Jump to content


Kais , zica za uzemljenje


moonru

Recommended Posts

Nabavio sam polovan Reloop rp 1000 gramofon, na njemu tonar banana zvucnica, pa reko aj neka svira u B sistemu, za te pare bilo mi zao da ga propustim. E sad, posto je on belt, ne bi bilo lose da znam gde mogu da nabavim rezervni kais, da bude u steku kada dodje vreme za zamenu. Da li da zovem uvoznike za Reloop za original kais, ili moze i neki zamenski, gde se to nabavlja, sta vec ? 

 I treba mi savet koju zicu za uzemljenje da stavim, RCA kablove imam tako da ne bih kupovao gotov kabl sa zicom za uzemljenje ako ne moram, vec samo da dodam neku zicu, pa mi treba savet kakvu zicu da jurim....ako je neka komplikacija, onda cu kupiti kabl sa zicom.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, moonru said:

E sad, posto je on belt, ne bi bilo lose da znam gde mogu da nabavim rezervni kais, da bude u steku kada dodje vreme za zamenu. 

Док дође време за замену и тај из штека има да иструли од стајања.

4 sati ranije, moonru said:

I treba mi savet koju zicu za uzemljenje da stavim, RCA kablove imam tako da ne bih kupovao gotov kabl sa zicom za uzemljenje ako ne moram, vec samo da dodam neku zicu, pa mi treba savet kakvu zicu da jurim..

Било какав проводнк фино лицнасти.

Link to comment
Share on other sites

Zica radi super :D  ... gramofon uopste nije los, ni sam po sebi a tek ne za kintu koliko je placen. Zivo me zanima kako zvuci u odnosu na 1210, ali mislim da tu nece biti neke velike razlike, bar na osnovu utiska kako radi u B sistemu, ali cu prvom pruilikom da uradim uporedni zvucni test, sa istom zvucnicom. Naravno, jedino uporedivo sa Tehniksom moze da bude zvuk, jer je sve drugo uradjeno 3 do 5 puta bednije :D 

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2022 at 6:08 PM, moonru said:

Uporedio sam ih danas , 1210 i zvuci superiorno pored svega ostalog superiornog :D  ... pa da mi ove godine deda mraz ispuni zelju u vidu jednog 1210 GR crne boje, i zvucnice Nagaoka MP200 :D 

Moze li malo vise detalja? Na koji nacin superiorno - vise ovoga-onoga, brum, zavija-ne zavija, brze isprzi jaja...?

i, najinteresantnije: koliko superiornije? Deset puta koliko je skuplje, duplo ili samo akdemska velicina?

Link to comment
Share on other sites

On 4.1.2022. at 18:08, moonru said:

Uporedio sam ih danas , 1210 i zvuci superiorno pored svega ostalog superiornog :D  ... pa da mi ove godine deda mraz ispuni zelju u vidu jednog 1210 GR crne boje, i zvucnice Nagaoka MP200 :D 

To je odličan kombo, kod mene MP200 radi sa 1210 mk2. MP200 je odlična zvučnica a 1210 je odlična mašina.

Link to comment
Share on other sites

Ketklou, nisam audiofil pa da umem to lepo da objasnim :D  ali ajd da probam, na reloopu je uska zvucna slika, zvuk je tu oko zvucnika i samo je tu, i to ne bi smetalo toliko da nemam 1210 da uporedim, e kada uporedis onda shvatis da je 1210 tu za 3 klase bolji, i da je takav zvuk ono sto se trazi i voli, i tu je ta glavna razlika. Dalje, bas je dublji, puniji, definisaniji, vokali su takodje posebna prica, za 2 klasi bolji na 1210. Pre testa ocekivao sam daleko manju razliku u zvuku, a onda sam shvatio da sam bio u zabludi. Sveukupna muzikalnost koja izlazi iz 1210 je takodje za 2 klase bolja, u tom zvuku ima zivota, energije, dok je reloop tu nekako suszdrzan. I ovo mi je pomoglo da shvatim da ipak pre bilo kog audiofislkog gramofona u buducnosti zelim 1210 GR, jer meni treba i za DJ-ing i da ima dovoljno dobar zvuk.

 

Somilenko, meni je u planu GR i MP200, nadam se najkasnije do kraja 2022, sanjam taj kombo :D  ... gledacu da GR nabavim u Nemackoj, kum mi zivi gore i dolazi 2 puta godisnje, bude oko 1200 nov na akcijama, oko soma polovni u super stanju...kod nas je MP200 najjeftinija za sada, tako da cu to ovde kupiti. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...