Jump to content


Preporuka za 5.1 zvucnik do 200e za Netflix i filmove?


Shone1

Recommended Posts

Pozdrav,

Zeleo bih da kupim neke 5.1 zvucnike do 200e i da ih povezem sa Samsung televizorom (ne znam tacno koji je model, al star je oko 2 godine), prvenstveno bih zeleo da poboljsam uzitak kod gledanja filmova na Netflixu... Zanima me sta je best buy za te pare? Svaka pomoc je dobrodosla.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na pomoći. Imam jos jedno pitanje. 

Sad sam izmerio dnevnu sobu i dimenzije su 4x3,5. Znači od tva do kauca imam 3.5 metara i zid je odma iza kauca. Ako bi uzeo 5.1 ove zadnje satelite bi stavljao na zid u coskove i bili bi maltene iznad kauca. 

 

Pitanje je sledeće, da li to ima smisla u mom slucaju, da li bih mogao da osetim čari 5.1 sistema u pomenutim uslovima na filmovima ili bi mi bilo pametnije da uzmem recimo microlab 2.0 solo 9c?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, savudin said:

Takva ista situacija je kod mene i da, imaćeš čari 5.1 zvuka. U mom slučaju zadnja dva zvučnika stoje u ćoškovima sa strane kauča, podignuti malo višlje nego prednja dva, i iskošeni su ka sredini kauča.

Hvala! Cj jel se i ti slažeš sa ovim?

 

Za 7c sam cuo da je dobar. Mislio sam a je 9c bolji. 

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, Shone1 said:

Za 7c sam cuo da je dobar. Mislio sam a je 9c bolji. 

Одличан звучник, мало муљав ако стоји директно на патосу али ако се стави на шиљке или већ...то је  друга прича!

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Shone1 said:

Zahvaljujem svima. 

Šta je a/v risiver i sta ce mi ako zvučnici mogu da se povežu direkt sa tvom? 

A/V je uređaj koji kontroliše rad zvučnika sastavljena iz digitalnog i analognog dela zajedno sa pojačalom i kontrolne jedinice, i sa razlogom je zasebna komponenta. 

Logitech z906 deluje da kao da su samo zvučnici, jer su skoro svi gore navedeni delovi A/V risivera integrisani u samim zvucnicima, tj. u subwoofer-u i eksternoj kontrolnoj jedinici.

Link to comment
Share on other sites

Ok za efekte, ali za filmove je jako bitan centralni kanal koji, naravno, prenosi 99% dijaloga. To sa malim "prdavcima" iz racunarskih 5.1 kompleta neces dobiti. 

Jesu bitni i surround efekti, ali kad si vec tako jako ogranicen finansijama - pre biram ovo prvo.

Za malo jacu cifru recimo Yamaha YAS-207 - kao stari model, mogao je da se nadje na popustima.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Shone1 said:

S obzirom da mi je cilj da poboljšam gledanje filmova izgleda mi da je 5.1 najbolje rešenje. Samo me jos zanima da li ima nešto bolje od z906 za tih 250e, ako nema uzeću njih. 

Nemoj komplikovati sebi, uzmi Z906 i bićeš zadovoljan veruj, evo ja ih koristim već 7-8 godina bez problema. Možda naiđeš i na neki polovan. Za toliku sobu i tvoje potrebe sasvim su zadovoljavajući i jednostavni za korišćenje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...