamaha mi je mnogo bolje svirala preko coax izlaza, dok Node mnogo bolje svira preko optike (toslink). Kao što je neko napisao u temi kablovi imaju veliki uticaj na zvuk, ali ne treba preterivati sa ulaganjem. Meni se najbolje pokazao Chord. Pojačalo je Cambridge CXA sa ugrađenim dac-om.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...