Jump to content


System by Miškon


Miškon

Recommended Posts

Pozdravljam sve clanove foruma !

 

Predstavljam vam svoj sistem . Moj Hi FI kutak je soba od 20 kvadrata . Posle nekog vremena lutanja i traganja za uredjajima pa eksperimetisanja sa komponentama sklopio sam sledeci sistem . Koji ovako sada izgleda .

 

Tjuner : Harman Kardon TU 9400

 

CD Plejer: Harman Kardon HD 7525

 

Kaset Dek : Sony DTC 55 ES

 

Pojacalo : Harman Kardon 6950R

 

Zvucnici : Canton Ergo 90 DC

 

Zvucna karta : ASUS Xonar Essence STX

 

Interkonekti : Oehlbach NF1

 

Zvucnicki kablovi : Oehlbach 1008

 

Za slusanje sa racunara koristim Asus zvucnu kartu koja je povezana preko analognog izlaza na Sony DAT koji mi u sistemu sluzi kao DAC . Sistem ce se dalje unapredjivati i poboljsavati . Prvo se planira  nabavka boljih zvucnicih kablova . Evo i fotografija sistema ...

 

101.jpg

8.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, Dražo said:

Daj i fotkice Miskon. Vidi se tvoja vernost HKu, cak i kod tjunera, sto me malo iznenadi, gde zavrsi onaj fantasticni T+A? Vidim da je i odlicni KiSignature promenio vlasnika...

Nisu promenili vlasnika Drazo kod mene su i dalje . Pravi se polica za njih i jos ponesto , to mi je drugi sistem koji se sredjuje i ima novina . Videces kad se zavrsi necu odmah sve da odam ! 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, miskon said:

Nisu promenili vlasnika Drazo kod mene su i dalje . Pravi se polica za njih i jos ponesto , to mi je drugi sistem koji se sredjuje i ima novina . Videces kad se zavrsi necu odmah sve da odam ! 😉

Drago mi je sto je tako, dobri su to uredjaji. A i kakav je to audiofil bez barem 2-3 sistema... 😉

Inace, ovo gore je lepo uklopljeno, verujem i da zvuci. Narocito kada si ti u pitanju, uz iskustvo koje imas sa slusanjem (i posedovanjem) velikog broja kutija. Pretpostavljam da si pokusao i opciju sa kutijama jos vise napred,u prostor. Ako nisi, poigraj se sa tim obavezno.

Link to comment
Share on other sites

Добро позната - “лепо изгледа и мора да добро звучи”?

али, по поставци у простору ништа не упућује на то…од полице до звучника у простору.

Ако је власник задовољан, шта ми ту да замеримо јер уживање је његово. 
Само напред :cheers

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pohvalama :thumbsup2 Probavao sam to ranije da se poigram sa pozicioniranjem zvucnika . Najbolji rezultati su kad ih jos vise odmaknem od zida da su izdvojeni napred ispred police i blago zakoseni ka slusaocu . Pa moram da ih vratim zbog prostora i prolaska po sobi . U sadasnjoj postavci su odmaknuti oko 30 cm isto lepo sviraju . Visoki su lepo definisani ne nametljivi pogotovo se lepo cuju vokali koji su prijatni fini i cisti a srednji daju dosta detalja i bass nije prenaglasen taman kako treba cvrst i dubok . Odlicna sinergija komponenti . Ja sam zadovoljan to mi je najbitnije .:listen

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Delija said:

Nisam razumeo bas ovo.

Ako DAT koristis kao DAC - zasto analogna veza?

Koristim sada analogni izlaz sa zvucne do DAT-a. Probao sam i opticki izlaz al mi analogni lepse svira , mozda je to zbog interkonekta koji je dosta kvalitetniji . Probacu bolju optiku da pozajmim od drugara pa cu da sumiram utiske .

Link to comment
Share on other sites

Jeste HK 6950R je odlicno pojacalo veoma muzikalno i mocno sa obiljem snage . Davno sam bio procitao na forumu necije misljenje da Harmani jako uspesno kombinuju tu interesantnu muzikalnost sa mocnoscu . Sto i jeste tako zbog svog HCC moda . Cak manji i slabiji modeli iz tih serija . Sve te starije serije jako lepo i mekse sviraju ,bass je sa punocom i kickom (udarcem) a zrace toplinom i milina ih je slusati . Govorim kao Fan i iz iskustva jer sam od Harmana slusao i posedovao dosta modela od pocetnih do top modela . Moja preporuka je da ih poslusate!!

Link to comment
Share on other sites

On 2.1.2022. at 21:01, Miškon said:

Koristim sada analogni izlaz sa zvucne do DAT-a. Probao sam i opticki izlaz al mi analogni lepse svira , mozda je to zbog interkonekta koji je dosta kvalitetniji . Probacu bolju optiku da pozajmim od drugara pa cu da sumiram utiske .

Misliš na SPDIF COAX, to je isto digitalna veza, nije analogna.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Zato što koristim DAT kao DAC zbog digitalnog i analognog ulaza. Kada puštam multimediju sa smart TV-a ili preko računara gde skladištim FLAC muziku . SPDIF COAX konekciju nisam probao . FTA interkonekt kablovi su mi poznati slušao sam ih i dobri su , digitalni coax njihov nisam imao . Videću da ga pozajmim ili uzmem na probu . @petarjovicHvala za savet isprobaću i tu kombinaciju pa javljam utiske . Cuo sam da preko njega DAT svira još bolje ali nisam imao dovoljno dugačak kabel da isprobam . Pošto mi je računar udaljen od police u drugom ćošku sobe .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...