Jump to content


Koji AMP uz Monitor Audio RX2


0Ω Mare

Recommended Posts

Pozdrav drugari,

Nisam tako cest na ovom forumu pa se izvinjavam unapred sto sam tu sa vama kad mi je potreban savet. Pokusao sam preko search da potrazim ono sto me zanima ali nisam uspeo da nadjem.

Dakle ovako pitanje je sledece. Kao sto naslov kaze koje pojacalo u nekoj cenovnoj kategoriji do 700€ (polovno) kupiti za pomenute kutije?

Ja sam malo istrazivo i vidim da se dosta spominju pojacala NAD i Marantz koji dobro idu uz ove kutije. Marantz PM8005 ili NAD C375bee sta bi bio vas izbor? Na nekoliko mesta su bas spominjali kako bi  Marantz bio pravi izbor za ove zvucnike pogotovu PM8000 serija.

Zvucnici se vise koriste vise kao monitor zvucnici (hocu reci na maloj daljini) dakle nisam udaljen od njih previse, ne slusa se preglasno muzika niti je u pitanju velika prostorija. Potreban mi je  AMP koji ce mi dati sto vise detalja (srednjih i visokih) otvorenije pojacalo. Bass mi je tu "najmanje" bitna stavka jer uz ove zvucnike koristim subwoofer od 12" koji odradjuje sve sto kutije ne mogu da pruze.

Verujem da ce vam znaciti i informacija sta se slusa. Slusa se uglavnom JAZZ, BLUES i Hi-End audiophile muzika. Od kablova imam neke custom pravljene interkonekt kao i zvucnicke u kombinaciji sa Oehlbach Twin Mix Two B. Koristim Bi-wiring povezivanje zvucnika. Za transport se koristi PC, znam nije idealno ali meni zavrsava posao za ono sto je meni potrebno. Zvucna kartica koju posedujem je Asus Xonar STX a materijal koji se pusta je lossless i WAV.

Trenutno imam Cambridge Audio Azur 640a v2.0 pojacalo sa kojim sam zadovoljan ali verujem da ovi zvucnici mogu da pruze vise uz bolji AMP.

Ako neko ima neki drugi predlog neka napise.

Hvala unapred.

Link to comment
Share on other sites

Имао сам 7001 ки са RX2 и то је веома лепо радило, тако да 8005 може одрадити посао. Над не пружа толико детаља у тој класи. Оно што могу препоручити уз МА су Роксан појачала. Да, за МА обавезно само бакарни каблови.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovorima. I ja nekako vise naginjem ka NAD-u. Vise snage, a i razlika u ceni je 80€ u korist NAD-a. Sdruge strane Marantz PM8005 je 10/10 mint stanje pa verujem da i to vredi odredjeni novac.

@vlado zasto bas Roksan pojacalo i zasto za MA kutije iskljucivo samo bakar? Meni ove kutije bar po onome sto sam mogao da zakljucim sviraju malo mutnije nego recimo KEF Q1 koje sam imao ranije iako su ove dve zvucne kutije razlicitih klasa. Mada to moze da bude i zato sto KEF ima samo jedan drajver iz koga ide kompletna zvucna slika. Mislim da ovim RX2 kutijama trebalo pojacalo koje svira nesto svetlije kao i kombinovani silverbakar kabl koji ce da prosvetli celu zvucnu sliku.

Da li si ti skoro prodavao RX2? Ako jesi ja sam tvoj kupac :D

Kod mene sam pustao iste materijale koje sam imao prilike da cujem i u tvom sistemu. Kod mene to zvuci daleko bolje a ne znam iz kog razloga. Daleko cistiji srednji tonovi a o visokotoncima tek necu da spominjem. Mozda je razlog onaj tvoj Marantz risiver kog koristis kao DAC. Ne znam.

Evo recimo jedan snimak telefonm, naravno to nije ni blizu kao uzivo.

https://www59.zippyshare.com/v/QopeO1q9/file.html

 

Link to comment
Share on other sites

20 minuta ranije, 0Ω Mare said:

...Mada to moze da bude i zato sto KEF ima samo jedan drajver iz koga ide kompletna zvucna slika.

 

Evo recimo jedan snimak telefonm, naravno to nije ni blizu kao uzivo.

https://www59.zippyshare.com/v/QopeO1q9/file.html

 

Kef nema jedan već 2 drajvera, samo su koncentrično postavljeni.

Sa tako postavljenim zvučnicima teško da možeš da dobiješ nešto ozbiljnije.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, 0Ω Mare said:

Hvala na odgovorima. I ja nekako vise naginjem ka NAD-u. Vise snage, a i razlika u ceni je 80€ u korist NAD-a. Sdruge strane Marantz PM8005 je 10/10 mint stanje pa verujem da i to vredi odredjeni novac.

@vlado zasto bas Roksan pojacalo i zasto za MA kutije iskljucivo samo bakar? Meni ove kutije bar po onome sto sam mogao da zakljucim sviraju malo mutnije nego recimo KEF Q1 koje sam imao ranije iako su ove dve zvucne kutije razlicitih klasa. Mada to moze da bude i zato sto KEF ima samo jedan drajver iz koga ide kompletna zvucna slika. Mislim da ovim RX2 kutijama trebalo pojacalo koje svira nesto svetlije kao i kombinovani silverbakar kabl koji ce da prosvetli celu zvucnu sliku.

Da li si ti skoro prodavao RX2? Ako jesi ja sam tvoj kupac :D

Kod mene sam pustao iste materijale koje sam imao prilike da cujem i u tvom sistemu. Kod mene to zvuci daleko bolje a ne znam iz kog razloga. Daleko cistiji srednji tonovi a o visokotoncima tek necu da spominjem. Mozda je razlog onaj tvoj Marantz risiver kog koristis kao DAC. Ne znam.

Evo recimo jedan snimak telefonm, naravno to nije ni blizu kao uzivo.

https://www59.zippyshare.com/v/QopeO1q9/file.html

 

Одговор није једноставан. Теби звучи боље сада јер си подесио по твом укусу и како ти чујеш. Мени је имало више него довољно високих а средњи су ми били пренаглашени. МА већ важе за светлије кутије, са израженим високим. Провери слух за сваки случај, имаш добар АудиоБМ у Нишу. Бакарни каблови дају доста јасније и мирније високе и приметно лепшу средину. Асус STX сам имао и то, на жалост, не може прићи топ моделу Маранц авр где се користи само као извор. Неки екст дак може бити бољи, али ово не... На крају крајева, правиш систем по свом укусу и слуху па уклопиш како теби одговара.

Link to comment
Share on other sites

Сад погледао клип. Па дал се шалиш да их држиш на тој позицији? Код мене су стајали на 2+ м растојања између кутија и преко 2,5м од слушаоца, удаљено све од зидова а ти си поставио око монитора као студијски монитор звучник... Тотално погрешна инвестиција онда. Траже они простора да покажу шта могу.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...