Jump to content


Rok Opera Novi Sad prvi put u Italiji


RADE

Recommended Posts

https://www.ilrossetti.it/it/spettacoli/rock-opera-2848

Dopo aver riempito i principali teatri nei Balcani, a grande richiesta la straordinaria produzione dell’Orchestra e Del Coro del Teatro Nazionale dell’Opera di Novi Sad – diretti dal Maestro Fedor Vrtacnik – arriverà per la prima volta anche in Italia.

 

 Kao što kaže i naslov, u Italiju dolazi novosadski  Big Bend sa horom . Biće tri koncerta, Trst, Udine i Padova.

Link to comment
Share on other sites

Dopo lo strepitoso successo riscosso nei Balcani, la produzione dell'Orchestra e del Coro del Teatro Nazionale dell'Opera di Novi Sad, ...

 

I MOSTRI SACRI DEL ROCK RIVIVONO IN CHIAVE SINFONICA IN UN ... Coro del Teatro Nazionale dell'Opera di Novi Sad – diretti dal Maestro Fedor ...

Rock Opera - I piu' Grandi Successi Rock

Dai Led Zeppelin ai Pink Floyd, passando per i Deep Purple, i Queen, i Rolling Stones, gli AC/DC e tantissimi altri mostri sacri della storia mondiale della musica rock che rivivono in chiave sinfonica in “ROCK OPERA”.
Un concerto evento dove l’atmosfera e la potenza delle canzoni originali si fondono con il suono maestoso di un grande ensemble, impreziosito dalle eccezionali voci dei solisti, con più di 50 elementi sul palco tra orchestra, coro, big band e solisti. Dopo aver riempito i principali teatri nei Balcani, a grande richiesta la straordinaria produzione dell’Orchestra e Del Coro del Teatro Nazionale dell’Opera di Novi Sad – diretti dal Maestro Fedor Vrtacnik – arriva in Italia per un unico imperdibile concerto:

 

Kako Italijani umeju lepo da objasne stvar. Meni je oduvek bilo fascinantno kako kroz lepotu jezika upakuju sve što hoće.

Link to comment
Share on other sites

Jedno je sigurno, a to je dobra zabava to vece. Sve to uz orkestar i odlicne aranzmane zvuci mocno i kao jedna dobra zurka uz dobro poznate hitove. Big bend, orkestar i hor opere zvuci opusteno zbog repertoara ali mocno, muzicari koji obicno sviraju sasvim drugaciji repertoar se takodje sjajno zabavljaju na sceni tako da to bude bas veselo. Evo recimo ovako 

 

Link to comment
Share on other sites

Kad smo već kod tog klipa - Šandorov nastup mi je bio malo preteran. Prvi put kad sam gledao rok operu mi nije toliko smetalo, ali drugi put već jeste. "Krade" šou, a taj šou ima mnogo više da ponudi od njegovog trčanja po sceni i afektiranog pevanja. Mislim da bi bilo bolje kad bi malo spustio loptu, bio bi bolji paket sa svim drugim izvođačima. Sem te zamerke, rok opera je sjajno iskustvo.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, sondek said:

Jedno je sigurno, a to je dobra zabava to vece. Sve to uz orkestar i odlicne aranzmane zvuci mocno i kao jedna dobra zurka uz dobro poznate hitove. Big bend, orkestar i hor opere zvuci opusteno zbog repertoara ali mocno, muzicari koji obicno sviraju sasvim drugaciji repertoar se takodje sjajno zabavljaju na sceni tako da to bude bas veselo. Evo recimo ovako 

 

Lepo primećeno.

   Meni je posebno  interesantan sam skup muzičara koji je sve ovo vreme sarađivao sa Big Bendom...i to traje već onako poprilično dugo.

 Rok opera je mali skok izvan uobičajene muzike koju izvodi Big bend i kao da su želeli da malo približe većem broju ljudi taj pravac muzike...... kroz pop i rok pesme sa neobičnim aranžmanima. 

 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Gruja said:

Kad smo već kod tog klipa - Šandorov nastup mi je bio malo preteran. Prvi put kad sam gledao rok operu mi nije toliko smetalo, ali drugi put već jeste. "Krade" šou, a taj šou ima mnogo više da ponudi od njegovog trčanja po sceni i afektiranog pevanja. Mislim da bi bilo bolje kad bi malo spustio loptu, bio bi bolji paket sa svim drugim izvođačima. Sem te zamerke, rok opera je sjajno iskustvo.

Što se tiče Šandorova, pa ti koncerti uživo su kao i pravljenje rakije i kobasica. Jedne godine ovaki, jedne onaki. 😀 ...nije to industrija, to su umetnici koji imaju dušu.

Link to comment
Share on other sites

Umeju pevaci da ukradu show, recimo Bojana Stamenov kada peva nesto od Arete Franklin...pa to je 101% pozitivne energije i Arete u sali, ili kad neko peva nesto od Queen, M.Jacksona  ili Abba (postoji i Disco opera, nista losija)...sta da radi nego da podigne publiku na noge i ukrade show... ljudi od krvi mesa i verovatno se u tom momentu podignu u svojoj glavi na nivo zvezde cije numere pevaju. Nesto kao superenergizovane karaoke za 500 ljudi uz pomoc orkestra i hora ...nije za zameriti, naprotiv. Zato i kazem, dobra zabava je zagarantovana.

Link to comment
Share on other sites

Pa nije to po meni nikakva krađa, nego jednostavno takva pozicija na sceni. Pa neće ukrasti show ona na harfi, osim ako ne dođe gola pa još đipa na sceni.

   Pevači su ti koji imaju tu poziciju da urade nešto ili neki solista na instrumentu i to je to. Osim toga, na tim koncertima uživo dolazi do izražaja i njihova kreativnost koja ume da bude ograničena ako koncert prenosi tv ili slično.

   Ovako na nekom koncertu gde se okupi  lepa ekipa u publici koja još digne ceo orkestar sve ume da bude mnogo interesantnije.

   A što se tiče Bojane, pa devojka jednostavno ima glas.

   Vidim i da je Jelena Gavrilović ima neke pesme.....izgleda da je đipanje na sceni uz muziku privlačnije nego što se misli. 😀

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"ROCK OPERA Italy tour. Sinoćni koncerat u Udinama je bio za pamćenje! Višeminutne ovacije publike i tri bisa bila su dovoljan polazatelj da smo se svi dobro proveli sinoć! Hvala i vidimo se večeras u Trstu!"

 

Drago mi je da nešto domaće uspe i u inostranstvu, taman kao kontrateža italijanskim 40 fingers koji su bili kod nas pre par meseci :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koliko sam čuo iz pouzdanih izvora, sva tri koncerta su prošli izuzetno dobro i po pitanju kvaliteta izvođenja a i po pitanju broja prisutnih obzirom na situaciju.

  Ekipa je inače bila smeštena u Sloveniji pa je onda sa autobusom išla direkno na koncerte. Ja iz neopravdanih razloga / nemam neke papire i kodove 😂 / nisam bio na koncertima ali sam imao kontakt telefonom.

  Uglavnom, po pitanju uspeha koncerta mišljenje je da je to uglavnom zbog toga što je način izvedbe vrlo interesantan i nov za većinu gledalaca.

  Pre koncerta je danima išla jedna veoma lepo urađena reklama na Radio 80. Meni je sve to skupa bilo interesantno jer takvih stvari ovde ima veoma malo......ako ne računamo "koncerte" po lokalnim kafanama kojekavih narodnjaka sa sve dve tri sisate pevačice .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...