Jump to content


I mi high end za trku imamo


Georgekg

Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 sati ranije, Georgekg said:











 

 


Ne znam da li se ovo odnosi na moj komentar, ali ako jeste, onda je poenta skroz promasena. Ne zavidim Milanu i nije niakvo "kiselo grozdje" u pitanju. Cak naprotiv. Vrlo radu cu i sa ponosom svugde pomenuti da se u mojoj zemlji prizvodi nesto tako kvalitetno.
Nikoga nisam "prozivao za nedovoljan patriotizam" Prosto sam se zapitao zasto se samo mi srbi stidimo svoje zemlje, kad zemlja nisu politicari, nego mi.
Sto se tice zaposljavanja i placanja poreza, ajde da se ne lazemo. Niko ovde ne drzi proizvodnju jer voli Srbiju, nego iz interesa. Jer je bagatela radna snaga, jer je javasluk, pa kad nakon dugogodisnjeg iskustva naucis u tom haosu da plivas, mozes razne benefite da izvuces. Sto finansijske, sto kojekakve druge. Sigurno je on (i savko drugi) mogao da preseli proizvodnju u Kinu (npr.) Ali i u Kini, proizvodnja visokokvalitetnih uredjaja kosta. Mozda je malo jeftinija radna snaga, ali fabrika ti nije ispred nosa, kontrolu (kvaliteta i svega ostalog) prepustas drugome. Par odlazaka u obilazak "svoje" fabrike ti pojede sve ono sto si zaradio izmestanjem proizvodnje. Tvoj komentar nam svima ovde malo vredja inteligenciju. Svi odlicno znamo kako i zasto se posluje u Srbiji. Pricas nam pricu slicnu onoj koju svaki dan na nacionalnim frekvencijama slusamo, a zbog koje si u sledecoj recenici popljuvao jednu politicku stranku.



Molim za onu opomenu "bez politickog lupetanja". Ako nista drugo, cisto jednakosti radi.



Mozda zato sto, kao sto Delija rece, strani dileri ne uzmu svoje masne marze, pa proizvodjac zaradi isto kao da je prodao u Norveskoj, a mi platimo daleko jeftinije. To nije nikakav popust "za nase trziste" od strane proizvodjaca, posto je on zaradio istu sumu novca, te mu ni ne treba pripisivati "brigu" za srpskog kupca i njegov plitak dzep. Ne znam gde se u Srbiji konkretno ove sprave prodaju, jer mi zbog same cene nikada nisu bile u fokusu interesovanja, kad je u pitanju kupovina, ali koliko videh na sajtu, oni u Srbiji nemaju dilera (prihvatam ispravku ako gresim). Znaci odes im na vrata i pazaris. Onda ga stavis u gepek, odneses u svoj stan/kucu u Zürichu, ne prijavis ga na grani za porez i carinu u CH, tamo ga slusas par godinica i prodas ga "skuplje nego sto si ga novog platio" Pri tome tvoj kupac ne zna da ga ti nisi kupio tu negde u EU, nego na brdovitom Balkanu, na kapiji fabrike, te stoga nisi dao zapadnoevropskom dileru 20-30k ojra i mozes mirne duse da ga prodas za par 'iljadarski skuplje nego si ga platio, a da pri tome jos uvek bude daleeeko ispod cene (cak i polovnih) u EU. I svi srecni. Proizvodjac jer se nije mantao oko slanja i spedicije, a zaradio iste pare. Ti jer si pazario "jeftino" Tvoj kupac, nakon par godina, jer je prosao za "bagatelu" I onda neko sve to predstavi kao "skok vrednosti"


 


Mozda zato sto te u tvom selu svi znaju, pa znaju gde, kako i od cega si poceo? Ne kazem da je to slucaj sa Milanom, ali ako uspes u svom selu, onda tvoj uspeh ima ozbiljnu tezinu.
Takodje, nije u Srbiji izmisljeno ono - samo me ne pitaj za prvi milion, ostalo cu ti sve ispricati. U celom svetu je ista prica. Zato se tesko uspeva u svom selu. Jer svi znaju odakle ti prvi milion, pa ne prolazi prica o nosenju gajbica sa malinama. A, malo je onih koji su ga posteno zaradili. Nije da ih nema, samo kazem da ih je malo.
I jos jednom cu naglasiti - osecam se pomalo ponosno kad negde napolju cujem nesto lepo o nasoj zemlji. Zato sam i zapoceo temu, jer sam osetio malo ponosa kad videh da se u svetskom magazinu uz pohvale pojavilo nesto iz Srbije.







 

 

+1

Sve se slazem, bravo. 

Ja bi to dosta krace sa dosta tezih reci.... bolje je ovako. 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, Ljuba said:

Ah, to je slikao brat Hrvat, šta ćemo sad?

Nek su živi i zdravi Hrvati, nadam se da ću još dugi niz godina uživati u toj zemlji, ali nisu uopšte predmet ove diskusije. Nek oni slave svoje dobre i uspešne ljude i mi naše, i nek takvi ljudi budu primer koji nas spaja. I svi srećni. 

Link to comment
Share on other sites

20 sati ranije, sondek said:

Kiselo grozdje,kadgod neko uspe odavde ...

Prozivati za nedovoljan "patriotizam" nekog ko ovde radi, iako bi mogao bilo gde na svetu, zaposljava ljude i puni budzet R.Srbije...degutantno.

Nema veceg patriotizma od ostanka u svojoj zemlji, zaposljavanja nasih ljudi i placanja poreza našoj drzavi...

Izgleda je virus sns bljuvotina o podeli ljudi na patriote i nepatriote ozbiljno zarazan.

U medjuvremenu dok ih fino pljuckamo nasi proizvodjači hife vracaju nam to velikim popustima za nase trziste... kad se dobije ozbiljan popust onda moze i u funtama.

Konkretno za Milanovu firmu znam za primer da je polovan uredjaj posle par godina koriscenja u inostranstvu prodat za vise nego sto je ovde nov placen... jbg. mozda zaista i ne treba na srpskom sajt, najteze je u svom selu uspeti.

 

 

 

 

Takoe .....međutim ode tema o vrhunskom pojačivaču i proizvođaču na neepredviđen teren

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, steve_pan said:

Jako zanimljivo! Dobar tekst i odlične fotografije.

Pošto mi nije u sferi interesovanja nisam je primetio, ali jedan od komentara mi je skrenuo pažnju na ovu fotografiju:

Karan-Acoustics-48.jpg.b8be7ccb030d067006c78b684632be86.jpg

Autor komentara je bio iznenađen upotrebom kalaja sa olovom pri izradi Karan uređaja. Ne u kontekstu uticaja istog na zvuk, već u vezi sa EU regulativama i ROHS standardom.

Setivši se mnogih diskusija (samo boutique kalaji, srebrni lemovi i ništa drugo) i opsesija različitim materijalima koji daju 90% zvuka, bilo mi je zanimljivo da proizvođač high-end uređaja izgleda ne haje mnogo za celu priču i ne brine šta će neko reči o upotrebi vulgaris olovnog kalaja.

Samo se plašim da nekome, kada vidi ovo, Karan uređaji odjednom ne zasviraju 90% lošije. :D

 

Znam da je verovatno bezveze i izvan teme, da iz cele ove lepe priče o veličanstvenom uspehu brenda iz Srbije izvučem ovaj detalj, ali je isti možda zanimljiv kao doprinos svetskim naporima u borbi protiv virusa Audiophilia Nervosa, dok ne bude pronađena delotvorna vakcina. :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, 空也 said:

Jako zanimljivo! Dobar tekst i odlične fotografije.

Pošto mi nije u sferi interesovanja nisam je primetio, ali jedan od komentara mi je skrenuo pažnju na ovu fotografiju:

Karan-Acoustics-48.jpg.b8be7ccb030d067006c78b684632be86.jpg

Autor komentara je bio iznenađen upotrebom kalaja sa olovom pri izradi Karan uređaja. Ne u kontekstu uticaja istog na zvuk, već u vezi sa EU regulativama i ROHS standardom.

Setivši se mnogih diskusija (samo boutique kalaji, srebrni lemovi i ništa drugo) i opsesija različitim materijalima koji daju 90% zvuka, bilo mi je zanimljivo da proizvođač high-end uređaja izgleda ne haje mnogo za celu priču i ne brine šta će neko reči o upotrebi vulgaris olovnog kalaja.

Samo se plašim da nekome, kada vidi ovo, Karan uređaji odjednom ne zasviraju 90% lošije. :D

 

Znam da je verovatno bezveze i izvan teme, da iz cele ove lepe priče o veličanstvenom uspehu brenda iz Srbije izvučem ovaj detalj, ali je isti možda zanimljiv kao doprinos svetskim naporima u borbi protiv virusa Audiophilia Nervosa, dok ne bude pronađena delotvorna vakcina. :)

 

Obzirom da materijal lemova može uticati na zvuk, može biti da Karan planirano koristi određene materijale za lemljenje određenih tačaka. Dakle npr, da ovakav lem koristi samo na nekim tačkama, dok se na nekim drugima koristi neki drugi lemni materijal. Time sa jedne strane fino tjunira zvuk, a sa druge, ukupna količina nedozvoljenih materijala ostaje u dozvoljenim granicama.

Čak je i Sony znao da koristi različite lemove za različite delove istih uređaja u cilju poboljšanja zvuka.

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Pedjica said:

Nek su živi i zdravi Hrvati, nadam se da ću još dugi niz godina uživati u toj zemlji, ali nisu uopšte predmet ove diskusije. Nek oni slave svoje dobre i uspešne ljude i mi naše, i nek takvi ljudi budu primer koji nas spaja. I svi srećni. 

Valjda svi znate da zezam. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, NShappy said:

 

Obzirom da materijal lemova može uticati na zvuk, može biti da Karan planirano koristi određene materijale za lemljenje određenih tačaka. Dakle npr, da ovakav lem koristi samo na nekim tačkama, dok se na nekim drugima koristi neki drugi lemni materijal. Time sa jedne strane fino tjunira zvuk, a sa druge, ukupna količina nedozvoljenih materijala ostaje u dozvoljenim granicama.

Čak je i Sony znao da koristi različite lemove za različite delove istih uređaja u cilju poboljšanja zvuka.

Pa to je u stvari zabranjeno u evropi jer u jednom momentu mora da se napiše da uređaj podleže eu normativama.

   Recimo ja na TME sajtu vidim taj tip sa olovom i pri pokušaju naručivanja mi napiše da taj proizvod ne može biti u trgovini u evropi. sa druge strane u ELCO prodavnici američki Kester sasvim ladno prodaju i to sa sve  etiketom  preko oznake gde piše šta ima unutra.

   Ja sam ove godine prešao na taj olovni, što kaže moj ortak, ti ne moraš ništa da pišeš 😂.

   Inače šipku bezolovnog kalaja sam plaćao 18 evra, negde oko 1  kg ....sada košta preko 40 evra.....šipka jer imam kadicu gde skidam vrhove bobina za filtere.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, SUROKVL said:

Piše na kalemu da je kalaj proizveden u Mađarskoj, što mu dođe Evropska Unija, pa valjda i zadovoljava te njihove normative...B)

Piše i još nešto na kalemu, nešto oko profesionalne upotrebe. Dosta stvari se proizvodi u evropi ali nije namenjeno evropskom tržištu......pogledajte modele bele tehnike, pola od toga nema u evropi ali ima u bugarskoj, clovačkoj kod nas  i slično. 

   Nedavno je bila afera oko praška za pranje 😂 i bajke oko nemačkih fleka

Link to comment
Share on other sites

Jel dovoljno HiAnd ekipa?

 

"UPDATE:

I am super pumped to debut the Tobian 12FH speakers at the upcoming Florida Audio Expo. Our room will be a knockout with the new statement LampizatOr Horizon DAC & Gulfstream server with cabling by Final Touch Audio.

That said, it has been brought to my attention that as a result of supply shortages, Gunter Tobian has been forced to suspend production of the VR-40 integrated amplifier for the time being.

Best upon the (temporary) removal of this fantastic piece from our portfolio, we are going to debut these fabulous speakers with my *other* favorite integrated, the VAC 450iq Statement, which will be right at home along with the other equipment in this room.

Looking forward to meeting you all!

Fred A.|

Link to comment
Share on other sites

Karan Acoustics Master Collection LINEb preamplifier, by Doug Schneider (SoundStage! Hi-Fi, April 2021): “The Master Collection LINEb is of reference caliber, and impressive enough to firmly plant the Republic of Serbia on the high-end hi-fi map. In fact, on the strengths of this model, if Karan Acoustics decided to rename the Master Collection the Masterpiece Collection, I’d understand why.”

Price: $28,000

 

https://www.soundstagehifi.com/index.php/opinion/1645-the-2021-soundstage-network-products-of-the-year-in-one-or-two-sentences

 

Šta ćemo sad? 

Link to comment
Share on other sites

17 sati ranije, 空也 said:

Setivši se mnogih diskusija (samo boutique kalaji, srebrni lemovi i ništa drugo) i opsesija različitim materijalima koji daju 90% zvuka, bilo mi je zanimljivo da proizvođač high-end uređaja izgleda ne haje mnogo za celu priču i ne brine šta će neko reči o upotrebi vulgaris olovnog kalaja.

To daje najkvalitetniji i najdugotrajniji lem. Sa bezolovnim je potrebno mnogo pažnje, viša temperatura i čistoća površina. Ja se držim klasike, što zalemim sada, nadživeće me.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...