Jump to content


Povezivanje 5.0 sistema ?


Airwave

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tuDFJug.jpg

 

AnAW1gz.jpg

 

Napravio sam i spojio, sve radi.

Medjutim imam sum ( sustanje ) na visokom na oba ova velika frontalna zvucnika, sum se cuje kada nema muzike, verovatno da se cuje i kada ima muzike ali ga ne primecujem od zvuka..

Ja koliko kontam jedan drajver je spojen na jedan par terminala, a drugi drajver zajedno sa visokim je spojen na drigi par terminala.

Link to comment
Share on other sites

To kako je spojeno unutra lako se utrvrdi. Ukloni kratkospojnike i poveži kabal  samo na donje biuksne, ono što čuješ je tu povezano, ostalo je na gornje. Šum ti je od risivera, zvučnici ne prave šum, ali ga mogu reprodukovati glasnije od ostatka spektra zavisno od frekventne karakteristike visokotonca.

Link to comment
Share on other sites

8qGCeCt.jpg

 

Gornji su za visoke, donji teraju oba drajvera, sada sam probao kada direktno spajam.

Sto se tice sustanja ono je i dalje prisutno kada direktno spojim bez ovih mojih ''spojnika''.

Papucice su bakarne sigurno, obicne gvozdene su 13 din kom ove bakarne su preko 40 din, no kako god nema veze sa tim.

Ne razumem ovo za uzemljenje. Jel se misli na uzemljenje u kucnim instalacijama to jest u uticnici za struju ?

Edit. Ako risiver susti kako sam uspeo razumeti to nece znaciti da ce da susti i na drugim zvucnicima jer su visokotonci drugaciji ?

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Airwave said:

Pojacava se kako se povecava volume..

Ok, znaci normalno je da kazem za cenovni rang i kvalitet uredjaja da se to desava.

Nisam to primecivao na starom risiveru.

Mozda je povukao sa  trave, sa 1. fotografije...... Ovo kad vidim, nemam reci.

  Ovo sto sam ti napisao to je istina, i ne komentarisi ic.

Uzivaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nabavio sam drugi risiver.. Ustvari risiver koji moze da poveze 5 zvucnika u isto vreme, stari nije mogao.

U pitanju je Yamaha RX-V430RDS.

I on ''susti'' na visokim kao i stari. Elem imam nekoliko pitanja.

Prvi problem koji imam jeste da nema sanse da pustim 5 zvucnika da mi rade istovremeno, samo dva frontalna uspevam i to je to, kako treba povezati i sta treba da ispritiskam ?

Drugi je da sa zadnje strane postoji preklopnik gde pise 4 ili 8 oma.

Pise main, center i rear 8 8 8 oma, a druga opcija je main, center i rear 4 6 6 oma.

Meni su main 4 oma ali su mi centralni i zadnji 8 oma. Pa sada ne znam gde da stavim taj preklopnik gde god da stavim nesto mi se ne poklapa, gde je bolje ?

Treca stvar je ovaj antenski ulaz za FM, koristim ''antenu'' kao sa slika, ali je kvalitet jako los, susti, menja se jacina zvuka, koju antenu da ubacim a da to bude kako i treba da svira radio ?

 

JyhmLFd.jpg

 

N4cIoCJ.jpg

 

cHjQlRk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok je to sto susti - koliko para, toliko i muzike. Visa klasa manje susti.

4 ohm koristi i ne preteruj sa glasnocom.

Da bi ti radili svi zvucnici treba ti ili visekanalni signal ili da izaberes neki od programa koji stereo signal distribuiraju na sve zvucnike - recimo 5ch Stereo ili Dolby Pro Logic II.

Za radio bez spoljne antene zaboravi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...