Jump to content


Koje bookshelf kutije uz Yamahu A-520 (kao drugi set-up) - do 100e


aconi

Recommended Posts

Pozdrav,

Moj primarni izvoznik zvuka su Focal alhpa 80 aktivne kutije.

Dakle ne trazim nista slicno, moze da zvuci i totalno drugacije (jer to gore moze da zvuci izvanredno (a i nisam ultra zahtjevan)), ali da opet zvuci dobro :)

Treba mi set-up za radnu sobu, kvadratura 13 m2 i uglavnom za slusanje online radia i deezer kolekcije, izvor zvuka (planiran inicijalno je google nest mini na koji sam zakacio phono jack).

Pojacalo koje imam je Yamaha A-520 i razmisljam sa kojim zvucnicima da ga uparim ? (uglavnom funk muzika dominira, uz neke jazz klasike povremeno).

Zvucnici bi trebali da stoje na Ikea lemon stolu (sirina 2m), na diy stalcima... Tako da bih volio da budu u bjeloj boji i da nisu ogromni (jer taj sto nije bas najstabilniji inace))

Za oko su mi zapali Dali Zensor Pico, ali mi prelaze budzet, pa me zanima sta bi ste mi sa oglasa ili mozda novo (uz ne preveliku korekciju budzeta) preporulici na osnovu gore navedenog ?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

@CJbolland Hvala na odgovoru...

Odradio sam diy stalke i za sada vozim Jamo Compact 700 i to prolazi, ali mi nedostaje basa bas, s obzirom da pojacalo moze da vozi 4 zvucnika, razmisljam da nekako pojacam bass ili da prodam ove second hand kutije pa da vidim sta i kako dalje :) 

Link to comment
Share on other sites

@AlexBgd hvala, malo mi prelaze budzet (jer Focal kutije ne planiram da prodajem, i to ce mi sigurno jos neko vrijeme biti primarni set-up (zato sam u topicu teme i ogranicio budzet) Sad sam spreman isti da prosirim do nekih 160eur jer u Cjenonom rangu do 100tke nisam nasao ni jedne kutije (ni polovne koje mi se cine ok). 

@Engine ja nisam previse zahtjevan korisnik, ali te kutije zaista mogu da zadovolje svakog prosjecnog korisnika (u to sam prilicno siguran) tako da vise trazim za ovaj drugi set up, da cujem nesto jeftinije i drugacije a da opet fino zvuci. 

Svakako trazim bookshelf varijantu sa znacajno manjim budzetom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...