Jump to content


Kako poboljasati zvuk sa TV -a


jazoki

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, sondek said:

Klinci odrasli ma dum-tras loudnes war-u i video igricama te verovatno ni rec nece razumeti.

Klinci kada im se servira dobar zvuk na dobrim spravama itekako umeju da primete razliku. Poblem je na sasvim drugom mestu. Neka totalna nezainteresovanost da " gube " vreme na slušanje muzike. Igrice i društvene mreže su nekako interesantnije.

 PS Moj mali rođak Pavle je naučio da sa 3 godine pali pojačalo i pušta sebi muziku. To je prvo što radi kada uđe u stan. I sviđa mu se kako to radi. Zna da prebaci ulaz koji mu treba, pojača koliko mu treba......ruka bez gledanja ide na stranu gde je prekidač 😀. Pali TV, prebacuje kanale i uživa dete. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/26/2021 at 11:52 AM, jazoki said:

 Varijante 5.1 , 7.1 u startu su eliminisane ali ostaje mogucnost i razmisljanje , za dodavanje 1 sub-a ?

Elem , sada imam Kineski DAC , jeftin ali ide preko HDMI i imam mogucnost regulacije jacina tona , sa jednim daljincem.Moram da pazim i na jednostavnost upotrebe.Posto sam nabavio  CD ali i Kaset dek , ovi moji 'oce da me proteraju iz dnev. boravka.Nemam neku alternativu.

Probacu da potrazim DAC i proverim rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Tema je vrlo široka, pa da preporučim najednostavnije rešenje. Izvade se žice iz TV koje povezuju njegove zvučnike i postave male kutije sa nekim dobrim FR. Može čak i neko malo pojačalce D klase i to je najednostavnije rešenje bez nekih većih problema.

  Sve ostalo je za raspravu. 

   Onda se može ispod zvučnika TV-a koji su obično ispod ,  postaviti kao neka vrsta rampe od kartona koja će zvuk usmeravati prema napred 😂 . Drugari to je jeste smešno ali ne košta ništa a ima sasvim solidna poboljšanja zvuka. Mislim ima tu raznih mogućnosti.

Link to comment
Share on other sites

Da , ima izlaz SPDIF. Za  "Topping d50s" , regulacija jacine zvuka, mora da ide preko zasebnog daljinca ?Ovaj DAC ,  S.M.S.L Sanskrit ima bas prihvatljivu cenu.

Da li ima neki DAC , koji moze da ide na HDMI i da se iskoristi mogucnost TV , koji ima izlaz ARC ?

Kada se kupuje TV u opisu "ZVUK" , ima navedeno mnogo detalja i skracenica.U uputstvu koje dolazi uz TV, nema nista pametno napisano.Kao da je papir i prevod najskuplji detalj u prodaji televizora.

Sony daje mogucnost da TV ima i izlaz za sub ali i to je pitanje kako radi i da li radi !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Korišćenje HDMI standarda na uređajima nije besplatno, plaća se godišnja licenca, plus nadoknada po svakom proizvedenom uređaju. Nema baš ni previše stereo risivera sa HDMI ulazom, pa je nerealno očekivati da ih bude u klasi DAC uređaja od 50-ak eura, da ne pominjem da je potencijalno tržište za takve uređaje skoro nepostojeće, i zašto bi neko uopšte ugrađivao HDMI koji se plaća, pored besplatnih standarda kao što su USB, TOSLINK i S/PDIF?

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, CJbolland said:

Topping D50S je dobar DAC i još bolji izbor ako imaš toliko novca da izdvojiš da ga kupiš. Njegovoj ceni se dodaje plus još i linearno napajanje koje se prodaje posebno za taj model.

Probacu neku jeftiniju varijantu ali bolju od sadasnje.Videcu da li ima pomaka i gde je granica ulozeno - dobijeno.

Link to comment
Share on other sites

Неколико хиљада еура. Много јефтиније је набавити стерео или вишеканални рисивер.

http://car.france3.mars.free.fr/HD/INA- 26 jan 06/Conf CST HDMI/HDMI-2/faq.asp.html

What are the fees for HDMI?

Annual Fee
HDMI Adopters must pay an annual fee of fifteen thousand dollars (US$15,000). The annual fee is due upon the execution of the Adopter Agreement, and must be paid on the anniversary of this date each year thereafter. Note that HDMI does provide an alternative annual fee payment for small-volume manufacturers (10,000 units or less). Please see Attachment B of the Adopter Agreement for details.

Royalty
HDMI is available for a reasonable royalty rate as follows:
 

  • For each end-user Licensed Product, fifteen cents (US$0.15) per unit sold.
  • If the Adopter reasonably uses the HDMI logo on the product and promotional materials, then the rate drops to five cents (US$0.05) per unit sold.
  • If the Adopter implements HDCP content protection as set forth in the HDMI Specification, then the royalty rate is further reduced by one cent (US $.01) per unit sold, for a lowest rate of four cents (.04) per unit. Adopters must license HDCP separately from Digital Content Protection, LLC, an Intel subsidiary. Please see www.digital-cp.com for details.
Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, jazoki said:

Ja pisem kao korisnik ako si procitao .Jednostavnost i konfor upotrebe.

Ja citam sta ti pises, ali ti ne citas ono sto drugi pisu. Ili ne citas - ili ne razumes.

Kao "korisnik", ako to zahtevas - platices posteno. To sranjca od 100-200 evra nece nikad podrzavati jer se ne isplati proizvodjacima.

 

@gvlada

Ma batali. Mrzi ga da klikne na link koji je dobio na tacni i da potrosi 5 minuta na citanje.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Delija said:

To sranjca od 100-200 evra nece nikad podrzavati jer se ne isplati proizvodjacima.

Druze , nemam ja dijagnozu.Ja nisam u  prici Holivuda i teske patnje.Da ronim suze , kada cujem svaki jecaj i pratim svaku kapljicu znoja , dok "CRNAC" bije Bajagu(Rocky 3)--To je fazon FB i interneta..Ajde batali me dijagnoze i ostavi taj Holivud za sebe.

Da se unapredi zvuk .A sigurno uvek moze.Ako treba i dva  daljinca , samo nemoj o dijagnozi i Holivudu.

Zaobidji.Brat i brat blizanac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...