Jump to content


Savet za kupovinu novog gramofona


Mikan

Recommended Posts

Uvaženi forumaši, 

Želim da kupim nov gramofon, kao poklon svom ocu, koji je stari roker, veliki fan Led Zeppelin-a, ljubitelj dobrog zvuka i poseduje bogatu kolekciju ploča. Poprilican sam laik u ovoj oblasti, a s obzirom da znam da je ovo skupa igracka, veoma bih cenio savet od nekoga ko vlada ovom tematikom, kako bih napravio dobar izbor. Naime, ne planiram da uzmem neku profi paprenu spravu ali takodje ne bih ni da kupim neki ,,bofl". Otprilike do nekih 50-ak hiljada dinara je neka suma koju sam spreman da izdvojim. Unapred hvala na pomoci. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ajd ako je za poklon, al smatram da čovek za iste pare može kupiti bolje polovno nego novo, uredjaj do 5-6 godina starosti, kod većine audiofila to je očuvano, ispravno, ako je prvi vlasnik ima i pakovanje kutiju i cena je sad smanjena posle tih godina. Tako da moj predlog i ovdi na oglasima ima lepih gramova, vidi na KP, raspitaj se....

Link to comment
Share on other sites

Gramofoni su vrlo individualna stvar.Onako na prvu ruku bih pomislio na thorens ili regu. Ali tu moze dosta da se omane zbog neceg sto se zove licni ukus ...

Recimo da je ovaj Plug and Play ako hoce i fono sekciju i At glavu u tom za gramofondzijske uslove mali novac bio moj predlog.Na solidnom popustu je.

https://shop.4audio.rs/shop/thorens-td-202/

I Rega se moze uklopiti sa phono sekcijom, ali sam dizajn je totalno razlicit ...osnovni model btw. prilicno jadno izleda... rp3 vec (malo bolje).

Tjorens ima i malo smek proslih vremena pa tipujem da bi caletu vizuelno barem vise legao

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, giZ_Mo said:

У Техноманији 62.000 дингера. Мислим да за једног старијег рокера то није, осим што има фоно преамп.

@GiZ_Mo sta ti kazes za tu varijantu kupovine polovnog gramofona? 

Link to comment
Share on other sites

Svi znamo da se sa polovnim gramofonom dobije bolji za iste pare, al za poklon nekako je ipak bolji nov, sa garancijom. Da se uzima od poznatog ili forumasa pa znas  da je gramofon u top stanju,pa ajd'.. ali to sa Kp su sve macke u dzaku 30-40g stare i mahom onemocale... Kupi ćaletu nov gramofon. Ipak tu postoji neka draz otvaranja i podesavanja novog. Thorens, Rega, Project ... nece to da bude bas lose za 400-500eur.

Mozda nije ocekivano od mene, i ja obicno preporucim pri kupovini stari gram...ali tu se licno pita onaj sto kupuje i taj vec zna sta ce ako nesto zapne pa zatreba servis. Onaj Thorens mi se svideo sto ne izgleda nesto modernije od onih 40g starih thorensa...to ce da mu se svidi osecam.

Osim ako ne znas da bi neki stari posebno zeleo...a za to bi ti trebao neki saveznik, caletov drugar na pr. Ili ga bar dobro ispitaj recimo sta bi nekom on preporucio.

Mojih 2c

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...