Jump to content


Setup za Psytrance


CJbolland

Recommended Posts

Za oko 1.000€ npr 

Creek Evolution integralac https://m.kupujemprodajem.com/audio/pojacala/creek-evo-integralac-creek-evolution-daljinski-2x85w/oglas/125228218#mhs0-1641428188865 

i neki Elac sa spiska

https://m.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/elac-dostupno-odmah-garancija/oglas/103739109#mhs0-1641427898653

preporucio bih Elac Debut DF 6.2

Da ne bude zabune, za manje informisane, taj Creek sam nekad ja uvozio, Elac uvozim sada.

Izvor Earman Donald Dac

https://www.earmen.com/index.php/products/earmen-donald-dac

nov ili polovan ( znam gde ima jedan) ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo je hifi forum.

Na hifi forumu u skladu sa budzetom ovo je odlicna (vrv ne i jedina) kombinacija uz uslov da se koristi u skladu sa mogucnostima opreme.

Ako zeli da pravi diskoteku u sobi onda savet treba da trazi na drugom mestu.

Ulagati 6x, 10x ... vise para u hifi opremu , koja moze da proizvede zeljeni zvucni pritisak i slusati ovakve muzicke sadrzaje je besmisleno jer ovde nema ni traga visokoj vernosti reprodukcije, vernosti reprodukcije cega? Sinteticki proizvedenih zvukova i efekata? To sustinski nije muzika onako kako su je videli oni koji su ustolicili hifi kao kategoriju.

 

Uvek moze da se okrene nekom JBL party box-u kao budzetskom resenju.

Za ozbiljniji razglas nema para. 
To ce dobro da gruva.

Link to comment
Share on other sites

Vernost "reprodukcije" live event-a  ;)

Nista manje ili vise od rock (svirke).

I ovo je psytrance.

 

Jasno je na sta ciljas, ali to tehnicki moze da se odnosi iskljucivo na neamplificirane instrumente i vokale. I zvuk elektricne gitare je "sinteticki".

Dobar broj ljudi bi rekao da je to deset puta vise muzika od nekog jazz plink-plonk izdrkavanja... :rolleyes:

 

Elem, poenta je vrlo jednostavna - za ovakvu muziku potreban je i ozbiljan SPL, a i ozbiljna dubina uz ozbiljnu kontrolu svega toga, da bi to zvucalo stvarno kako treba.

Verovatno bi bolji posao radilo neko manje PA ozvucenje, nego hi-fi sprave. Crown, JBL...

A sa druge strane - Shpongle zasluzuje ozbiljan Hi-Fi.

Lepo odmah rekoh da ne moze za 1000€ :)

 

Evo, dobijas tri bambija za pokusaj :D

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Tako je, ovog puta si skoro pa ubo u centar - Crown, JBL ili nesto tog tipa, ako se ima sredstava a nema se. Opet i samo ako se trazi u kucnim uslovima, a to nigde ne pise nego mi nagadjamo, ozbiljan spl na nivou koncertnog izvodjenja. 

Kućni sistem koji sam preporucio, u skladu sa budzetom u korelaciji sa svojim mogucnostima, ce tonaki sasvim da odgovori zahtevima.

Sto se mene tice, ni psytrance ni plink plonk jazz nisu muzika u pravom smislu .

... i da, ako cemo tvrdokorno da analiziramo pojam hifi, onda se on odnosi na neamplifikovane instrumente i ljudski glas. Sve van toga nas gura u duboku analizu i filosofiju sta je, da li je, kako ovo ili ono.

Na nesuvisle komentare se ne bih osvrtao ali kao neko ko se trudi da bude dobar pedagog i ucitelj, dacu ti jednu “mrsavu dvojku” pa da se pozdravimo. Praznik je. ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro je bila tema, aktivni zvučnici tipa Martin Wismam ARTX 200A. I udri.

Možda uz to još neki DAC tipa Topping  D50S + napajanje ili nešto slično da se podigne kvalitet zvuka.

Topping D10S kao jeftinija varijanta nije preporučljiv uz laptop jer traži dosta struje, tako da je bolji izbor neki DAC sa eksternim napajanjem.

Za D10S može se dodati eksterno napajanje, ako se napravi USB injector, kratak komad USB kabla gde se otkači +5V sa PC i ugradi DC priključak za eksterno napajanje.

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na odgovorima. Setup nije za mene ja isto samo pokušavam pomoći koliko znam. Kućni su uslovi i uglavnom se koliko toliko normalnom glasnoćom sluša, zato sam prvo i pomislio na hifi, naravno sigurno će biti i odvrtanja kad se pravi neko slavlje. Ja lično slušam tehno/elektronsku muziku tako znam da basa tu mora biti i to posebno onog što ide dosta nisko. Taj spektar ako fali džaba sve ostalo. I meni su na umu bili neki stariji Cantoni i to polovni. Mojih 5centi je ovaj vufer, on se verovatno sigurno uskoro uzima znači ostaje 750e za ostalo:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/canton-subwoofer-as-50-sc/1978260413-172-6185

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, CJbolland said:

Da ne bi ste morali otvarati linkove u pitanju je inače Canton as50sc vufer. Aktivni, 12inča, 250w pojačalo, ide do 20hz. Imao sam prilike čuti uživo i as50sc i as40sc s tim da je prvi bio daleko ozbiljniji.

Obrati samo paznju na to da sub za ovo mora da bude brz ko munja i da je bitno da svira dobro i mid-bass i upper bass.

Za hip hop, R'n'B i slicno moze da prodje bilo sta - samo da ljulja.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, JTGTS said:

Nesto tipa pioneer sc lx 75-85,86 (ima prostojan DAC u sebi) a zvucno bi postidelo neka stereo pojacala, i neki canton RCL pun pogodak.Kada bih sebi jurio muziku za B sistem tako bi izgledao.

Taj Canton RCL je zaista impresivan, evo sad malo čitam iskustva. Ima i RCA model koji ima sopstveno pojačalo za bas jedinice, treba ga samo uloviti po povoljnoj ceni i u dobrom stanju + neko zvučno dobro pojačalce sa integrisanim dac-om i to bi bilo sve što treba.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Ako na te bookshelf "satelite" ne primenis high-pass filter - razbices ih kao beba zvecku.

(ako ne mislis na JBL L90 ili tako nesto :))

Može se improvizovati, nije savršeno, ali barem malo ograničava snagu i hod drivera na najnižim frekvencijama. Potrebno je napraviti poseban IC kabal, od DAC-a recimo. Da ima jedan odvojak za SUB bez ograničenja opsega i jedan za pojačalo koje tera satelite sa ograničenjem.

http://www.troelsgravesen.dk/High-Pass-Filter.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...