Jump to content


Volumio alternative?


nickname

Recommended Posts

Pisao sam im na mail i na Volumio forum, niko se nije udostojio da odgovori.
Mislim da je vreme da se nešto menja.

Oprema je:
rPi3 i HifiBerry DAC2 HD
Volumio 2 i 3, Virtuoso pretplata
Koristim ga za streaming sa SMB share, što radi OK.

Ali ne mogu Tidal da koristim normalno.
Tidal plugin od albuma pusti jednu pesmu, onda ima 10-20 minuta tišine, pa krene sledeće 2 ili 3.

Tidal connect nije radio od  početka, pustim sa Tidal app na telefonu, na Volumio "krene" reprodukcija, ali nema zvuka.
mconnect lite app radi, mogu da se nakačim na Tidal connect na samom Volumio i pustim.
airplay sa iphone radi takođe, ali ono što sam hteo da koristim je tidal plugin.
internet radio stanice za to vreme rade
Tidal sa telefona/laptopa radi normalno.

Probao sam update, update na ver 3.175, svežu instalaciju na drugu SD karticu, drugu rPi 3 pločicu, isto je

Ima li neko koristan predlog, kako da upotrebim ovaj hardware (linearno napajanje, rPi3, DAC2 HD) a da mogu da puštam Tidal, eventualno Qobuz ako ikada upadnem u neku familiju i muziku sa lokalnog SMB share? 

Link to comment
Share on other sites

Da, zbog slicnih gluposti sam i ja batalio Volumio i odustao od te njihove "integracije" Tidala... Ako bas hoces (mada sam i sa tim povremeno imao probleme sa Volumiom) zadrzi ga kao player na mrezi a pustaj muziku sa kompa, telefona... pomenuti mconnect radi bez greske. Ja ne koristim Tidal pa mi Foobar na glavnom kompu radi posao za pustanje muzike. Presao sam na SnakeoilOS na kompu koji je player na mrezi i niti jedan problem nisam imao sa njim do sada. Zvuk je takodje diskutabilno bolji.

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, misko1989 said:

Da, zbog slicnih gluposti sam i ja batalio Volumio i odustao od te njihove "integracije" Tidala......

 

 

  Presao sam na SnakeoilOS na kompu koji je player na mrezi i niti jedan problem nisam imao sa njim do sada. Zvuk je takodje diskutabilno bolji.

Meni je Tidal glavni. Radi li na SnakeoilOS-u?

 

Sta ti znači "diskutabilno bolji"?  I jeste i nije ?

Link to comment
Share on other sites

Nema integrisan tidal, sa mconnectom ili slicnim necim moze tidal pa na Snakeoil. 

“diskutabilno” zato sto mi se cini da je bolji ali ne mogu to kategoricno da tvrdim kao sto mnogi to olako rade na forumu. Nisam pravio neko posebno organizovano poredjenje. Kada se snakeoil aktivira nudi i puno opcija za tweakovanje. A kod se dobija za donaciju u bilo kom iznosu. Autor je meni bas cool lik i jedan od retkih koji ne tvrdi da je ono sto je napravio najbolje :D bilo je vec dosta reci o ovom OSu, nije to moje otkrice.

Link to comment
Share on other sites

Super resenje ako se koristi pustanje sa nekog desktopa/laptopa umesto telefona i mconnecta jeste Audirvana. Imala je Tidal integrisan i vrlo dobro pravi katalog lokalne muzike. Moj utisak je da je to najbolja zamena za "preskupi" roon. Bio sam na ivici da je kupim ali sam odustao jer sam odustao i od samog Tidala. A za pustanje muzike sa lokalnog servera/hard diska i foobar2000 radi kao zmaj. Na kraju sam kupio i MonkeyMote app za telefon za kontrolu foobara na kompu. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, nickname said:

Update:

Doneo na posao moj rPi sa Volumio.
Na ovom netu Tidal plugin radi. Kući je RadiusVektor (Supernova) 

Na poslu sam na optici SBB-a uglavnom.

Tidal Connect ne radi ni sa iPhone ni sa koleginog Androida.

Da li još neko ko je na Radiusu/Supernovi ima problema sa Tidalom?

Ne bih ja tu gadjao probleme vezano za provider-a - pre bih rekao da tebi zeza kucna mreza.

Jel imas iole krsten router?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...