Jump to content


Yamaha A-1020


DB.

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Slično iskustvo sam ima sa onim ASW100. Prvo sam hteo da nađem kondenzatore 6800uF 63V prečnika 25mm, raster izvoda 10mm, gledao svuda i nema nigde. Oni stari Jun Fu da ostanu, nema šanse, makar nove morao montirati negde sa strane i povezati žicama na PCB.   Onda vidim da ima 6800uF 63V Samwha, raster 10mm,  ali samo prečnika 30mm. Umesto njih uzmem 10000uF 63V Samwha  koji su istog prečnika i rastera, samo malo duži. To nije bio problem, ima mesta po visini dovoljno, samo prečnik ne odgovara nikako. Rastojanje osa kondenzatora na PCB je 27mm. Malo prošlicujem rupe za izvode levo desno (po 2mm), ima bakra srećom dovoljno da se kvalitetno zalemi, ali jedan kond ne može da upadne, smeta grec, bukvalno za oko 1mm. Skinem grec i zalemim ga sa kontra strane (odozdo ispod PCB), kondovi upadnu taman, zalemim, malo zalepim zbog vibracija i tako završim poso.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

Slično iskustvo sam ima sa onim ASW100. Prvo sam hteo da nađem kondenzatore 6800uF 63V prečnika 25mm, raster izvoda 10mm, gledao svuda i nema nigde. Oni stari Jun Fu da ostanu, nema šanse, makar nove morao montirati negde sa strane i povezati žicama na PCB.   Onda vidim da ima 6800uF 63V Samwha, raster 10mm,  ali samo prečnika 30mm. Umesto njih uzmem 10000uF 63V Samwha  koji su istog prečnika i rastera, samo malo duži. To nije bio problem, ima mesta po visini dovoljno, samo prečnik ne odgovara nikako. Rastojanje osa kondenzatora na PCB je 27mm. Malo prošlicujem rupe za izvode levo desno (po 2mm), ima bakra srećom dovoljno da se kvalitetno zalemi, ali jedan kond ne može da upadne, smeta grec, bukvalno za oko 1mm. Skinem grec i zalemim ga sa kontra strane (odozdo ispod PCB), kondovi upadnu taman, zalemim, malo zalepim zbog vibracija i tako završim poso.

Teras me da otvorim Altec Lansing Phantom 2.1 :D Mozda su i tamo Jung Fu kondezatori. Smejao sam se za Kung Fu, ne znam ko bese napisao...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Evo mene posle duzeg vremena. Sve se manje vremena ima za muziku i eksperimentisanje. Da skratim, bajpasovao sam glavne filterske elektrolite sledecim blokovima: Arcotronic MKP 3,3uF i ERO MKP 0,68uF. Pojacalo je dobilo cistiji i precizniji zvuk, jednostavno se otvorilo, najvise u visokim tonovima i u bass podrucju, kapiram da sam snizio Esr ovih najvecih i da je ovo rezultat. Pitanje glasi: Da li stati ovde ili eksperimentisati dalje sa drugim blokovima, vrednostima itd.? 

Link to comment
Share on other sites

Можеш пробати са стирофлексима малих вредности ако желиш, можда само да додаш уз постојеће. Требало би да се добије још мало на брзини и прецизности али ништа сигурно док не пробаш

Link to comment
Share on other sites

Ja u pojačala uvek stavljam PP blokove paralelno glavnim filterskim elektrolitima po navici iz mlađih dana. Obično WIMA FKP 10uF jer ih imam dosta na lageru. Stavljam uz njih i male elektrolite low ESR, 330-470uF što kvalitetnije i 100nF isto FKP. I gledam da glavni filterski elektroliti imaju što veći dozvoljeni ripple curent a time i što manji ESR.  Koliko to utiče na zvuk pored kvalitetnih velikih elektrolita, ne znam, al mi mirna duša što sam sve to stavio. Alternativa velikim i skupim ekektrolitima je veliki broj manjih jeftinijih ekektrolita paralelno vezanih, mada cena toga može biti i veća od one prve verzije.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Nixie said:

Ja u pojačala uvek stavljam blokove paralelno glavnim filterskim elektrolitima pod obavezno. Obično WIMA FKP 10uF jer ih imam dosta na lageru. Stavljam uz njih i male elektrolite low ESR, 330-470uF što kvalitetnije i 100nF isto FKP. I gledam da glavni elektroliti imaju što veći dozvoljeni ripple curent a time i što manji ESR. 

Gde ima da se nabavi Wima FKP? Sta mislite za Icel blokove? Samwha koju su kod mene imaju 15,6A ripple curent, tako pise u specifikaciji. To bi trebalo da bude dobro. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...