Jump to content


Savet za kupovinu novog gramofona


Mikan

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

16 minuta ranije, giZ_Mo said:

Интересантно, има и 78 О/мин

Najnoviji model, čudi me da ga imaju jer još nije dovoljno distribuiran po svetu. Izgleda da je isti 1500C bez preampa, što je i bolje. Kažu da ta glava prihvata i skuplje igle iz AT palete, za razliku od Ortofon 2M Red koji dolazi uz 1500C, gde za bolju iglu od Blue treba menjati i glavu.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, VU metar said:

Ako je moguće, kupi ovaj, doživotni:

https://gigatron.rs/gramofoni/technics-gramofon-sl100ceg-k-421717

Ovde se spominjao i 10% dopunski popust za plaćanje Visom, doduše pre  godinu, proveri.

 

Kako lepa izjava „dozivotni“…. Kako ja ne nadjoh u HiFi nesto dozivotno…

@VU metar - nije provokacija vec iskrena samoprojekcija.

Dao si mi ideju da pokrenem novu temu.

Link to comment
Share on other sites

Ako se ipak odluci za polovno, evo sta bi bio moj izbor do 50k. Ne bih isao na gramofon ispod ovog po kvalitetu jer je budzet sasvim Ok da se dobije odlican polovan gramofom. Systemdek je oduvek bio poznat kao odlican izbor. Nova igla/glava se podrazumevaju kod svakog polovnog. Toma to pregleda i ume da podesi/servisira pred prodaju sto je jako bitno. Bavi se time godinama..da ne kazem decenijama.

https://m.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/systemdek-iix900-sa-rucicom-adc-lmf-2-libela-na-poklon/oglas/88869614#mhs0-1639911132104

Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2021 at 6:29 PM, 空也 said:

Ovo bi bila moja preporuka za početnika - direct drive, isti pogon kao kod SL-1200 Mk2:

https://www.kupujemprodajem.com/audio/gramofoni/technics-sl-q3/oglas/127127062

Kupio sam isti model klincu i već godinama odlično radi.

Primerak sa oglasa deluje odlično očuvan.

😢prelep, suze mi krenuše

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Niste se bas odvalili od saveta pa sam isao na instinkt. :D

Uzeo sam Technics. Malo je oguljen i ne znam kako da mu skinem onu glupavu rucku za ciscenje ploca a da ne ostetim farbu, no ispravan je i radi za deset. Sto je najvaznije uklapa mi se u budzet i ostalo je nesto para za novu iglu :D

ps

ako nekome treba rucka za ciscenje nek se javi da se dogovorimo

image.png.b14bf4d9ddc5c0f641e4288b4a0a0063.png

Link to comment
Share on other sites

38 minuta ranije, ketklou said:

Uzeo sam Technics. Malo je oguljen i ne znam kako da mu skinem onu glupavu rucku za ciscenje ploca a da ne ostetim farbu

Докопај се спреја за чишћење кочница и мало напрскај около дела који је залепљен за површину и сачекај мало па понови радњу, и крени у одлепљивање.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, giZ_Mo said:

Докопај се спреја за чишћење кочница и мало напрскај около дела који је залепљен за површину и сачекај мало па понови радњу, и крени у одлепљивање.

WD 40?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...