Jump to content


Bolest je uznapredovala


joyba

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako neko ne voli muziku i nema interesovanja nikakvog, onda je teško objasniti... Najbolje je kad uživate zajedno, kad sednete , sipate piće i kažete : E ovo se čuje dobro. Ili se čuje bolje od prethodnog 😉

Ja sam došao do tog stadijuma za par godina, nikad nisam kućni budžet oštetio jer "moram" nešto da kupim...Trebao mi je nezavisni izvor prihoda. Zato sam i krenuo jednostavno, da prodam deo opreme i počnem da kupujem/uvozim HiFi, slušam razne kombinacije, uvek mi je soba puna zvučnika i imam još mnogggooo da učim. Mnogo. Trenutno sve komercijala i low cost ali biće....

Bitno je isto da suprotna strana ima svoj hobi i da ima slobodu u tome ( kao kod mene gde dekoraciju imamo u svakom ćošku, cveće,zimske staklenike i šta ti ja znam) i da dajete podršku uzajamno. Ja imam mnogo više bolesti 😁 i komp i PlayStation i kučni bioskop i tableti, gadgeti, androidi, Apple uređaji, satovi, gaming oprema, industrial furniture......Tako da sam u debelom plusu. Ili su oni drugi u minusu 😇

Link to comment
Share on other sites

U stadiumu da osluskujemo a ne slusamo muziku,trazimo mane da bi lakse ispratili uredjaje koje smo izgustirali, da ukucani kad vide nov uredjaj samo tuzno slegnu ramenima jer neznaju vise sta da kazu, kad ti se ormani pune starim uredjajima ... biramo produkciju it to utice na nas muzicki izbor

Jel imao neko ovakve probleme ? 

Link to comment
Share on other sites

Nije bolest sve što boli.Hifi je zaraza ,virus za kojeg nema pomoći ni lijekova.. Nažalost to me šćepalo ponovno za moj 50 rođendan,od tada sam u groznici.Šta mi je sve to treba...Moja gospođa kaže da je to sve isto zvuči..Hobi koji jako skup ,igra bez granica..Imao sam kante i to je sviralo..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja imam krize srednjih godina.Umesto da jurim mlade komade,imam Harley,gliser,ili presadim kosu.Ja tražim savršen zvučnik za sve tipove muzika..Kaže žena da sam skroz poludio,i bolje da si nađem mladu ljubavnicu ,sponzorušu..Koja će da financijski podupire moje audio ludilo...Bolje da živim u malom gradu,daleko od svih HiFi trgovina. ..Bila bi pun boravak, pojačala,dacova,.Kabela,rca,tosk,,jer ima nešto u tome...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, JTGTS said:

U stadiumu da osluskujemo a ne slusamo muziku,trazimo mane da bi lakse ispratili uredjaje koje smo izgustirali, da ukucani kad vide nov uredjaj samo tuzno slegnu ramenima jer neznaju vise sta da kazu, kad ti se ormani pune starim uredjajima ... biramo produkciju it to utice na nas muzicki izbor

Jel imao neko ovakve probleme ? 

Ja imao.

Sad slušam samo muziku i mnogo mi je bolje.

:)

Link to comment
Share on other sites

Kad je sistem složen kao treba (odnosno komponente tvore uvjerljivu cjelinu) slušam muziku. Ali isto tako mogu i osluškivati zvukove. Nisam nikad imao problem "ovo ili ono". Naravno, treba doći do tog da se sve posloži, u tom procesu se više "slušaju zvukovi".

Btw. nisam NIKAD imao "problem" da mi izbor glazbe bira produkcija, ilti koliko je dobro nešto snimljeno. To mi je nepojmljivo. Ionako na pošteno složenom sistemu i "loše" snimke zvuče ne-loše, pa možeš bez problema slušati glazbu s njih. Nije da nećeš čuti da je snimak lošiji, no sve bitno u glazbi bit će zadovoljavajuće uvjerljivo preneseno.

U točno 2 navrata sam imao sistem složen da se ne mora ništa dirati, no 1. put mi vrag nije dao mira pa sam mislio "još malo bolje" (i to je oduzelo podosta novaca u konačnici), te se nakon tog zarekoh - nikad više. Drugi put su mi dvije komponente "riknule" 😞 (djelomično do totalno), a pronalaženje zamjene je potrajalo. I opet koštalo ne baš malo para.

No, evo, mislim da se polako završavam 3. zaokruženi sistem, i to će (ako neće biti kvarova koji se ne mogu riješiti na zadovoljavajući način) biti - To.

Kad si čovjek složi sistem, onda tek vidi kolika je bila ta "audiofilska nervoza", koja prati sve nas kojima je hifi strast (ne bih rekao bolest, oviosnost ili slično, iako, možda i toga ima, ne znam), i koliki je blagodat imati složen sistem. Naravno, savršeno je moguće i bez ntoga ići kroz život, no nešto drugo bi te već zgrabilo (vjerojatno), tako da je ovo još, mislim, prilično bezazlen (novčano i socijano) način trošenja slobodnog vremena, uživanja i sve dobro što uz to može ići.

Link to comment
Share on other sites

Kad se sastavi sistem to može da traje godinama isto toliko može da traje i podizanje novog sistema, problem može da bude ignosrisanje činjenice da je novi sistem konačno postigao zadate ciljeve i tako se igranka nastavlja u nedogled…

Što se produkcije tiče yello sam počeo da slušam isključivo zbog njihove vrhunske produkcije i testiranja uredjaja u medjuvremenu sam ih toliko zavoleo da bih sad išao i uživo da ih slušam što je slabo verovatno s’obzirom da je stariji član grupe ‘45. godište.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, joyba said:

Kad se sastavi sistem to može da traje godinama isto toliko može da traje i podizanje novog sistema, problem može da bude ignosrisanje činjenice da je novi sistem konačno postigao zadate ciljeve i tako se igranka nastavlja u nedogled…

Što se produkcije tiče yello sam počeo da slušam isključivo zbog njihove vrhunske produkcije i testiranja uredjaja u medjuvremenu sam ih toliko zavoleo da bih sad išao i uživo da ih slušam što je slabo verovatno s’obzirom da je stariji član grupe ‘45. godište.

Jb. yello ako se necuje dobro onda je nesto debelo promaseno.Inace nije losa muzika 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, joyba said:

Kad se sastavi sistem ... problem može da bude ignosrisanje činjenice da je novi sistem konačno postigao zadate ciljeve i tako se igranka nastavlja u nedogled…

E, to je druga priča, tu već možemo pričati o "bolesti", opsesiji, krizi srednjih godina, trošenju viška love jer se ima, ovisnosti ako se love baš nema i sl.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, joyba said:

Što se produkcije tiče yello sam počeo da slušam isključivo zbog njihove vrhunske produkcije i testiranja uredjaja...

Ruku na srce, Yello je čista elektronika. Nikad s elektronikom ne bih obavljao neko "završno testiranje" onoga što kupujem, što bi trebalo ostati u sistemu.

No, da ne bude zabune, Yello su meni jako dragi još od kraja 80-ih (zapravo tad sam i prvi put čuo za njih), kad mi je frend donio njihov "One Second" (koji i dan-danas smatram njihovim daleko najboljim albumom), iako se tada to slušalo na prijenosnom kaziću 😄

Danas imam jednu njihovu kompilaciju, vlastito napravljenu, no služi poglavito za slušanje glazbe. Snimka je za ondašnje uvjete odlična, ali je to i npr. J.M.Jarre iz 70-ih. Isto elektromika. Očito je daleko je lakše napraviti dobar master. Pada mi na pamet još takvih grupa/izvođača koje čuh, ali nebitno sad.

Link to comment
Share on other sites

Hifi znači da sistem treba da svira verno a ne dobro.

Testira se reprodukcijom ljudskog glasa i akustičnih instrumenata ( što više njih) a ne yelloa

Ja nisam čuo sistem koji ( dobro) reprodukuje orgulje.

Nakon slušanja kuncerta u Müpa u Budimpešti, prestao sam da očekujem da HIFA dobro svira.

 

PS Slušanje Baha u gotskim katedralama može da slušaoca dovede u opasnost da postane religiozan.

 

Link to comment
Share on other sites

Niki nema dovoljno velike kutije da svirav orgulje

:D

 

 

 

Mada beše neka priča iz sedamdesetih, osamdesetih godina prošlog veka da je panel od 40ak KEF 105ica glumio orgulje u nekom radio prenosu BBCija. Koncert je trebalo da se održi u crkvi pred publikom i da ga prenosi BBC.  Ali su u crkvi gde može da stane dovoljno publike orgulje bile pokvarene. U obližnjoj crkvi (20 km udaljenoj) su bile dobre orgulje ali nije bilo mesta za publiku. BBS je organizovao cctv link iz jedne crkve u drugu. Monitor sa slikom dirigenta i orguljaš u crkvi sa orguljama. 40 mikrofona rasporedjenih ispred cevki. Orguljaš gleda dirigenta na monitpru i svira. Radio vezom se prenosi 40 kanala zvuka u crkvu sa publikom. Iza zavese koja skriva pokvarene orgulje je raspoređeno 40 KEF 105ica. Publika kao nije primetila fake.   Koncert se pride radiom broadcastuje. 

To je najpribližnije što ja znam da je pokušana reprodukcija zvuka orgulja.

Ako neko zna ovu priču nek da još detalja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...