Jump to content


Dilema kako poboljsati zvuk sa stream servisa


montenegrino

Recommended Posts

Slusam muziku (Qobuz i Tydal sa premium nalozima) preko Marantz NR1504 risivera na zvucnike Q Acoustics 3020. Razmisljam kako bi mogao da poboljsam kvalitet zvuka sa kojim sam uslovno zadovoljan (recimo jedna 4- ocjena). Dvije su mi mogucnosti u glavi pa sam odlucio da pitam ovdje, mozda je neko imao slicnih ideja i probao, pa da mi pomogne.

Prva varijanta bi bila da dodam stereo pojacalo koje ima HT bypass opciju na pre out izlaz sa risivera, pa da ono gura prednje zvucnike, a risiver da ostane kao izvor muzike (stream sa navedenih platformi).

Druga varijanta da risiver ostane kao pojacalo a da dodam neki streamer baziran na Raspberry Pi platformi. Tu prvenstveno razmisljam o AlloBoss2 plejeru (to je vrlo dobar DAC nakacen na Raspberry Pi 4 i sve spakovano u lijepo kuciste. Njega povezati na anlogni ulaz u risiver (CD npr) i muziku slusati u Pure Direct rezimu.

U prvoj varijanti ocigledno da bi zvucnici dobijali vise snage ali nista vise od toga, a u drugoj, snaga koja stize do njih je ista, ali je potencijalno kvalitet sadrzaja koji dolazi bolji ( bolji DAC).

Sta od ovo dvoje moze proizvesti bolji krajnji rezultat?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...