Jump to content


kućno pojačalo,kvar,osigurača


aca.

Recommended Posts

imam pitanje  dali smem da stavim jaci osigurac u pojacalo za izlaze za zvucnike  non stop izgore dali to ima veze sto su zvucnici  8 oma a pojacalo 4 oma a zvucnici su dosta jaci od pojacalo do ceka je ja nzm ja sam resi ovako stavio sam prvo jednu licnu pa i ona se istopi pa sam sad stavio 2 licne i sad nema da se tope licne  toje kao da sam stavio jaci osigurac i evo nema nista da je crklo vec godinu dana sta vi mislite dali je pametno sto sam ovo napravio.

Link to comment
Share on other sites

Prvo - dobrodošao na forum, bilo bi dobro da se predstaviš (u odeljku za predtavljanje novih članova)

Drugo - promeni font sa kojim pišeš u normalni za forum, ovako izgleda kao da vičeš

Treće - osigurači na izlazu za zvučnike moraju biti one vrednosti koje je proizvođač propisao, to što si ti uradio je da praktično i nemaš osigurače na tom mestu i pravo je čudo da ti do sada nisu pregoreli zvučnici.

Treba naći kvar u pojačalu koji dovodi prekomernu struju na zvučničke izlaze.

Link to comment
Share on other sites

On 12/16/2021 at 7:41 PM, zek said:

Prvo - dobrodošao na forum, bilo bi dobro da se predstaviš (u odeljku za predtavljanje novih članova)

Drugo - promeni font sa kojim pišeš u normalni za forum, ovako izgleda kao da vičeš

Treće - osigurači na izlazu za zvučnike moraju biti one vrednosti koje je proizvođač propisao, to što si ti uradio je da praktično i nemaš osigurače na tom mestu i pravo je čudo da ti do sada nisu pregoreli zvučnici.

Treba naći kvar u pojačalu koji dovodi prekomernu struju na zvučničke izlaze.

  gde moze da prekore zvucnici od 500w a pojacalo 130w molim te cuti

Link to comment
Share on other sites

Ja bih se pridruzio i podrzao koncept dve licne, malo mi je jedna. Ne bih ja tu nista dirao ako radi, sta da se menja kad funkcionise... Voleo bih da vidim sliku zvucnika od 500W, mora da su mostruozno dobri... Ne budi lenj, daj neku sliku u niskoj rezoluciji, Forum ne podrzava velike fajlove... U zdravlje!

P.S. Ovaj koncept me podseti na moju prijateljicu koja je na jednoj proslavi u kafani narucila pesmu> Malo mi je jedan... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...