Jump to content


Predlog za zvučnike od oko 1000 eura u paru sa Cambridge CXA61


Milos27

Recommended Posts

Iskusniji kažu da sam možda pobrkao korake i da je trebalo prvo da kupim zvučnike, ali ispalo je tako da sam prvo kupio Cambridge CXA61.

Sad sam u potrazi za sugestijama u vezi sa bookshelf zvučnicima koji mogli da zvuče dobro sa njim. Neki gornji cenovni limit je 1000-1200 evra.

Puno hvala na informacijama i iskustvima...!

Link to comment
Share on other sites

🤣🤣🤣

Sto se usra coveku u zivot? 😅

To je solidno, moderno pojacalo iz consumer segmenta. Nikakav High End ali  sasvim pristojno cak i odlicno u u klasi cene.

Ja zastupam Cambridge za Srbiju pa sam mozda malo pristrasan... 😀

 

Uz to pojacalo preporucio bih Elac Debut Reference DFR ili mozda Elac Uni Fi 2.0 UF za nesto u okviru budzeta imajuci u vidu trenutne NG popuste.

 

@rdit

sad vidim da se traze bookshelf zvucnici.

Ispravljam se i preporucujem Elac UniFi Reference UBR62 ili Elac Carina BS243.4 a mozda cak i Elac Solano BS283 sa cuvenim JET5 visokotoncem.

 

Link to comment
Share on other sites

Добар је то предлог, али обавезно без оних неодговарајућих сталака и без периферије када би требало да их је могуће купити за 1200евра што је много ближе задатом буџету

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, somilenko said:

Imaš trenutno na forumskim oglasima Mark & Daniel, koje prodaje forumski kolega. Komplet jeste malo van budžeta, ali je odlična prilika, teško da ćeš nešto bolje naći za te novce...

To je nesumnjivo dobar zvucnik ali CXA61 necr moci da ga “vozi” kako treba. 
Ja sam uvozio svojevremeno M&D i znam o cemu pricam.

Ko ne veruje neka razmisli cime ljudi sa foruma guraju ili su gurali te kutije. Sve pojacala puna snage i struje ili D klasa tipa Tact, Devialet...

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, Sonichammer said:

To je nesumnjivo dobar zvucnik ali CXA61 necr moci da ga “vozi” kako treba. 
Ja sam uvozio svojevremeno M&D i znam o cemu pricam.

Ko ne veruje neka razmisli cime ljudi sa foruma guraju ili su gurali te kutije. Sve pojacala puna snage i struje ili D klasa tipa Tact, Devialet...

Vidim da su niske osetljivosti (kako drugačije izvući bass iz malog drajvera), treba im struje da ih razmrda ali je jednostavno dobra prilika, pa sam morao pomenuti. Nije ni taj Cambridge nezamenjiv...

Link to comment
Share on other sites

30 minuta ranije, somilenko said:

Vidim da su niske osetljivosti (kako drugačije izvući bass iz malog drajvera), treba im struje da ih razmrda ali je jednostavno dobra prilika, pa sam morao pomenuti. Nije ni taj Cambridge nezamenjiv...

Prilika je dobra ali za nekog drugog ko moze npr da priusti i pojacalo koje prodaje isti prodavac.

Ko kupuje pojacalo od 900€ taj ne moze ili ne zeli da u istu svrhu potrosi 2-3 puta vise novca.

Hocu da kazem, taj M&D ni u jednoj varijanti nije opcija za CXA61.

Link to comment
Share on other sites

On 26.12.2021. at 3:23, Sonichammer said:

Ja zastupam Cambridge za Srbiju pa sam mozda malo pristrasan... 😀

...

sad vidim da se traze bookshelf zvucnici.

Ispravljam se i preporucujem Elac UniFi Reference UBR62 ili Elac Carina BS243.4 a mozda cak i Elac Solano BS283 sa cuvenim JET5 visokotoncem.

 S'jedne strane maalko se reklamiramo. S'druge strane, Sima je OK lik, nije gadljiv ni na jednu vrstu muzike i ako vec ima taj Cambridge na stanju, kod njega bar mozes da cujes combo bez da nosis svoje pojacalo. Ako nista, dobar pocetak da clan ode i cuje...

 BTW, koliko mu je Motive 3 van budzeta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...