Jump to content


AN-1651 Keeping Up with the Expanding Demands of High-Performance Audio


RADE

Recommended Posts

Radi se o predpojačivaču za gramofon vrlo interesantne konstrukcije. Ovo je moj poklon forumašima za dobro vladanje u prošloj godini. 😀. Za sada prilažem samo PDF a zatim sledi i komletan file za izradu štampane pločice koja ima ni manje ni više nego 4 nivoa. Razvoj štampe sam platio 150 evrića tako da se ima na umu šta sam hteo da kažem.

   Dizajn štampe je rađen u Srbiji od strane naših stručnjaka. Ko se dobro seća, ovaj predlog potiče, da se ne lažemo, od Macole koji je i preporučio 4 nivoa štampe. Šta da kažem, napajanje ide ni manje ni više nego preko OP visokih audio perfomansi koji se koristi i za pojačanje.

  samo da potražim u ovom mom kršu gde se tačno nalazi file spreman za slanje na izradu....to ipak treba malo više vremena

 

riia pre.zip

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, giZ_Mo said:

Раде, одради ти то мало боље, овако ми је не довршено или се нешто тобоже таји..

Мислим ако је већ поклон нека буде комплетан.

Pa lepo piše u uvodnoj poruci. Ja sam to platio, da znam, uradio bi sam.....tako da nešto malo bolje za sada neće moći.

  Inače nema nikakvih tajni. To je file koji sam ja dobio nakon uplate, tako da nema govora o bilo čemu drugom.

  

  

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, giZ_Mo said:

Јел има слика правог изгледа штампе са намонтираним деловима?

Nema, to mi je odrađeno negde pre godinu dana, i onda sam ja čekao da vidim kakvi ćete biti. 

 Nikako da stignem, a onda kada posmatraš nešto gotovo padnu ti još neke ideje na pamet.

   Uglavnom za sada je ovo sasvim solidno.

Link to comment
Share on other sites

Inače, kondezatori za kompezaciju su predviđeni  po dva u paraleli radi lakšeg dobijanja zadane vrednosti.

  4 mosta koji spajaju mase su zbog lakšeg nalaženja tačke koja ima najmanje šuma. Znači probati sve kombinacije.

   Osim toga, preamp nema kondezatore na putu signala, ali zato ima servo.Preamp uopšte nije naivan kao što na prvi pogled izgleda. Daleko je od neke egzotike, ali je vrlo pametno odrađen i trebao bi da ima vrlo vrlo neutralan zvuk bez ikakvih koloracija, kako to obično umeju da vole ajendisti.

   Danas šak ni štampe u 4 nivoa nisu više tako skupe kao što su bile nekad.  Zbog nedostatka singl OP bilo je potrebno postavljanje  dvostrukih pa je i zbog toga štampa malo neobična.....ali šta je tu je.

  Ovo se čak može odraditi i sa baterijama, jer i one danas nisu skupe a imaju amperčića sasvim dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, giZ_Mo said:

Права Ферари боја :wub:

Ducati...da vidiš kako to izgleda sa 280ks.....kaže poznanik, na 300 se pogase sve lapice 😀. Tu negde iznad mene postoji jezero na kojem se održavaju evropska takmičenja u jedriličarstvu a oko jezera postoji niz puteva koji izgledaju kao pista....a pandura nigde u blizini. I što je interesantno, nema frka, jer da ih ima odavno bi šumar isterao.....i već kako to ide 😂...mislim, odavno bi postavili radare na svakih 100 metara.

Link to comment
Share on other sites

22 sati ranije, Nixie said:

Ma da. Da zvuči ko lampaš. :D

Često se može čuti, zvuči ko lampaš....ma da bre, zvuči i ništa više. Nema teorije da bilo koja komponenta zvuči kao lampa. Probano je više puta i jedno je sigurno......to je bre kao silikonskasisa......za poznavaoce vrlo ozbiljan nedostatak, za one druge, ma bre tako im je svejedno, važno je da je pa makar i od silikona.

   Međutim naša igra se zove malo drugačije.

Link to comment
Share on other sites

Na kraju krajeva ja bi to mogao i probati. Ja kada sam video šemu meni je sve odjednom nekako bilo jasno....i sada mene golica kako to niko drugi nije video ono šta sam ja video......e sada ja imam lepe plave oči i možda je to sve zbog toga. 😀

 ovom preampu fali samo jedna stvar da bi bio perfektan, mada ni ovako kako je sada uopšte nije loš.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...