Jump to content


I mi high end za trku imamo


Georgekg

Recommended Posts

Upravo to. Zasmetalo mi je u nekoj meri to sto se Srbija samo stidljivo pomene. Naravno, to je samo moje misljenje koje sam eto izneo. Cak ni sajt nema verziju na srpskom. Svi smo svesni da za ovakvu opremu Srbija ni u kom slucaju nije ciljno trziste i da je malo potencijalnih kupaca ovde, ali ni jedan nemacki, madjarski (neko ih je skoro pomenuo), danski, svedski... proizvodjac nema sajt samo na engleskom jeziku. Svi na neki nacin sa ponosom, istaknu odakle su, samo je nas sramota. Ovo nije jedini slucaj. Niti je to toliko strasno, kao sto su neki razumeli moj komentar. Niti ce moj komentar bilo sta promeniti. Prosto sam napisao ono sto sam primetio i zapitao se - zasto je to tako. Tacan je neciji odgovor, vezan za Djokovicevu golgotu samo zato sto sa ponosom istice da je srbin. Tacno je i da u Srbiji treba plivati ispod radara da bi iole normalno ziveo, da neko ne primeti da strcis, pa da ti posalje "savetnike", "zastitnike" i slicne, ali nepominjanje Srbije i sajt samo na engleskom, nece nikoga spasti ako se neko ko ne treba "zainteresuje" za firmu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 minut ranije, Georgekg said:

Upravo to. Zasmetalo mi je u nekoj meri to sto se Srbija samo stidljivo pomene. Naravno, to je samo moje misljenje koje sam eto izneo. Cak ni sajt nema verziju na srpskom. Svi smo svesni da za ovakvu opremu Srbija ni u kom slucaju nije ciljno trziste i da je malo potencijalnih kupaca ovde, ali ni jedan nemacki, madjarski (neko ih je skoro pomenuo), danski, svedski... proizvodjac nema sajt samo na engleskom jeziku. Svi na neki nacin sa ponosom, istaknu odakle su, samo je nas sramota. Ovo nije jedini slucaj. Niti je to toliko strasno, kao sto su neki razumeli moj komentar. Niti ce moj komentar bilo sta promeniti. Prosto sam napisao ono sto sam primetio i zapitao se - zasto je to tako. Tacan je neciji odgovor, vezan za Djokovicevu golgotu samo zato sto sa ponosom istice da je srbin. Tacno je i da u Srbiji treba plivati ispod radara da bi iole normalno ziveo, da neko ne primeti da strcis, pa da ti posalje "savetnike", "zastitnike" i slicne, ali nepominjanje Srbije i sajt samo na engleskom, nece nikoga spasti ako se neko ko ne treba "zainteresuje" za firmu...

Apsolutno se slažem sa ovim. Treba sa ponosom isticati da nešto dolazi iz tvoje zemlje, pogotovo ako proizvod to zaista zaslužuje. To veze nikakve nema sa politikom, jer je nacionalni ponos i pametno marketovanje sopstvene zemlje na svetskom nivou (stvaranje brendova je ono što zaista pravi proboj u svetu neke zemlje - Švajcarska odličan primer) daleko iznad politike a pogotovo dnevne politike. Autošovinizam ni u jednom smislu nije dobra stvar. Zdrava doza kritičnosti prema svemu što je loše (moralno ili na neki drugi način) je neophodno za zdravlje nacije (i svakako nam fali toga), ali autošovinizam, a pogotovo autošovinizam koji se potencira pred drugim narodima može samo da se protumači kao slabost, a nikako kao način da se tom nekom narodu više pripada. 

Link to comment
Share on other sites

Konacno je diskusija izasla na pravi put kad je u pitanju komentar koji sam izneo, a vezan za pominjanje Srbije. Politicare sam pomenuo tek u smislu da je to nesto po cemu nas na zalost prepoznaju, a ne u kontekstu zapocinjanja diskusije o njima. Prepoznaju nas, takodje na zalost i po kriminalcima koji su se rasejali po celom svetu. Ali upravo mi, obican svet, a pre svega ljudi poput Karana treba da se trudimo da Srbiju predstavimo svetu u onom svetlu u kom zasluzuje i da ispravljamo sliku stvaranu decenijama. Srbija nisu politicari (dobri ili losi, ne ulazim u to), kriminalci itd. Srbija su pametni, vredni, sposobni ljudi. Ima i onih drugih, ali njih sa namerom ne treba pominjati. Srbija su prirodne lepote, golema istorija... Srbije se ne treba stideti. Izbegavanjem pominjanja Srbije samo pomazemo onima koji je guraju u mulj.
Sovinizam nikako. Ali sovinizam treba razdvojiti od nacionalnog ponosa.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, ab said:

А ко то у Србији од људи који се интересују за ХиФи није чуо за Каран?

U pravu si.

 

1 sat ranije, gvlada said:

Чули а нису знали чији је бренд.

Nije ih interesavalo poreklo. Preskupi uredjaji za nas, verovatno je to razlog. A i on je mogao sto kazu gore forumasi sto su pisali da postavi na srpskom jeziku. Sta je nas sto volimo ovaj sport? Mali broj. To je moje misljenje.  Nek mu je sa srecom.

Link to comment
Share on other sites

Kiselo grozdje,kadgod neko uspe odavde ...

Prozivati za nedovoljan "patriotizam" nekog ko ovde radi, iako bi mogao bilo gde na svetu, zaposljava ljude i puni budzet R.Srbije...degutantno.

Nema veceg patriotizma od ostanka u svojoj zemlji, zaposljavanja nasih ljudi i placanja poreza našoj drzavi...

Izgleda je virus sns bljuvotina o podeli ljudi na patriote i nepatriote ozbiljno zarazan.

U medjuvremenu dok ih fino pljuckamo nasi proizvodjači hife vracaju nam to velikim popustima za nase trziste... kad se dobije ozbiljan popust onda moze i u funtama.

Konkretno za Milanovu firmu znam za primer da je polovan uredjaj posle par godina koriscenja u inostranstvu prodat za vise nego sto je ovde nov placen... jbg. mozda zaista i ne treba na srpskom sajt, najteze je u svom selu uspeti.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Promasio si malo temu iliti ne vidim kome se konkretno obracas - na koga uopste moze da se odnosi to sto si napisao.

Porez je vrlo proverljiv na APR-u.

O doprinosima i prijavi moze da se poprica sa "zaposlenima".

I nikakav "popust" oni ne daju zato sto su patriote - vec prodaju na crno i zaradjuju isto kao da su "napolju" preko dilera prodali za 3-4 puta vecu sumu.

Link to comment
Share on other sites

Za zvuk i sprave - svaka cast. I niko od Karana i ne trazi da bude (lokal)patriota.

Poenta je u tome da je totalno nelogicno da na sajtu proizvodjaca nije navedeno odakle je firma. To nisam video bukvalno ni na jednom sajtu bilo kog drugog proizvodjaca. Isto tako je ultra retko da proizvodjac nema sajt na svom lokalnom jeziku.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Promasio si malo temu iliti ne vidim kome se konkretno obracas - na koga uopste moze da se odnosi to sto si napisao.

Porez je vrlo proverljiv na APR-u.

O doprinosima i prijavi moze da se poprica sa "zaposlenima".

I nikakav "popust" oni ne daju zato sto su patriote - vec prodaju na crno i zaradjuju isto kao da su "napolju" preko dilera prodali za 3-4 puta vecu sumu.

Vidis ovo je vec klasicna nasa prica ...

prcnes malo oko poreza,prijave, "popricas sa zaposlenima", onako tek usputno natukneš ... napomenes da je prodaja na crno... ni ne pomislis da je mozda da je u pitanju fabricka cena bez marze zapadnih dilera koji (s pravom) uzmu 50-60%. 

Kad Kuzma da popust za citavu SFRJ koji ide Slovencima to je super, a protiv nasih ljudi moze mala istraga.

A inace sve naj naj najbolje.

Link to comment
Share on other sites












Kiselo grozdje,kadgod neko uspe odavde ...
Prozivati za nedovoljan "patriotizam" nekog ko ovde radi, iako bi mogao bilo gde na svetu, zaposljava ljude i puni budzet R.Srbije...degutantno.
Nema veceg patriotizma od ostanka u svojoj zemlji, zaposljavanja nasih ljudi i placanja poreza našoj drzavi...


Ne znam da li se ovo odnosi na moj komentar, ali ako jeste, onda je poenta skroz promasena. Ne zavidim Milanu i nije niakvo "kiselo grozdje" u pitanju. Cak naprotiv. Vrlo radu cu i sa ponosom svugde pomenuti da se u mojoj zemlji prizvodi nesto tako kvalitetno.
Nikoga nisam "prozivao za nedovoljan patriotizam" Prosto sam se zapitao zasto se samo mi srbi stidimo svoje zemlje, kad zemlja nisu politicari, nego mi.
Sto se tice zaposljavanja i placanja poreza, ajde da se ne lazemo. Niko ovde ne drzi proizvodnju jer voli Srbiju, nego iz interesa. Jer je bagatela radna snaga, jer je javasluk, pa kad nakon dugogodisnjeg iskustva naucis u tom haosu da plivas, mozes razne benefite da izvuces. Sto finansijske, sto kojekakve druge. Sigurno je on (i savko drugi) mogao da preseli proizvodnju u Kinu (npr.) Ali i u Kini, proizvodnja visokokvalitetnih uredjaja kosta. Mozda je malo jeftinija radna snaga, ali fabrika ti nije ispred nosa, kontrolu (kvaliteta i svega ostalog) prepustas drugome. Par odlazaka u obilazak "svoje" fabrike ti pojede sve ono sto si zaradio izmestanjem proizvodnje. Tvoj komentar nam svima ovde malo vredja inteligenciju. Svi odlicno znamo kako i zasto se posluje u Srbiji. Pricas nam pricu slicnu onoj koju svaki dan na nacionalnim frekvencijama slusamo, a zbog koje si u sledecoj recenici popljuvao jednu politicku stranku.


Izgleda je virus sns bljuvotina o podeli ljudi na patriote i nepatriote ozbiljno zarazan.


Molim za onu opomenu "bez politickog lupetanja". Ako nista drugo, cisto jednakosti radi.

U medjuvremenu dok ih fino pljuckamo nasi proizvodjači hife vracaju nam to velikim popustima za nase trziste... kad se dobije ozbiljan popust onda moze i u funtama.
Konkretno za Milanovu firmu znam za primer da je polovan uredjaj posle par godina koriscenja u inostranstvu prodat za vise nego sto je ovde nov placen...



Mozda zato sto, kao sto Delija rece, strani dileri ne uzmu svoje masne marze, pa proizvodjac zaradi isto kao da je prodao u Norveskoj, a mi platimo daleko jeftinije. To nije nikakav popust "za nase trziste" od strane proizvodjaca, posto je on zaradio istu sumu novca, te mu ni ne treba pripisivati "brigu" za srpskog kupca i njegov plitak dzep. Ne znam gde se u Srbiji konkretno ove sprave prodaju, jer mi zbog same cene nikada nisu bile u fokusu interesovanja, kad je u pitanju kupovina, ali koliko videh na sajtu, oni u Srbiji nemaju dilera (prihvatam ispravku ako gresim). Znaci odes im na vrata i pazaris. Onda ga stavis u gepek, odneses u svoj stan/kucu u Zürichu, ne prijavis ga na grani za porez i carinu u CH, tamo ga slusas par godinica i prodas ga "skuplje nego sto si ga novog platio" Pri tome tvoj kupac ne zna da ga ti nisi kupio tu negde u EU, nego na brdovitom Balkanu, na kapiji fabrike, te stoga nisi dao zapadnoevropskom dileru 20-30k ojra i mozes mirne duse da ga prodas za par 'iljadarski skuplje nego si ga platio, a da pri tome jos uvek bude daleeeko ispod cene (cak i polovnih) u EU. I svi srecni. Proizvodjac jer se nije mantao oko slanja i spedicije, a zaradio iste pare. Ti jer si pazario "jeftino" Tvoj kupac, nakon par godina, jer je prosao za "bagatelu" I onda neko sve to predstavi kao "skok vrednosti"

najteze je u svom selu uspeti. 

 


Mozda zato sto te u tvom selu svi znaju, pa znaju gde, kako i od cega si poceo? Ne kazem da je to slucaj sa Milanom, ali ako uspes u svom selu, onda tvoj uspeh ima ozbiljnu tezinu.
Takodje, nije u Srbiji izmisljeno ono - samo me ne pitaj za prvi milion, ostalo cu ti sve ispricati. U celom svetu je ista prica. Zato se tesko uspeva u svom selu. Jer svi znaju odakle ti prvi milion, pa ne prolazi prica o nosenju gajbica sa malinama. A, malo je onih koji su ga posteno zaradili. Nije da ih nema, samo kazem da ih je malo.
I jos jednom cu naglasiti - osecam se pomalo ponosno kad negde napolju cujem nesto lepo o nasoj zemlji. Zato sam i zapoceo temu, jer sam osetio malo ponosa kad videh da se u svetskom magazinu uz pohvale pojavilo nesto iz Srbije.








Link to comment
Share on other sites

Posto sam i ja iz KG, vec pitah par drugara, kazu "Nesa preduzimac", pojma nemam ko je on
Ja pitah samo jednog drugara i ispostavilo se da se on druzi sa sinom "Nese preduzimaca" i da je u onoj sobi sedeo nebrojeno puta. Jedini njegov komentar je bio - brutalno Tako da sam ga vec sinoc iscimao da mi organizuje odlazak "na slusanje" i nadam se vlo skoroj realizaciji istog
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...