Jump to content


Koje integrisano striming pojačalo za zvučnike


Kivione

Recommended Posts

Caos svima, 

trenutno furam Wharfedale Jade 3 pomocu Quad Vena II pojacala i cini se da se malo muči (45w/8 i 86db osetljivost). Gledam da zamenim Quad sa striming pojacalom, gledam Naim Uniti Atom / NAD M10v2 / Lyngdorf 1120 / Cambridge Audio Evo 150.

Svidja mi se Atom ali se brinem da mi 40w deklarisanih nedovoljno za osetljivost. Mozda neke mogu da probam sa zvucnicima ali da li neko ima neke sugestije, iskustva koje pojacalo bi mi islo uz zvucnike vise? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Linn Majik dsm bi te trebao zadovoljiti.Mozes proveriti da li je tvoj zvucnik medju onima za koje su radjema merenja za njihov Dsp kojim ih dodatno mozes uskladiti sa sobnom akustikom, a koji ume da spase situaciju i u losoj sobi. Sa tim karakteristikama zvucnika nema nikakav problem, takva je situacija i kod mene i pogoni dosta zahtevne Esl zvucnike. Strimer ima integrisan Qobuz,Tidal i Spotify, kao i tune in radio i sve moguce ulaze od usb,rca,spdif dig koax i opt.,hdmi... dosta dobro funkcionise taj softver i jednostavan je za kontrolu sa telefona.Ima daljinski,ali ga nisam ni takao... ne vidim mu smisao pored telefona. Ima i odlicnu MM fono sekciju ako pozelis mekad i gramofon u kuci. Mogu mu se sve funkcije razdvojiti pa moze biti integralac all in one ili samo preamp, snagas,streamer,dac..

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Kivione said:

Caos svima, 

trenutno furam Wharfedale Jade 3 pomocu Quad Vena II pojacala i cini se da se malo muči (45w/8 i 86db osetljivost). Gledam da zamenim Quad sa striming pojacalom, gledam Naim Uniti Atom / NAD M10v2 / Lyngdorf 1120 / Cambridge Audio Evo 150.

Mislim da su sva pomenuta resenja daleko iznad po kvalitetu (i ceni) u odnosu na zvucnike koje imas..

U skladu sa tim, pomenuti Linn i Devialet su potpuni nonsens.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Kivione said:

Zanimljiv predlog, ali mi se cini opet iznad mog budzeta (barem tu kod mene dosta skuplje nego u Engleskoj). 

 

4 minuta ranije, sondek said:

Ako nisi gadljiv na ex demo vrebaj nesto  tako od dilera.I linn i naim imaju dosta dug garantni rok pa se to kupi u jos dosta dugoj garanciji sa ozbiljnim popustom. Kolega je na taj nacin kupio dosta njihovih uredjaja. 

Sondek, citas li ti sta drugi pisu ili pevas svoju pesmu i boli te Q?

Link to comment
Share on other sites

Ima za oko 1.3k eur demo ili 2k nov Artera sa strimingom ako se ne varam i to u Danskoj. A nesto moram priznati me Quad Vena nije uveriovu kvalitet izrade. 

Slabo daju popuste na domace, zapravo u ovom rangu nisam nikada video popust u zadnje vreme, sem na Electrocompaniet ECI 80D. 

Jedino ako lovim demo. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sonichammer said:

Mislim da su sva pomenuta resenja daleko iznad po kvalitetu (i ceni) u odnosu na zvucnike koje imas..

U skladu sa tim, pomenuti Linn i Devialet su potpuni nonsens.

Jedino mozda NAD C700 ali su ga dosta napljuvali. Bice i zanimljiva Audiolab Omnia ali jos ne nalazim recenzije. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...