Jump to content


Predlog za network plejer


popajp

Recommended Posts

Poštovanje, uzeo sam Tidal HiFi pre par dana i slušam ga preko CCA (ChromeCast Audio). Pošto mi se zvuk Tidala dopao, razmišljam da uzmem neki malo bolji network plejer od CCA, mada on sasvim korektno svira na analognom izlazu, digitalni mi ne radi, ne znam zašto. Može li neka preporuka za mrežni plejer koji bi svirao bolje od CCA, a da je u rangu 200-300 evra. Hvala unapred na savetima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

44 minuta ranije, chika_milan said:

Možeš da probas node 2i

ali - mislim da cca slično svira. Ovaj node bi morao da nahraniš ozbiljnim i skupim kablovima da bi svirao dobro. 

Ne znam da li bi bilo možda pametnije da samo nadjem bolje napajanje za CCA. Sada sam stavio neko od mobilnog telefona. Ako ima ovde neko ko radi takve stvari i li da preporuči gde da kupim bolje napajanje, kažu da će bolje svirati.

 

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, Dragan Penev said:

Pa ako imaš DAC koji može da se poveže usb kablom na telefon, laptop... Na primer.

Ili što kaže @chika_milanuzmeš Bluesound I rešeno. 

Nemam DAC, imam samo Chromecast. Medjutim ako chika_milan kaže da CCA svira slično ko node 2i a ovaj je 15 puta skuplji, onda baš i nisam siguran da bi ga kupovao. Potražiću samo bolje napajanje. Ako znate nekog ko se time bavi?

 

Link to comment
Share on other sites

cek cek....

nisam bio detaljan, i izvinjavam se.

node 2i bolje svira od cca. 

slicno svira cxn v1 - slicni su po cenu.

i jednom i drugom treba dosta dobra struja i dosta dobar rca da bi prosvirali kako treba.

 

cca svira odlicno. odmereno, detaljno, toplo taman dovoljno.

razlika u ceni je previse velika za razliku koju dobijes u zvuku.

opet kazem, pricam za same uredjaje, sa fabrickim kablovima. kada im dodas kablove koji kostaju koliko i ti uredjaji - dobijas ozbiljnu razliku u zvuku.

ako nisi spreman da ulazes u kablove, moj savet ti je da ne diras nista, i da koristis cca.

 

eventualno - mozes da razmislis o nekom diy uredjaju na raspberry pi, i da stavis napajanje linearno - tu ces, za 200-300e dobiti znacajno bolji zvuk od cca.

sve ovo pricam iz svog iskustva, sve ovo sam slusao i probao.

 

nadam se da sam barem nesto pomogao

 

Link to comment
Share on other sites

ne, ni malo.

node mi je prosvirao tek sa strujom od 150e i rca od 250e. 

sve drugo je bilo blagi ocaj. losije od cca (cca sa oehlbach kablom).

isto i cxn, mada je on i sa jefitnijim rca bio prihvatljiv. vise mi se dopao.

 

opet, ovo je moje iskustvo, moj sistem, moja soba, moja struja, moji zahtevi. 

ne mora biti tako kod nekog drugog.

Link to comment
Share on other sites

Nemam nameru da zajebavam bilo koga.

Samo kažem svoje iskustvo sa uredjajima u tom cenovnom rangu koje sam probao. 

Očigledno sam uneo konfuziju gde nema potrebe za konfuzijom. 
 

opet kažem, po meni - cca je odlična sprava i svira super. Po meni, nikakav poseban napredak se ne dobija kupovinom strimera u cenovnom rangu 300-400-500e. 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, chika_milan said:

ne, ni malo.

node mi je prosvirao tek sa strujom od 150e i rca od 250e. 

sve drugo je bilo blagi ocaj. losije od cca (cca sa oehlbach kablom).

isto i cxn, mada je on i sa jefitnijim rca bio prihvatljiv. vise mi se dopao.

 

opet, ovo je moje iskustvo, moj sistem, moja soba, moja struja, moji zahtevi. 

ne mora biti tako kod nekog drugog.

Mislim da je daleko bolji predlog da se 1K€ skucka na Matrix, nego u Node 2i i mambo-džambo žice.

Link to comment
Share on other sites

CCA jeste super, ima zaista dobar zvuk. RPi3b+ i AlloBoss DAC 1.2 sa fabričkim napajanjem i oehlbach ice blue interkonektima sviraju primetno bolje od CCA. Pioneer N50 je bar za klasu iznad Rpi3b+ i AlloBossDAC, to je već ozbiljan zvuk. Jel slušao neko CA CXN V2? Interesuje me jel može da svira gapeless sa Tidala npr? Takođe me interesuje da li je moguće dodati secure radio streamove (URL počinje sa https://)?

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Gile said:

Jel slušao neko CA CXN V2? Interesuje me jel može da svira gapeless sa Tidala npr? Takođe me interesuje da li je moguće dodati secure radio streamove (URL počinje sa https://)?

Ja slušam nekih 20ak dana, imam i CXA pojačalo i meni to stvarno svira super. Nisam imao iskustva sa drugim strimerima da mogu nešto da uporedim, prethodni izvor mi je bio Tidal Chromecast-om na Eon Box pa optikom na pojačalo ili retko Tidal na Macbooku pa isto optikom na pojačalo, svira daleko bolje od obe opcije, pogotovu od Eon Boxa. Što se tiče povezivanja, na njemu je fabrički strujni, a interkonekt sam dobio na poklon, domaće je proizvodnje, proizvođač je iz Vrbasa i ima ga na kp-u. CXN mi je lak za korišćenje, ok je aplikacija, mada uglavnom koristim Tidal connect, ne baguje, za sad sve ok.

Može da svira gapless sa Tidala, proverio upravo još jednom. Može da se doda secure stream, takođe proverio.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stvarno zadovoljan i vrlo iznenadjen zvukom CCA. Stavio sam Audioquest kabl i primetno je poboljšanje. Sada bi samo zamolio za savet gde da nadjem malo bolje napajanje od ovoga koje imam na njemu, a to je punjač za telefon? Kažu da linearno napajanje dosta popravlja zvuk. E sad, gde ga naći?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bojan87 said:

Ja slušam nekih 20ak dana, imam i CXA pojačalo i meni to stvarno svira super. Nisam imao iskustva sa drugim strimerima da mogu nešto da uporedim, prethodni izvor mi je bio Tidal Chromecast-om na Eon Box pa optikom na pojačalo ili retko Tidal na Macbooku pa isto optikom na pojačalo, svira daleko bolje od obe opcije, pogotovu od Eon Boxa. Što se tiče povezivanja, na njemu je fabrički strujni, a interkonekt sam dobio na poklon, domaće je proizvodnje, proizvođač je iz Vrbasa i ima ga na kp-u. CXN mi je lak za korišćenje, ok je aplikacija, mada uglavnom koristim Tidal connect, ne baguje, za sad sve ok.

Može da svira gapless sa Tidala, proverio upravo još jednom. Može da se doda secure stream, takođe proverio.

Super, hvala puno. 

Link to comment
Share on other sites

On 19.1.2022. at 17:09, popajp said:

Poštovanje, uzeo sam Tidal HiFi pre par dana i slušam ga preko CCA (ChromeCast Audio). Pošto mi se zvuk Tidala dopao, razmišljam da uzmem neki malo bolji network plejer od CCA, mada on sasvim korektno svira na analognom izlazu, digitalni mi ne radi, ne znam zašto. Može li neka preporuka za mrežni plejer koji bi svirao bolje od CCA, a da je u rangu 200-300 evra. Hvala unapred na savetima.

Treba videti šta je sa tim digitalnim izlazom? Da li je zaista neispravan, ili nešto grešiš?

Digitalni izlaz na CCA je optički, ali je "sakriven" unutar analognog 3.5mm konektora. Treba ti ovakav neki kabel. Sada se uopšte ne sećam kako, ali u CCA treba uključiti taj digital audio out. Ne radi po defaultu. U principu, kada proradi, zaviriš unutar 3.5mm konektora, trebalo bi da svetli crveno.

Tada bi CCA dalje kačio na neki stand alone DAC
Dakle, na DAC only, ili eventualno neko pojačalo sa digitalnim ulazom.
Time bi trebalo da se dobije nešto napredniji zvuk.

CCA je odličan uređaj i u svom rangu cene nema konkurenciju. (Tj. nije je imao, jer se više ne proizvodi (što je velika šteta :()). Ali poenta je što treba značajno više novca da bi se dobio bolji zvuk nego što ga daje CCA sam po sebi.

Dakle, ako utvrdiš da ti optički digitalni izlaz ipak radi, možeš isprobavati samo DAC-ove, a ne full streamer-e.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NShappy said:

Digitalni izlaz na CCA je optički, ali je "sakriven" unutar analognog 3.5mm konektora. Treba ti ovakav neki kabel

Postoji i adapter sa Toslink-a na 3.5mm.

sku_450955_1.jpg

I meni je na macbook-u optički sakriven unutar 3.5mm izlaza, pa sam koristio takav adapter koji je došao uz sam optički kabl, ali ima zasebno adaptera po KP-u.

Link to comment
Share on other sites

Da, ima i takvih adaptera...

Poenta jeste prvo proveriti da li na tom CCA radi optički izlaz. I naterati ga da zasvetli. Jako teško da je samo on neispravan.
Dalje, pokušati unapređenje zvuka externim DAC-om, a ne zamenom celog streamer-a.

...naravno, sve su to eksperimenti. Novi napredni skupi streamer će sigurno dati bolji zvuk.
Samo DAC srednje klase, možda hoće možda neće.

Na pamet mi padaju neki modeli FiiO ili iFi, ali nemam iskustva sa njima.

HiFi zabava... :P

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, popajp said:

Ma sve sam probao, upravo takvim kablom, kupio u ovlašćenoj radnji. I svetli, ali zvuka nema. Probao na dva DAC-a. 

Aha, čekaj čekaj, CCA digitalni izlaz radi (svetli), ali DAC-ovi ne prepoznaju signal?!?

Da li svetlo vidiš i na drugom kraju kabela, ovom koji ide u DAC, kada zaviriš u njega?!? Lepo se to vidi da svetli.
Biće da tebi nešto u tim DAC-ovima nije setovano kako treba. Trebalo bi da se postave da rade u PCM režimu.

Obrni okreni, jako je mala verovatnoća da je nešto u CCA tako neispravno da ceo CCA radi, digital-out svetli a ne radi.

Koji DAC su bili u pitanju?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...