Jump to content


Koncert Nikole Vranjkovica 28.12.2021


Филип

Recommended Posts

Sinoc je u Kombank dvorani odrzan koncert Nikole Vranjkovica.

Tri i po sata vrhunske muzike. Ko voli gitarske bendove, tesko da moze da prisustvuje boljem koncertu u nasem okruzenju, pa i sire.

Zvuk i svetlo po najvisem standardu, odavno nisam cuo tako dobro ozvucenje, koga interesuje u pitanju je L-Acoustics.

Delic atmosfere od sinoc.
 

 

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa obojicom, i vrhunski, ali opet malo i već viđeno. Ne znam za naš rok bend koji bolje muzicira uživo.

Sa negativne strane, pravi korona parti, od 2-3000 ljudi (koliki je kapacitet doma sindikata?) ako je bilo par njih sa maskama, svi pevaju na sav glas… Jesu tražili kovid sertifikate na ulazu ali to i ne znači nešto preterano. Išao sam celu jesen po koncertima, ali to je uglavnom bio jazz i mirnije sedeće svirke, svako drugo mesto prazno, svi sa maskama. Ovo je bio pun rok koncert, ni po čemu drugačiji od onog iz 2019. Sa druge strane, nekad će i morati da se vraća na staro, kad smo već mnogi i preležali i vakcinisani tu i nema više šta da se radi.

Izvinjavam se za mali off, koncert je bio odličan. Što se tiče ozvučenja, bilo je malo komično kad je momak (tonac?) dolazio više puta kod Nikole sa tabletom da nešto koriguje, taman se okrene pa se odmah vrati nazad, Nikola mu samo klima glavom ovako ili onako… Ja nisam ni primetio šta se tad menjalo u zvuku, možda je bio samo monitoring u pitanju.

Ko je čovek koji je izašao sa belim stratokasterom da malo svira, a i posle na samom kraju?

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, dadoo said:

Sedmi Nikolin prednovogodisnji koncert.. Upisao sam ih 7 od 7 :)
Vidim i da smo sedeli blizu jedan drugom :)

Ne znam koliko ga pratis, ali njegovi koncerti su poceli da placu za novom set listom.. Sinoc sam na koncertu imao osecaj da sam ga vec slusao

Slazem se, koncert je trajao mozda i duze nego sto sam makar ja ocekivao.

Pratim ga onako usput, definitivno nisam neki super fan.

Glavni utisak, osim dobre svirke, mi je da je nekako izmesan koncept, set lista, sta god..

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Nikola je vrhunski muzicar.

BTW, mnogo vise volim Block Out nego njegovu solo karijeru.

Opasno jak muzicar, pritom se prilicno razume u dobar zvuk i rasvetu, sve mora da bude na maksimalnom nivou.

Steta sto se Block Out raspao, koliko sam upoznat u pitanju su uobicajeni motivi za razlaz 😕

Ali.... s obzirom na cinjenicu da je Nikola autor ogromne vecine pesama, ostaje mu pravo da izvodi i sve pesme iz perioda Block Out-a. Benda koji vise pod tim imenom najverovatnije nikada vise nece nastupati. Osim ako, kojim slucajem, sa neba krenu da padaju gole ribe i sekire.

Od svih iz BO mi, na prvu loptu, najvise nedostaje Mita koji pored toga sto je naravno bolji pevac od Nikole ima i boju glasa sa vise karaktera.

Sve ostalo je muzicki kompleksnije od BO, negde promice i uticaj mega popularnog svetskog benda cije ime u prevodu znaci Alat :D ali u tome ne vidim nista lose.

Ukratko, na koncertu je bilo i panka i hard roka, i svega izmedju.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Gruja said:

Slažem se sa obojicom, i vrhunski, ali opet malo i već viđeno. Ne znam za naš rok bend koji bolje muzicira uživo.

Sa negativne strane, pravi korona parti, od 2-3000 ljudi (koliki je kapacitet doma sindikata?) ako je bilo par njih sa maskama, svi pevaju na sav glas… Jesu tražili kovid sertifikate na ulazu ali to i ne znači nešto preterano. Išao sam celu jesen po koncertima, ali to je uglavnom bio jazz i mirnije sedeće svirke, svako drugo mesto prazno, svi sa maskama. Ovo je bio pun rok koncert, ni po čemu drugačiji od onog iz 2019. Sa druge strane, nekad će i morati da se vraća na staro, kad smo već mnogi i preležali i vakcinisani tu i nema više šta da se radi.

Izvinjavam se za mali off, koncert je bio odličan. Što se tiče ozvučenja, bilo je malo komično kad je momak (tonac?) dolazio više puta kod Nikole sa tabletom da nešto koriguje, taman se okrene pa se odmah vrati nazad, Nikola mu samo klima glavom ovako ili onako… Ja nisam ni primetio šta se tad menjalo u zvuku, možda je bio samo monitoring u pitanju.

Ko je čovek koji je izašao sa belim stratokasterom da malo svira, a i posle na samom kraju?

Slazem se sa svim napisanim.. ljudi su se setali, cirkali pivo, pevali, tu i tamo krestale neke klinke :D dakle sve skoro kao na pravom koncertu. Burazer i ja i jos neki ljudi tu i tamo smo nosili maske, ali vecina bez. Jbg, ljudi dosli da se opuste, i ovako je odavno na ljudima, svako radio sta misli da treba po pitanju korone.

Ovo za ozvucenje i tipa koji se setkao do Nikole u par navrata sam i ja primetio, ali s obzirom da sam bio sa desne strane ne mogu da kazem da sam ista primetio u zvuku, sto me valjda ne cini manjim audiofilom :D

Iako ga je Nikola najavio, nisam cuo ime coveka sa belim Fenderom... ali ko je gitarista koji je svirao do Nikole?

Povremeno je svirao na nekom elektronskom instrumentu iz sci-fi filmova, odusevio me kako svira (pogotovo neke ludacke podloge uz solo gitaru), mozda najbolji i najkompletniji muzicar na sceni posle Nikole.

Bubnjar je bio odlican, premda se Nikola u toku svirke par puta okretao prema njemu sa ne tako prijatnim pogledom i nesto mu dovikivao :D moguce i kada tacno da stane.

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, Филип said:

Iako ga je Nikola najavio, nisam cuo ime coveka sa belim Fenderom... ali ko je gitarista koji je svirao do Nikole?

Danilo Nikodinovski, svira narandžasti Gretsch, taj sci-fi instrument je teremin, a imao je i jedan mali sint gde je povremeno svirao i igrao se modulacijama. A da, svirao je malo i bubnjeve na kraju :)

Inače i on i onaj drugi gitarista (koji svira Gibson SG)  pored njega često koriste sustainer umesto trzalice. To je mala sprava koja vibrira i tako dobijaš konstantan ton. Za mnoge melodije sam mislio da ih svira sint dok sam slušao album dok nisam na koncertu video da je to gitara.

A što se tiče gostujućeg gitariste:

> a kao poseban gost na binu je iskočio i kultni novosadski gitarista Zoran Bale Bulatović, poznat po radu sa Pekinškom patkom, Lunom i Laboratorijom zvuka.

https://balkanrock.com/reportaze/kolektivno-sanjarenje-uz-nikolu-vranjkovica-u-kombank-dvorani/

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Gruja said:

Danilo Nikodinovski, svira narandžasti Gretsch, taj sci-fi instrument je teremin, a imao je i jedan mali sint gde je povremeno svirao i igrao se modulacijama. A da, svirao je malo i bubnjeve na kraju :)

Inače i on i onaj drugi gitarista (koji svira Gibson SG)  pored njega često koriste sustainer umesto trzalice. To je mala sprava koja vibrira i tako dobijaš konstantan ton. Za mnoge melodije sam mislio da ih svira sint dok sam slušao album dok nisam na koncertu video da je to gitara.

A što se tiče gostujućeg gitariste:

> a kao poseban gost na binu je iskočio i kultni novosadski gitarista Zoran Bale Bulatović, poznat po radu sa Pekinškom patkom, Lunom i Laboratorijom zvuka.

https://balkanrock.com/reportaze/kolektivno-sanjarenje-uz-nikolu-vranjkovica-u-kombank-dvorani/

Hvala na informacijama :)

Nisam siguran da znam kako izgleda Gibson SG), ali ako je onaj na koga mislim (bio je napred na bini treci s leva od Nikole), u pitanju je Milan Vuckovic, brat mog druga iz gimnazije, blizak rodjak Paje Vuckovica, takodje vrsnog gitariste koji nastupa sa mnogim poznatim imenima nase muzicke scene.

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2021 at 11:15 PM, Филип said:

i svetlo po najvisem standardu

(Verovatno samo na tehnickom nivou... Neka moja opaska i nema veze sa dobrim Filipovim prikazom koncerta)

:(  Pogledao sam 4-5 klipova sa koncerta - svetlo je katastrofa i upropaascen je ceo dokument koncerta. Kao da je kompjuter random pustao sijalice sa ciljem da se sve sto vise menja bezglavo i sumanuto bez ikakavog vizuelnog smisla, bez veze sa atmosferom i tekstovima pesama.

Potpuno pogresna primena osvetljenja koje na ovaj nacin primenjeno unistava sve sto muzicari postignu. Demonstracija totalnog odsustva ne samo talenta nego bilo kakvog traga razuma i pogrsne upotrebe SKUPE i high-tech opreme. Tragicno je i ponavlja se po ko zna koji put... :( Jedno mi nije jeasno kako ti ljudi sto rade "svetlo" uspeju da ubede autore da to tako "treba" da bude i ovi to prihvate oberucke?  Nema koncerta koji nisu uporpastili...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...