Jump to content


Roksan Caspianmk2 ili Kandy3 ?


Narog

Recommended Posts

Pozdrav svima članovima foruma.Koja je razlika između ova dva modela, kakav je karakteristika zvuka.Da li je neutralna zvučna slika,.. I koji zvučnici rade dobru sinergiju.. Monitor audio je vlasnik Roksana od 2016..Možda Tannoy,Kef ili nešta sasvim drugo.Da li je Roksan precenjen ,i košta nerealno puno novaca...

 

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Каспиан је серија изнад Кенди, боља у свему. МА и Роксан се слажу звучно али опет да ли је прецењен или није, зависи од тебе. По мени нису прецењени већ нуде и више од цене али неко се можда неће сложити са тиме.

Link to comment
Share on other sites

Sigurno daju dosta za uložen novac, bar su davali 🙂

Pretpostavljam da misliš na trenutni model Caspian m2, a ne mk2, koji se proizvodio početkom 2000-ih?

Kandy K2 koji sam imao, i K3 koji sam slušao, su zvučno i konstrukcijski vrlo slični, sa skoro istim delovima (toshiba tranzistori, samwha kondezatori, noratel transformator ...) dok se po dizajnu evidentno razlikuju :). Kvalitet izrade je vrhunski. Inače, Kandy K2 je sve ono što je Stereophile opisao u svojoj recenziji. Verujem da je i K3 sličan. 

https://www.stereophile.com/integratedamps/roksan_kandy_k2_integrated_amplifier/index.html

Jedina stvar koja je meni smetala je što se pri manjim glasnoćama dosta gubi od dinamike.

Sa druge strane, Caspian mk1/2 su zvučno potpuno različiti od pomenutih Kandy-ja. Reč koja bi opisala zvuk Caspian-a je fluidnost. Precizan, ritmičan, neutralan... Ne znam kako zvuči m2. 

Po meni, ova Roksan pojačala treba uparivati sa zvučnicima sa Soft Dome visokotoncima i brzim mid/bass drajverima. 

 

Link to comment
Share on other sites

Zar nisu Dynaudio zvučnici sa 4 ohma impedancije,i slabije osjetljivosti 84,5,6 dB.Da li Caspian ima dovoljno snage u rezervi za tako zahtjevne zvučnike.Za Dyn govore da im treba elektrana i to pojačala u D klasi,barem 150 w po kanalu na stabilnih 4ohma. Dobro si mi dao predlog za Dynaudio recimo Emit 20 ,30,2/7 koji nisu skupi.To je neki entry level..Ovi više serija su mi financijski preskupi.Dali imaju dovoljno basa ili je potreban Sub.U stvari najviše me zanima midrange detalji,tipa veliki orkestar ili zbor..gdje ima detalja..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Зависи од модела до модела. Мој снагаш у стерео раду има довољно снаге.
"This amp is a more able performer than most, delivering some 175W, 305W into 8 and 4 ohm loads with a massive 465W (15.2A) and 512W (22.6A) into 2 and 1 ohm loads under dynamic conditions."

Сваки Динаудио има довољно баса али упарен са субом звучи још боље. Ако не умеш, не желиш да подешаваш са микрофоном и мериш иди на рел, лакше је, ако то није проблем свс.

Link to comment
Share on other sites

Hvala Delija na sugestijama i predlozima.Baš nisam razmišljao nikada da složim bookshelf zvučnike sa subom.U glavi mi je bilo trostazna kutije.Basa ima puno i sa subom,se pokriju te najniže frekvencije,mene ustvari najviše zanima područja midrange .Slušam dosta simfonijski orkestar ,J.Wiliamsa,filmsku muziku..Mahlera,dosta Jazz brandove,i zborove,Carmina Burana, Requiem.
To je dosta kompleksna muzika,e tu ima puno detalja..Zato sam razmišljao o treway zvučnicima,sa posebnim midrange driverom...Ali poslušati ću više vrsta zvučnika,pa koji mi bude najugodnije zvučno odgovara... Nešto su ljudi pričali na stranim forumima da Caspian ima problema sa volume potenciometar..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...