Jump to content


Stereo Network Receiver - Yamaha R-N803D?


MilanBogovac

Recommended Posts

Pozdrav svima. 

Ćale je nedavno napunio 70 godina i za života promenio sve od gramofona do današnjih formata. Nije nikada bio ozbiljan audiofil ali mu zvuk jeste bitan i ceo život je imao solidne hi fi komponente. Kako je došao u godine i zatrebao mu DAC da bi mogao kvalitetno da sluša Deezer i ostale digitalne izvore, a kako je trenutni Sansui Au317mk2 počeo da zeza, on bi da se mane viška uređaja, kablova, cimanja i da  ima sve u jednom, a da to ima opet dobar zvuk, solidan DAC, daljinski i aplikaciju za mobilni.

Mišljenja je da uzme Yamahu R-N803D ili nešto u tom cenovnom segmentu.

Molim vas za predloge i sugestije. U sistemu ima 2 zvučnika Wharfedale Diamond 11.2 i vufer nije opcija.

Napomenuo bih da smo u jednom trenutku kupili Onkyo TX8270 koji je bio njihov top of the range Stereo Network Receiver. To je zvučalo kao tranzistor, basa nigde nije bilo. Nakon toga je pazario Sansui i zvučnici su propevali i počeli da gruvaju. Nedavno smo slušali Yamahu R-N500 i to je imalo solidan bas, ne kao Sansui, ali barem se čuje. Da li je zvučno bolji ovaj 803 ili je bolje uzeti 602 ili neki sličan model.

Marantz verujem da je najbolji po zvuku, ali sam imao njihov Network Player i aplikaciju koja je bila toliko loša da ne bih rizikovao sa time ponovo.

Hvala svima.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Yamahu RN 602, vrlo brzo je prodao, poredio je sa pojacalom AX-596 koje je zvučno mnogo bolje. Odrekao se komfora zarad zvuka. Napredovali su ti all-in-one uređaji dosta ali mislim da i dalje kaskaju sa zvukom, potrpaju tu svašta ispod haube. Drugar hteo da uzme nesto na tu foru, odemo u Plejer, tri risivera slusali, Onkyo, Marantz i Denon, treci uzeo, najbolje nam zvučao. Idi pa poslušaj tu Yamahu, ona beše top model iz te serije? Možda iznenadi...

Link to comment
Share on other sites

Imao Yamahu R-N500 do skoro, odgovarao mi je komfor koji nudi, pogotovo za novac za koji sam je kupio. Zvuk - onako, nije da nema basa, ali jeste zvučala malo tranzistorski, svetlo. Zamenio sam je sa Cambridge Audio CXN i Rotel RA-1062 i ovo već svira mnogo bolje, muzikalnije..
Nisam slušao R-N803, to je neki vrh ponude u toj seriji.
A mislim da je R-N602 zvučno poput R-N500, bar sam čitao takve utiske na forumima kad sam tražio jedan od ta dva...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Bili smo da poslušamo Yamahu u 4Audio i to je bas kako je kolega rekao, zvuči kao tranzistor. Mulja, visoki prejaki, baš slabo bas izražen. Pustili smo baš duže ne bismo li videli da li ćemo se navići i otac je rekao da to nije ni blizu. Posle smo poslušali Roksan Attessa Integrisano pojačalo pa Nad 388. Najbliži kvalitetu i dobrom zvuku je Roksan, pa NAD koji ima bas ali je dosta muljao, pa Yamaha, dosta iza ova dva. Ali ni jedan nije imao toliko dobar zvuk kao Sansui. Kada smo ušli u kuću bio je uključen radio i Sansui i bukvalno smo rekli "gledaj kako ovaj zvuči. Sledeći na listi je proba Cambridge Audio CXA81.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je tata isuviše subjektivan po pitanju zvuka, i ne preostaje mu ništa nego, ili da se prilagodi današnjem zvuku na modernim uređajima, ili da svoje postojeće pojačalo upari sa eksternim Dac-om ili strimerom.

To vam isto kao kada bi svoj oldtajmer, u kom neizmerno uživate, zamenili sa nekim modernim automobilom, očekujući da će vam on pružiti istu vrstu zadovoljstva u vožnji. 

Link to comment
Share on other sites

Ja posedujem R-N602...ne znam za tudja iskustva ali daleko je od toga da zvuci tranzistorski...Moja pogoni dva Klipscha RP 600M i za tu klasu zvuci zaista zaista dobro..Sto se tice komfora, preporuka..sve na jednom mjestu i sve radi sto je najbitnije fluidno..Ja dosta slusam net radio i ima dosta HQ stanica koje slusam, koje se strimuju bez ikakvog zastoja ili prekida, RadioParadise, JBR2 itd ( za godinu dana slusanja mislim da je bio samo jedan prekid uzrokovan nestankom interneta. )....sve radi fluidno.Mnogi formati su podrzani, stavrno ne znam sta ne podrzava..Muziku "vucem"  mrezom sa servera...Svi glavni servisi su podrzani, tako da je lako preseliti naloge..Ima aplikacija Multicast za telefon, sa kojom vise kontrolisem masinu nego sa njegovim daljinskim upravljacem..Svi apdejti za risiver se odradjuju automatski , mrezom bez ikakvih problema kada ih ima..( s vremena na vreme Yamaha pusti apdejt ) R N803D je klasa iznad.Slicno izgleda ali je elektronika bolja i nesto snazniji.Trebalo bi da radi jos bolje...Prijatelj ga ima i veoma je zadovoljan.

U svakom slucaju, najbolji savjet koji mozes dobiti na bilo kojem forumu je...da se poslusa.Kao sto znas , mnogo stvari zna da utice na zvuk a svako uho bilo kojeg slusaoca zna to da drugacije percipira.Kod mene ,uz kvalitetne kablove, to stvarno zvuci sasvim  dobro, pogotovo kad se malo "odvrne" Uvjek zadrzava kristalan zvuk... (pricamo o klasi tih uredjaja )..Tako da, sto se samog uredjaj tice, preporuka ali prvo poslusajte.

Link to comment
Share on other sites

On 26.12.2021. at 1:17, AlexBgd said:

Mislim da je tata isuviše subjektivan po pitanju zvuka, i ne preostaje mu ništa nego, ili da se prilagodi današnjem zvuku na modernim uređajima, ili da svoje postojeće pojačalo upari sa eksternim Dac-om ili strimerom.

To vam isto kao kada bi svoj oldtajmer, u kom neizmerno uživate, zamenili sa nekim modernim automobilom, očekujući da će vam on pružiti istu vrstu zadovoljstva u vožnji. 

Tata ima svoj ukus i zna šta voli. Što se tiče automobila vozio je sve od Golfa 1 do sadašnjih modernih automobila i za automobile ima samo reči hvale i u smislu audio usluge i u smislu udobnosti vožnje. U audio industriji je malo drugačija priča. Treba se danas platiti min 3000€ da bi se dobio zvuk kvaliteta Vintage uređaja. I nadam se da smo svi subjektivni po pitanju zvuka, znam da ja jesam. A slažem se da je rešenje DAC, ali pre toga ćemo probati još neke all in one opcije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MilanBogovac said:

Treba se danas platiti min 3000€ da bi se dobio zvuk kvaliteta Vintage uređaja. I nadam se da smo svi subjektivni po pitanju zvuka, znam da ja jesam

Upravo zbog toga se u Hifi ne mogu izvoditi opšti zaključci, jer iz Vaših postova mlađi audiofili mogu zaključiti da je pomenuti Sansui au317 bolje pojačalo od jedne Roksan Attesse, Yamaha R N803D, ili Nad-a 388, a to je, možda daleko od istine.

Link to comment
Share on other sites

Нећу да идем у детаље како свира тај Сансуи, једно (1) зато што никад нисам слушао ни модел ни тај примерак, и друго (2) зато што моје су уши нерелевантне у том систему.

Али, прилично сам сигуран да не свира како је замислио дизајнер тог уређаја, ако ништо друго, због овог:

On 23.12.2021. at 20:05, MilanBogovac said:

kako je trenutni Sansui Au317mk2 počeo da zeza

Слушалачка меморија може бити веома зезнута. До тог степена, да нити један други уређај неће свирати задовољавајуће.

Ако се слушалацу свиђа звук баш тог Сансуија, онда једина могућност је потпуно освежавање тог појачала. Лично не препоручујем, осим ако се не ради о сентименталности (или, како је @Delija раније напоменуо - ради се о flagship моделу), зато што однос трошак / резултат никад није повољан.

Да покушам конструктивније.

  1. Yamaha очигледно није опција (није се оцу се свидела);
  2. Denon DRA-800H је одличан уређај (пандан Marantz NR-1200) - али користи исту HEOS апликацију као Marantz који вам није легао;
  3. CXA81 је супер, али нема мрежни прикључак (опет треба неки стример).

Све ми се чини да је streaming DAC најодговарајућа ствар? Такав се уређај може лако убацити у домаћи систем - претпостављам да сте у 4Audio носили своје звучнике зато што немају Wharfedale у понуди.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, InSides said:

Нећу да идем у детаље како свира тај Сансуи, једно (1) зато што никад нисам слушао ни модел ни тај примерак, и друго (2) зато што моје су уши нерелевантне у том систему.

Али, прилично сам сигуран да не свира како је замислио дизајнер тог уређаја, ако ништо друго, због овог:

Слушалачка меморија може бити веома зезнута. До тог степена, да нити један други уређај неће свирати задовољавајуће.

Ако се слушалацу свиђа звук баш тог Сансуија, онда једина могућност је потпуно освежавање тог појачала. Лично не препоручујем, осим ако се не ради о сентименталности (или, како је @Delija раније напоменуо - ради се о flagship моделу), зато што однос трошак / резултат никад није повољан.

Да покушам конструктивније.

  1. Yamaha очигледно није опција (није се оцу се свидела);
  2. Denon DRA-800H је одличан уређај (пандан Marantz NR-1200) - али користи исту HEOS апликацију као Marantz који вам није легао;
  3. CXA81 је супер, али нема мрежни прикључак (опет треба неки стример).

Све ми се чини да је streaming DAC најодговарајућа ствар? Такав се уређај може лако убацити у домаћи систем - претпостављам да сте у 4Audio носили своје звучнике зато што немају Wharfedale у понуди.

Hvala. Apsolutno se slažem sa svime napisanim. Uzeo je na probu Cambridge Audio DacMagic i to lepo svira za sada.

Link to comment
Share on other sites

52 minuta ranije, VU metar said:

Ja bi zaobišao all in one. Nije neko cimanje da se doda samo dac/striming deo na sistem koji već zadovoljava, bez obzira da li će to biti pritegnuti Sansui (ako je moguće) ili nešto novo.

Hvala na odgovoru. Uzeo je otac DacMagic i to korektno svira za sada. Prodavac mu je dao 3 dana da proba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...