Jump to content


Izbor pojačala - pomoć


bjelic

Recommended Posts

Just now, gvlada said:

Послушај па упореди. Мој глас иде за Маранц.

Naravno da je najbolje poslusati pa uporediti ali u mom slucaju je to tesko izvodljivo. Interesuje me ako je neko slusao bas ova dva pojacala koja sam naveo, da cujem iskustva.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao taj CA i nisam bio uopšte zadovoljan iz razloga jer veoma malo snage ima, tada sam imao Canton Karat M50 i pojačam do 12 sati tek tada nešto zvuka bude. Taj tvoj B&W je sličan i mislim da ćeš imati sličan problem. Bio sam ga zamenio za 640 i maltene isto, tako da cenim ti Cambridgi slabo za neke ozbiljnije samostojeće zvučnike.

Link to comment
Share on other sites

Just now, petarjovic said:

Ja sam imao taj CA i nisam bio uopšte zadovoljan iz razloga jer veoma malo snage ima, tada sam imao Canton Karat M50 i pojačam do 12 sati tek tada nešto zvuka bude. Taj tvoj B&W je sličan i mislim da ćeš imati sličan problem. Bio sam ga zamenio za 640 i maltene isto, tako da cenim ti Cambridgi slabo za neke ozbiljnije samostojeće zvučnike.

E hvala, takve informacije su korisne! Sto vise vasih iskustava dobijem, to bolje!

Link to comment
Share on other sites

Било скоро на КП за 500ак е. Помиње кутије које траже квалитетније појачало да раде како треба. Са његовим предлозима се неће усрећити уопште. РМ16 би могао да их контролише. Ако нема буџет, нека потражи РМ80 или 82 који има даљински.

Link to comment
Share on other sites

Te kutije rade strava sa Creek Evo 2, tu kombinaciju sam čuo i baš je bilo dobro, nažalost to pojačalo ti je van budžeta koliko vidim. Vlada te lepo savetuje da uzmeš pojačalo u rangu kutija kako bi dobio njihov maksimalni potencijal, možda da sačeaš malo, skupiš još neku paricu pa onda kreneš u potragu?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za ta pojačala, ali imam slične zvunike, između ostalih b&w koje imam, 704, to je valjda neki unuk tih tvojih kutija, znam samo da da bi (bar meni) zvučalo kako treba, mora dosta snage, bez obzira da li se sluša tiho ili glasnije.. 

Tek na rotel sa 200w po kanalu na 8 oma sam video kako to može da zvuči. 

Sada će neko reći ali u prosečnoj sobi ne treba više od 5w.. Ali eto moje iskustvo, A možda je ipak u pitanju taj rotel / b&w match hm

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno sto tovarite coveka sa 2, 3... 4x vecim budzetom od onog sto ima.

Kupi slobodno taj Arcam i uzivaj.Uz svest da ima bolje i kad ti bude bolja situacija za to bolje doplati. Imao sam Arcam 7 i pokazivao je sve mane slabog pojacala ali na razumnim snagama je radio sasvim lepo,taj za koji si pitao je 30w snazniji ako sam dobro nabrzinu pogledao. To je polovna sprava i kad bude zatrebalo prodaces je bez ili sa sto manje gubitaka. Btw ja sam slabiji Arcam slusao sa zahtevnijim zvucnicima od ovih gde je i impedansa bila niza i manje efikasan zvucnik od 86db.Taj bi amp trebao da ima manje muke sa zvucnicima. Mislim da su im potovi losa strana i ja sam moj morao zamenuti(10-20eur) pa to proveri prilikom kupovine da pri kretanju ne suska i ne gubi kanal, a ne bi bilo lose proveriti tj promenuti kondove koji vremenom stare i propadaju. Recap tog godista dobro dodje i "cuje se". Moja preporuka da oko toga kontaktiras kolegu Goxco...naravno ne moras to odmah.

Nadam se da sam bio od neke pomoci.

 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, hvala svima na komentarima, svi su mi od koristi! Bilo je i konkretnih odgovora na moje pitanje - Arcam ili CA, kao i onih koji su izlazili iz teme ali su mi svakako zanimljivi i mozda mi daju neku novu ideju. Ne zatvaram temu, nadam se da ce biti jos mnogo komentara i saveta, sa kupovinom ne zurim. Znaci mi sve ovo kako bih stekao neku sliku jer nisam u mogucnosti da odem, slusam, i uporedjujem uredjaje kao sto moze vecina vas iz Bg, NS ili ostalih vecih gradova.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...