Jump to content


Kako poboljasati zvuk sa TV -a


jazoki

Recommended Posts

Ako hoces bolji zvuk mora da se doda jos para jer ako menjas DAC od 5e za DAC od 20e neocekuj cuda.

D50S ti je najblizi dobrom zvuku za relativno male pare (mislim da skoro svi mogu da ga priuste).Sve ispod toga je po meni bacanje para jer neces biti zadovoljan.

Cambridge audio dac magic imas na oglasu (sve je dosta bolje od onoga sto sada slusas)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nije ranije pominjani Sanskrit 10th MKII bacanje para. Radi to vrlo slično D50s, tek malo manje detaljno i malo toplijeg zvuka. Mislim da je za nivo sistema pokretača teme to prava merka. Svakako bolje od nekih entry-level malaca od pre nekoliko godina kao što su oni HRT, Cambridge DAC Magic i sl. za koje ljudi i dalje po oglasima trže više novca za polovnjake, a odavno ne vredi ni gledati ih. A bili su time ljudi zadovoljni po forumu dok je još bilo aktivnih članova koji nisu hard core zagriženi.

D50s je u ove 2 godine od kad se pojavio takođe manje više prestao da bude baš najbolja kupovina, da kažem da ga ja realno ne bih više preporučivao. Jedan Loxjie D30 ga npr. preskače bez veće muke. Takođe vrlo vredan pomena po mom mišljenju je i Project Box S2 Digital kom je cena pala na ispod 300€ u prodavnici a vrlo fin DACić je u pitanju. Njemu doduše treba bolje napajanje da bi propevao baš kako valja.

I još jednu ideju da nabacim ako neko čitka ovo a potrošio bi oko 300... Eno ga na oglasima moj bivši Schiit Modi Multibit - ko voli baš pun i muzikalan zvuk, ta sprava nema alternativu u ovoj klasi. Trebalo bi se cenjkati malo samo jer mislim da je početna prejaka...

Eto i mojih pet centi, ako pokretač već nije dovoljno zbunjen.

Link to comment
Share on other sites

U početku sam pitao koje zvučnike koristiš da bi dobio bolju sliku vrednosti i koncepta tvog sistema, zato sam i predložio DAC-ove do 150e. jer to bih i sam uzeo da se nalazim na tvom mestu. A ako se baš ima viška para onda možda i nešto bolje, ali ređi je slučaj da se ima viška.. para uvek fali. Ukratko SMSL Sanskrit 10th MKII je najbolji DAC za taj budžet koji ćeš naći. Uzmi ga i uživaj jer unaprediće tvoj sistem 100%

Link to comment
Share on other sites

On 12/31/2021 at 6:15 AM, CJbolland said:

U početku sam pitao koje zvučnike koristiš da bi dobio bolju sliku vrednosti i koncepta tvog sistema, zato sam i predložio DAC-ove do 150e. jer to bih i sam uzeo da se nalazim na tvom mestu. 

To je OK.Sto se tice materijalne vrednosti ti zvucnici nisu nesto vredno( oko 400/450 Eura , izaslo sa Refresh) ali sto se tice zvuka su pun pogodak.Srednji opseg i visoki su odlicni.Za svakodnevnu upotrebu , kao pratnja TV-a, su vrh.Sada sam cuo kako zvuce i sa CD -om i shvatio sam da mogu i mnogo bolje.Zato i planiram da probam da unapredim i svakodnevno slusanje sa TV-a.

A ako budem pravio sistem za mene , moram da odvojim poseban prostor i da pakujem sistem za muziku.Moji ukucani nisu zainteresovani za tako nesto.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Slucajno sam naleteo na ovaj Hansov video:

…sto me je podsetilo da ne bi bilo lose da konacno povezem tv sa pojacalom preko optickog izlaza na tvu. Narucio sam slicnu varijantu sa alija pa cu videti kako ce to da radi i koliko vredi. 
voleo bih da mi neko objasni sta je uradio ovde pa je poboljsao zvuk kako kaze? Ima li smisla i da li predstavlja rizik?

ovo pitam jer bih zavisno od toga sta dobijem iz kine (hardverski i zvucno) mozda uzimao lemilicu u ruke :D

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Pridružujem se ekipi nezadovoljnih slušalaca zvuka sa tv-a, a izdvaja me to što imam problema sa sluhom (slabo čujem visoke frekvencije što će u bliskoj budućnosti podrazumevati nošenje slušnih aparata). Kao prelazno rešenje mislio sam da kupim par aktivnih 2.0 zvučnika (npr. Edifier) sa optičkim ulazom i spojim ih na tv. Moje pitanje je da li bi nešto dobio ubacivanjem DAC-a između ili bi prvo rešenje bilo zadovoljavajuće? Ako imate bolji predlog za aktivne zvučnike, pišite.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Zao mi je sto si napisao da gubis sluh. Mozda je najbolje videti da doktorima URL, koje tacno slusni aparat. Imam drugara koji u ordinaciji na zelenom vencu to sada bas upravo resava. vise slusnih aparata je u ponudi.

Mislim da je najbolje sa njima to videti, ako uzimas slusni aparat. Koje frekvencije itd.

Prvo da se naviknes, lako ces posle kupiti ili aktivne spkrs, ili soundbar.

Sve najbolje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

43 minuta ranije, milek said:

Hvala na odgovoru, koji soundbar bi preporučio prvenstveno za bolji kvalitet zvuka govora?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

 

43 minuta ranije, milek said:

Hvala na odgovoru, koji soundbar bi preporučio prvenstveno za bolji kvalitet zvuka govora?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 

Pričao mi je drug, da su savršeni slušni aparati, koji se ne vide u uhu. I postoji mogućnost postavljanja postavki preko mob telefona. Sva podešavanja. 

Link to comment
Share on other sites

@nesone
da, šta je tu je, realnost se mora prihvatiti. Trenutno živim u De pa ću ovde ući u proces testiranja i nabavke slušnih aparata, hvala svakako na predlogu.
@delija
Poznato mi je da bez značajnije sume nema dobrog soundbara, zato sam i mislio ići na aktivne zvučnike. Dakle, ne bih dao više od 200-300e.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To sto si u DE ti svakako de u prilog - stize i Black Friday.

Ja imam Samsung HW-Q800A, a aktuelan je novi model - HW-Q800B. Razlike nisu velike, a vrlo je moguce da ce Q800A moci da se pazari na finom popustu. Malo ce ti probiti budzet, ali po meni - vredi.

Nazalost, stari model Q800T nema pomenutu voice enhancement opciju - inace moze da se nadje po zaista jako dobroj ceni.

https://www.expert.de/shop/unsere-produkte/tv-audio/heimkino/soundbars/12220109771-hw-q800t-soundbar.html?campaign=idealo%2Fse%2F12220109771-hw-q800t-soundbar&campaignid

 

Link to comment
Share on other sites

Ima, ali ne za tu cenu. JBL izbegavaj u sirokom luku - vokal / dijalog zvuci ocajno.

Najjeftinije sto sigurno valja je Sonos Beam 2.

Konkretan Samsung nudi dosta vise za slicnu cenu. Ne bih ga sebi uzeo da ne valja - a meni pogotovo nije bio potreban jos jedan (mali) sub pored ova dva iz glavnog sistema :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kome treba soundbar - topla preporuka za Q990B.

Vrlo prijatno sam iznenadjen razlikom u odnosu na Q800A i time do kog nivoa su se popeli soundbar-ovi. Cak je i subwoofer na sasvim solidnom nivou.

Za trenutnu cenu od ~1000€ - sjajan pazar :)

Lomio sam se da li da uzmem Sennheiser Ambeo Plus sa sub-om (ili dva) i da ne komplikujem pricu (uz glavni sustem) - ali, nema 'leba od virtuelnih zadnjih zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...