Jump to content


Hegel H95 merenja


zek

Recommended Posts

2 sati ranije, garson said:

Neko napisa u temi da je ostavio link na ASR review u komentaru na darko audio youtube review H95 i da je komentar ekspresno obrisan i komentari zabranjeni. :wacko: Takodje link ostavljen na jos jednom youtube review i tamo je obrisan.

On je svuda ukinuo komentare. Nema vremena (verovatno ni živaca) da se bavi komentarima... Realno, čovek radi skoro sve sam. 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, Aleksandar75 said:

Ovde je u pitanju principijelno pitanje, da li mogu da se izvode zaključci samo na osnovu merenja i obratno vredi li samo slušni test bez ikakvog merenja, kako se rade merenja, od strane koga i kako se vrši analiza...

Pa i nije to pitanje. Izgleda da nekim ljudima nije jasno da je ASR technical review site, simple as that.

 

Ljubo, ne sporim ja njegovo pravo da brise komentare, samo se cudim sta mu smeta, sto bi se neko time bavio. 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Delija said:

Ja ne videh tamo ni posteno pretpranje, a kamoli centrifugu :D

Ne znam za tu Facebook grupu, ali ima komentara Douglasa Schneidera (SoundStage site) o Amiru onako "ad hominem", a da to nema nikakve veze sa merenjima H95 ampa. Amir je odgovorio na to na strani 38, post No.741.

Vezano za firmu Hegel konkretno, a verujem da je isto tako kod mnogih drugih, dominiraju i glavnu reč vode sales i marketing menadžeri. Neko na ASR siteu (post 729) je dao ovakav komentar za to:

"I just had my first look at the Hegel website. What I find interesting is the page https://www.hegel.com/en/about/people-of-hegel. There is not one person listed with a technical/engineering qualification. It’s all about sales and marketing."

 

Link to comment
Share on other sites

Ako je on jedini sa inženjerskim znanjem koji zaslužuje da se pomene onda svaki im čast za vrednovanje znanja u odnosu na prodaju i oglašavanje.

Koliko to vrednuju vidi se po tehničkim karakteristikama koje objavljuju za svoje proizvode - krajnje oskudni podaci. U njihovim manualima ima više slika zimskih kuća i Norveških pejsaža nego informacija o samim uređajima. Više liče na prospekte za prodaju nego na korisnička upustva za high end uređaje (barem po ceni).

Ali nisu oni jedini.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, garson said:

Tanko je to Zexx. Osnivac firme, '88 godina, kako da citalac About strane zna da li je Bent Holter i dalje u firmi, i ako jeste sta radi tamo.

Može da sazna iz cela dva klika mišem ako je baš zaludan, jerbo četvrtu EISA nagradu u pet godina, kao i ove ostale nagrade, valjda ne bi dobio ako nije i dalje u firmi...:rolleyes:

Hegel Music Systems - Hegel wins HiFi+ Innovation Award 2021

Link to comment
Share on other sites

10 minuta ranije, Borko said:

Ako je on jedini sa inženjerskim znanjem koji zaslužuje da se pomene onda svaki im čast za vrednovanje znanja u odnosu na prodaju i oglašavanje.

Koliko to vrednuju vidi se po tehničkim karakteristikama koje objavljuju za svoje proizvode - krajnje oskudni podaci. U njihovim manualima ima više slika zimskih kuća i Norveških pejsaža nego informacija o samim uređajima. Više liče na prospekte za prodaju nego na korisnička upustva za high end uređaje (barem po ceni).

Ali nisu oni jedini.

 

Evo gledam tehničku specifikaciju jednog Hegel pojačala na sajtu, koji tačno podatak po tebi nedostaje (ili kriju)?

Link to comment
Share on other sites

45 minuta ranije, Zexx said:

Evo gledam tehničku specifikaciju jednog Hegel pojačala na sajtu, koji tačno podatak po tebi nedostaje (ili kriju)?

Evo na primer za H95:

https://www.hegel.com/en/products/integrated/h95

Power output: 2 x 60 W into 8 Ω (u kom frekventnom opsegu, pri koliko THD)

Frequency response: 5 Hz - 100 kHz (+- dB ?)

Signal-to-noise ratio: More than 100 dB (u odnosu na šta ?, šta je referenca ?)

Distortion: Less than 0.01% @ 25 W/8 Ω/1 kHz (a na 20 Hz i 20 kHz i za punu snagu, ovako se daje samo za uslove kada su verovatno najmanja)

Damping factor: More than 2000 (main power output stage) (za 1 kHz pretpostavljam ?)

Line level Output: 1 x unbalanced variable (RCA) - e tu je tek jadno jer nigde ne piše ni koliko je to u V, mV, a ne piše ni da je upotrebljiv do 550 mV što je suština zamerke na merenjima na ASR site-u. Da ne tražimo i kolika je izlazna impedansa.

I još nešto. Nigde ne napisah da nešto kriju. Takva im je marketinška strategija. Uređaje ne prodaju specifikacije već reklama i pozitivne recenzije. E tu se već potrudili i prikupili sve (pozitivne) recenzije. Ima poduži spisak na istoj strani. Prosečan kupac i ne zna da protumači merenja.

Link to comment
Share on other sites

Šta ste se uhvatili za taj baksuzni H95 i ASR, postoje recenzije i drugih modela uz koje su priložena i vrlo detaljna merenja, da pomenem samo Stereophile i SoundStage recenzije, i ne videh da zbog neke od izmerenih karakteristika treba preskočiti eventualnu kupovinu, naprotiv...

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, Zexx said:

Šta ste se uhvatili za taj baksuzni H95 i ASR, postoje recenzije i drugih modela uz koje su priložena i vrlo detaljna merenja, da pomenem samo Stereophile i SoundStage recenzije, i ne videh da zbog neke od izmerenih karakteristika treba preskočiti eventualnu kupovinu, naprotiv...

Ma ja mrzim botovanje i ikonopoklonstvo u svakom obliku, zato mi je amir degutantan, posebno sto se smatra naucnikom...

Link to comment
Share on other sites

Lampe po pravilu imaju najlosija merenja i najbolji zvuk.Slicno je i sa gramofonom, tek tu su digitalci u prednosti sa merenjima. Ne treba naravno birati uredjaje sa losim merenjima, ali im ne treba ni slepo(gluvo) verovati.

Muzika se svakako slusa uz pomoc emocija, a ne uz pomoc matematike. Mslm. svako ima izbor i svoj par usiju, a moze i merenja da koristi kao izbor...ko sam ja da sudim o tudjoj uzivaciji.Nisam jednom cuo da se neko kune u nesto sa cime ne bih mogao da zivim, i obrnuto on sa mojim izborom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...