Jump to content


Amp, ili preamp+amp Made in Serbia na Elac EL170S


NPA

Recommended Posts

Razmisljam nesto ...

Sta staviti od nasih domacih pojacala, ili preamp+amp da zvuci bolje nego Elac 170S + Marantz PM84 ?

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Elac_EL_170_S

Posle duuuzeg vremena me svrbi nesto :)

Muziku ne slusam glasno, tj najvise sto koristim je recimo da malo teze pricas sa prijateljem dok se nesto vrti na zvucnicima. A i ta jacina zvuka se vrlo retko koristi. Najcesce je to 50-60% od toga. Jazz, rock, domaca ex yu, instrumentali itd ... kvalitetniji snimci.

Nikada nisam imao prilike da poslusam SolajaAudio (Sedra Two), ili neke njegove druge proizvode , recimo. Niti neki Dayens, ili slicno domace.

Sta predlazete, ima li smisla ovo ?

Neki okvirni budzet je do 300-400-500e najvise.

Ja i ne znam kolike su cene za njihove uredjaje, i da li uopste ima nesto u ovom rangu cene. Malo me i bune snage tih uredjaja, recimo Sedra Two je samo 2x1,5w. itd

Marantz ne bih prodavao, imam ga dosta dugo, jedino ako ga bas bas taj noviji uredjaj bude zasenio. 

Zvucnici ostaju kod mene sigurno, to necu da menjam, vrv nikada :)

Hvala

 

Link to comment
Share on other sites

Ok, koliko sam ovde mogao da pronadjem, Sedra je oko 300-350e ili sam mozda lose zakljucio ? Dayens Ampino, Menuetto ne znam koliko kosta sada ? Ili mozda Sedra three + neki snagas, pa makar i probio budzet za 100e :) ... Nikada nisam kod sebe imao lampe, pa crv proradio po stare dane

 

Link to comment
Share on other sites

Wirkungsgrad: 92 dB (2,83V/1m (ca. 2 Watt))

To ti je isto što i 89db 1W 1m

Još ako je zvučnik +- 3dB linearnosti, znači njegova efikasnost šeta od 86 do 92 dB sa 1W na 1m po frekventnom opsegu. Navedeni podatak odnosi se na prosečnu  efikasnost u deklarisanom opsegu ograničeno sa -3dB na krajevima opsega.

Taj podatak uz frekventni opseg je često netačan u specifikacijama. Malo se ulepšava zbog prodaje.:1038:

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Nixie said:

Wirkungsgrad: 92 dB (2,83V/1m (ca. 2 Watt))

To ti je isto što i 89db 1W 1m

Još ako je zvučnik +- 3dB linearnosti, znači njegova efikasnost šeta od 86 do 92 dB sa 1W na 1m po frekventnom opsegu. Navedeni podatak odnosi se na prosečnu  efikasnost u deklarisanom opsegu ograničeno sa -3dB na krajevima opsega.

Taj podatak uz frekventni opseg je često netačan u specifikacijama. Malo se ulepšava zbog prodaje.:1038:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...