Jump to content


Može li El34 u pojačalo predvidjeno za 6550/KT88?


joyba

Recommended Posts

Da nema razloga da se porucuju nove EL34 i da se nijma menjaju postojeci tipovi? Mislim da je bolje ako se vec porucuju novi parovi da to budu oni tipovi koji vec jesu u amp-u - KT88

Odlicne su KT88 nekog ceskog proizvodjaca Mislim da je bio KR Audio, nisam siguran? ALI su vece i deblje nego standardne pa ako nije veci razmak izmedju cevi jednostavno ne mogu da stanu u svako pojacalo. A i trebalo bi da ima barem 1-2cm izmedju cevi zbog hladjenja... :( Slusali amp odmah po zameni cevi koje su bile u polacalu neke kineske i isto nove.

Jesu mozda malo skuplje ali boze moj i trajne su a i rade odlicno. Sa tim manjim strujama od 40mA total i anoda i G2, radice minimum 8-10 godina...

 

Link to comment
Share on other sites

@Majda hvala na informacijama, trimovi za štelovanje biasa se nalaze ispod pojačala, znači moram da poskidam sve kablove okrenem pojačalo naopačke(leži na trafoima) i onda da štelujem. Pakao. 
@Nixie koliko bi trebalo da stignu iz amerike?

Stigle neke polovne rft el34 na probu i opet na jednoj ne mogu da podignem voltažu na 40 mV… večeras idem po ispravnu lampu pa javljam utiske

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, joyba said:

@Majda hvala na informacijama, trimovi za štelovanje biasa se nalaze ispod pojačala, znači moram da poskidam sve kablove okrenem pojačalo naopačke(leži na trafoima) i onda da štelujem. Pakao. 
@Nixie koliko bi trebalo da stignu iz amerike?

Stigle neke polovne rft el34 na probu i opet na jednoj ne mogu da podignem voltažu na 40 mV… večeras idem po ispravnu lampu pa javljam utiske

Koj li je osmislio to štelovanje odozdo. 🤣

Meni je stizalo za oko 3 nedelje, i to zvučnici. Ali to je bilo pre Korone ne znam kako je sad. Znači to za max. 5-10 dana iz bilo kog dela planete stigne ovde. I onda stoji na carini dok se nekom ne digne pa uradi posao. E sad to može biti i dobro, jer kad je velika gužva postoji verovatnoća da ne platiš puno carinu, nemaju vremena da gledaju, samo veće pakete kontrolišu ostalo šamaraju od oka. Ameri daju pravi račun, ali desi se nekad da odoka lupe cifru.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Nixie said:

Koj li je osmislio to štelovanje odozdo. 🤣

Meni je stizalo za oko 3 nedelje, i to zvučnici. Ali to je bilo pre Korone ne znam kako je sad. Znači to za max. 5-10 dana iz bilo kog dela planete stigne ovde. I onda stoji na carini dok se nekom ne digne pa uradi posao.

Aha znači nije drama zato što su preko bare

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nixie said:

Po zakonu na vrednost robe sa troškovima transporta ide 10% carine. Onda na tu svotu još 20% PDV. Mislim carinu udariti na transport pa onda PDV obračunati na tu carinu, stvarno nas zezaju.

Tako se carina i porez racunaju u celoj Evropi. Tako da zezaju sve. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...