Jump to content


Chikin sistem v3.1 :)


chika_milan

Recommended Posts

Posle toliko mnogo lutanja i promena, napokon sam skockao sistem koji ce dugo ostati u stanu.

 

Zvucnici: Usher cp 6311

Snagas: Qube (d klasa, radjena po uzoru na ps audio m1200)

Premap i stramer: Linn majik dsm 2020.

Cd player: Thule cd100

Gramofon: Project audio essentil sa ortofon om10

Kablovi: struje i interkonekt Dabic, zvucnicki Wireworld - njih cu uskoro zameniti, zelim jos malo kontrole basa.

Polica: HIFI tribe 

Glavni izvor je macbook pro i roon, linn je end point za roon. Cd player se najdivnije cuje, ali, zbog feksibilnosti i konfora - najvise slusam roon.

IMG_1137.jpg.75e2b2856b8b1f1a0fb50e1844d1abf2.jpgIMG_1136.thumb.jpg.80612d40385f6bec58cae121409b3123.jpgIMG_1135.thumb.jpg.a092d0e3b69bb66032e88785fe652ab9.jpg

 

 

Mnogo sam lutao. Slusao i hegel u kombinaciji sa kef ls 50, i kef r3, razne velike zvucnike, cak sam neko vreme i vintage sistem imao. Ovo me, posle toliko mnogo vremena, zadovoljava i po kolicini detalja, i po boji tona, i po muzikalnosti. 

Imao sam malo problema oko pozicije, morao sam dosta da udjem u prostor, jer je bas malo mulja kada su zvucnici blize zidu. soba u kojoj slusam je velika oko 70 kvadrata, pozicija sedenja je na polovini, prostor je akusticki odlican, fale jos neke sitne izmene.

 

Zvuk je, pre svega, jako muzikalan. Usher ima divan bass, topao i dubok, dosta nisko ide. Kontrola je odlicna, snage ima iz d klase na pretek, isto tako i dinamike.

Ne postoji zanr koji ne moze da odsvira sistem, ne zbunjuju se zvucnici. divno sviraju i tiho, ali se cistem pokaze u punom svetlu kada se pojaca :)

 

Napokon ponovo slusam muziku, otkrivan stare stvari iznova, jer cujem dosta toga sto ranije nisam cuo.

toliko :) 

uzvajte u muzici :)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, chika_milan said:

7x10 ili 6x10-11, nisam siguran bas. 

Свака част, благо теби - имаш идеалну собу за Хи Фи…мада на фотографији не изгледа да је таква ширина. 
Уживај сада после дуже потраге. Користиш дугачке звучничке каблове? Можеш од мене добити једне 2х5m.

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, chika_milan said:

Imao sam malo problema oko pozicije, morao sam dosta da udjem u prostor, jer je bas malo mulja kada su zvucnici blize zidu. soba u kojoj slusam je velika oko 70 kvadrata, pozicija sedenja je na polovini, prostor je akusticki odlican, fale jos neke sitne izmene.

Uspevaju da popune toliki prostor?

Nadam se da je ovo "polovina" otprilke receno, jer tacno polovina nije dobra pozicija za slusanje.

 

Uzivaj! :listen

Link to comment
Share on other sites

Uspevaju. 
Kada sam isao da ih čujem, momak kod koga sam ih slušao ima 80ak kvadrata. 
mada znaci mnogo i snaga iz amp za popunjavanje. 
 

jesta polovina tačno, ali je različito dampirano. Desno je više popunjeno, levo malo manje. Tako da je ok. 

a ako misliš na polovinu po dužini - nije polovina. Veći je prostor iza pozicije za slušanje. 

neke druge probleme imam u prostoru koji su naredni korak da ih rešim. 
tipa, klavir koji odjekuje na nekim glasnim slušanjima…

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, chika_milan said:

Uspevaju. 
Kada sam isao da ih čujem, momak kod koga sam ih slušao ima 80ak kvadrata. 
mada znaci mnogo i snaga iz amp za popunjavanje. 
 

jesta polovina tačno, ali je različito dampirano. Desno je više popunjeno, levo malo manje. Tako da je ok. 

a ako misliš na polovinu po dužini - nije polovina. Veći je prostor iza pozicije za slušanje. 

neke druge probleme imam u prostoru koji su naredni korak da ih rešim. 
tipa, klavir koji odjekuje na nekim glasnim slušanjima…

 

 

Na duzinu mislim, naravno.

Za sirinu se najcesce kaze sredina :) I to je dobro da bude simetricno.

Link to comment
Share on other sites

Vrlo slicno je i kod mene, s tim da je u malo manje od ~40 m2 ukljucena i kuhinja u kojoj se prostor suzava, ali efektivno je punopravni clan "slusaonice".

Duzina 7.35m - sirina 6.05m u prva 3m, pa onda 5.35m u sledecih 2.4m i konacno kuhinja iliti 3.85m u poslednjih 1.95m. 

Dobro je, ali moze bolje.

Kad budem zidao kucu, dnevna ce biti sigurno cirka dva puta veca :)

Link to comment
Share on other sites

On 5.12.2021. at 23:50, chika_milan said:

Sjajna je ova :) 

5.1 sirina, 7.3 dužina. Sedim na nekih 3m. 
lepo dampirano … milina. 

 

On 4.12.2021. at 13:54, ab said:

Лепо :rolleyes:

соба цирка 5х14m

Уфф, промаших за 0.1m из онога што је могло да се види са приложене фотографије…14m прoизилази из твоје дате изјаве о 70m2 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...