Jump to content


Yamaha A-1020


DB.

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, DB. said:

Gde ima da se nabavi Wima FKP? Sta mislite za Icel blokove? Samwha koju su kod mene imaju 15,6A ripple curent, tako pise u specifikaciji. To bi trebalo da bude dobro. 

Davno nabavljeno za zvučnike i slično (FKP10). U principu svaki blok je bolji od elektrolita, ali prednost imaju PP. Jeftina opcija su Phillips MKC (polikarbonat) 1uF 100V u Silken. 15.6A dozvoljeni ripple current je solidna cifra, ne znam koji je kapacitet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dodao sam postojecim blokovima Wima MKP10 1uF. Zvuk je postao iritirajuci i neprijatan za slusanje. Izbacio sam ERO blok, sad su u paraleli Arcotronic 3,3uF i pomenut Wima. Sada je zvuk prijatniji i u redu je, ali ipak meni se najvise dopala kombinacija stara Arcotronic i ERO. Ali, necu dirati trenutnu kombinaciju, navikne se uvo :)

Link to comment
Share on other sites

увек нешто изгубиш а нешто друго добијеш, на боље или на горе.

тих Wima има много фалцификата, где си их ти купио? У Силкену су имали раније оригиналне старе серије. 

за бајпас електролита обично иду далеко мање вредности: 0.1uf, 0.01, 0.001 итд. Користе се за филтрирање високофреквентног шума.

1uf то не може.

За поменуте styroflex-e може примера ради 10nf рецимо 600V.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, ab said:

увек нешто изгубиш а нешто друго добијеш, на боље или на горе.

тих Wima има много фалцификата, где си их ти купио? У Силкену су имали раније оригиналне старе серије. 

за бајпас електролита обично иду далеко мање вредности: 0.1uf, 0.01, 0.001 итд. Користе се за филтрирање високофреквентног шума.

1uf то не може.

За поменуте styroflex-e може примера ради 10nf рецимо 600V.

 

Uzeo sam u MG elek. Palo mi je na pamet da su mozda falsifikati, gledao sam po netu cene i uporedjivao. Ovi su kostali 200din, 1uF 400V.  Aham, sad su mi jasnije neke stvari, pozabavicu se kad budem imao vremena. Hvala na savetima!

Link to comment
Share on other sites

Нема на чему, увек прво проучи или питај овде. Има овде и људи који нису као овај гремлин који ти загади тему.

ево чисто за пробу можеш и ове (није баш идеална вредност) доступне у локалу:

https://m.kupujemprodajem.com/elektronika-i-komponente/kondenzatori/styroflex-kondenzator-715pf-630v-br-1179/oglas/89930524#mhs0-1671825434762

Имаш и на форумским огласима (одавно оглашено) Siemens styroflex-e 0,22uf али колега зацепио цену, па верујем да их није продао. Можда после толико времена нађе неку разумнију, па га потражи.

Link to comment
Share on other sites

оба су вероватно добар избор за тебе, Sienens сам лично пробао и јако је добар.

овај (не тај од 0,22uf):

99E38B0D-5B0C-437B-B96C-FF360E071B6D.thumb.png.e955f1372a665850f51810b3e7020994.png

овај други MIAL заиста нисам али ни он није noname.

Добар конд другачије врсте од styroflex-a за те потребе je и нпр.ERO MKP1837.

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, ab said:

оба су вероватно добар избор за тебе, Sienens сам лично пробао и јако је добар.

овај други MIAL заиста нисам али ни он није noname.

Добар конд другачије врсте од styroflex-a за те потребе je и нпр.ERO MLP1837.

Vazi, razmislicu dobro i javicu utiske kad budem zavrsio. Moj je ERO MKP 1840, koja je razlika u odnosu na 1837, nisam kompetentan. 

Link to comment
Share on other sites

може и тај без проблема али је овај мало употребљивији за ту намену.

и већ сам ти напоменуо да не претерујеш у капацитету, ја не бих ишао више од тих 0,22uf - можда је и то превише.

исправио сам мој претходни пост и убацио фотографију тог мог Siemensa - када бих могао да бирам пре бих њега употребио у тој улози од овог од 0,22uf...али то је моје мишљење на основу тога шта сам пробао. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...