Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

On 30.5.2022. at 10:00, Ljuba said:

Ja sam odavno pitao Pol Milera, šta je za vas u HFN high end? On je rekao, preko 20k.

Zanimljvo je da se Paul Miller vec 10+ godina iliti otkad se na trzistu pojavio D-Premier kune u Devialet i ima ga od tada u svom glavnom licnom sistemu. Naravno, to mu ne radi posao za review-ove (SA)CD plejera i DAC-ova, pa mu to nije jedini sistem, ali jeste glavni za privatno slusanje muzike.

Naravno, nece moji Devialet-i zvucati ni malo bolje zbog te cinjenice 🙃, ali je zanimljivo da je neko kroz cije je "ruke" proslo toliko opreme i moze da izabere skoro pa sta god pozeli - izabrao bas Devialet.

Takodje, Paul ne voli samo stereo - vec i HT/surround i apsolutno se slazem da stereo sistem ma kojeg ranga jednostavno ne moze da prenese atmosferu koncerta onako kako to moze BluRay u dobrom HT sistemu kombinacijom slike i zvuka.

 

https://www.hifinews.com/content/paul-miller

"The chain is made considerably simpler by driving the server's 24-bit/192kHz digital output directly into the Devialet amplifier. While the Devialet is the most impressive two-channel amplifier I've ever enjoyed, it's not a lot of use for reviewing the analogue output of stereo CD players. For this and any multichannel players that pass through I use the S-1200 processor and S-1500 7-channel power amplifier from Krell, a combination that offers an awesome performance from a relatively compact package. Frankly, while I appreciate that a full-on 6.1 channel audio/HT system is simply not a practical proposition for most audiophiles, nothing gets you closer to 'being there' than an eyeball-popping BD music disc. It's a constant regret of mine that so few concert performances are available on Blu-ray, but who knows what the (streaming) future may bring?'

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 sati ranije, Delija said:

Zanimljvo je da se Paul Miller vec 10+ godina iliti otkad se na trzistu pojavio D-Premier kune u Devialet i ima ga od tada u svom glavnom licnom sistemu. Naravno, to mu ne radi posao za review-ove (SA)CD plejera i DAC-ova, pa mu to nije jedini sistem, ali jeste glavni za privatno slusanje muzike.

Naravno, nece moji Devialet-i zvucati ni malo bolje zbog te cinjenice 🙃, ali je zanimljivo da je neko kroz cije je "ruke" proslo toliko opreme i moze da izabere skoro pa sta god pozeli - izabrao bas Devialet.

Takodje, Paul ne voli samo stereo - vec i HT/surround i apsolutno se slazem da stereo sistem ma kojeg ranga jednostavno ne moze da prenese atmosferu koncerta onako kako to moze BluRay u dobrom HT sistemu kombinacijom slike i zvuka.

 

https://www.hifinews.com/content/paul-miller

"The chain is made considerably simpler by driving the server's 24-bit/192kHz digital output directly into the Devialet amplifier. While the Devialet is the most impressive two-channel amplifier I've ever enjoyed, it's not a lot of use for reviewing the analogue output of stereo CD players. For this and any multichannel players that pass through I use the S-1200 processor and S-1500 7-channel power amplifier from Krell, a combination that offers an awesome performance from a relatively compact package. Frankly, while I appreciate that a full-on 6.1 channel audio/HT system is simply not a practical proposition for most audiophiles, nothing gets you closer to 'being there' than an eyeball-popping BD music disc. It's a constant regret of mine that so few concert performances are available on Blu-ray, but who knows what the (streaming) future may bring?'

 

 

Zanimljivo je da mu baš Devialet paše na uho, pa čak koliko vidim i vinili idu preko "kontraverznog" digitalnog phono-a.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, ab said:

Нисам сигуран да му је разум очишћен, види се по његовој конституцији и погледу да је сачињен од чистог ГМО-а 🤣

Po konstituciji je Apolon... Mašina koja vozi biciklu nezamislivim brzinama i nezamislivo dugim stazama... Jedva sam živ osto 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 14.12.2022. at 8:23, Iron man said:

Ne vidiš kanalice? I drveni stubovi police su korišteni da sakriju kablove

 

To estetski dobro izgleda ali mislim da organizovati kablove na taj nacin nije bas najbolja ideja iz najmanje dva razloga. Prvi je da stavljanje napojnih i analognih kablova blizu jednih drugih, pa jos u paraleli, nije bas najbolja ideja. Drugo, ako se koriste RCA analogni interconnecti, onda je potrebno koristiti vece duzine kablova nego sto je rastojanje uredjaja, sto takodje nije optimalno.

Link to comment
Share on other sites

msm sve su to koponente koje sviraju dobro i sa zardjalim ekserom,sta ste sad zapeli za kablazu sa svetom vodom,nije mi jasno :lol:...kolko ja vidiom neki Pio HPM,Pio i Sansui receiver,mozda gore neki manji Marantz receiver,Sansui reverberator,neki Thorens i moguce Technics gramofon...bas ce mlogo da se plase i naponski,i zvucnicki i signalni kablovi u mraku u onim kablovskim kanalima za njih :moon:P

Link to comment
Share on other sites

Fotografija pripada više časopisu Bravacasa nego da se nadje u ovoj temi.

Tako postavljeni zvučnici su potpuni promašaj. To nema nikakve veze sa audiofilijom, a još manje sa haj end sistemima. Promašaj su ujedno i te kanalice.

Mada moram priznati da tu neke estetike ima. Očigledan je uticaj supruge vlasnika sistema kako to treba da izgleda, ne i kako treba da zvuči.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...