Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 sati ranije, giZ_Mo said:

Кажу да се ови шифоњери зову "Avalon" 

 

 

291173515_574828907534386_1564841177569172725_n.jpg

Avalon Isis. Zvučnici koje polovne niko neće da kupi osim ljudi u Srbiji. 😄  Mislim uopšteno na Avalon ne na konkretan model. 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Susurin said:

Avalon Isis. Zvučnici koje polovne niko neće da kupi osim ljudi u Srbiji. 😄  Mislim uopšteno na Avalon ne na konkretan model. 

Искрено мени се не свиђају овако визуелно.

Link to comment
Share on other sites

On 3.7.2022. at 1:04, Susurin said:

Avalon Isis. Zvučnici koje polovne niko neće da kupi osim ljudi u Srbiji. 😄  Mislim uopšteno na Avalon ne na konkretan model. 

Meni se takodje Avaloni ne svidjaju. Mozda ih nisam dovoljno slusao ali nisam uspeo da ukapiram zasto se o njima toliko prica.

Sto se tice McIntosha - to je hypster firma, verovatno zbog svoje tradicije (Grateful Dead, itsl.) i izgleda koji je moderno  tradicionalan - ne nalazim bolju rec. Medjutim radi se o dobroj elektronici koja uglavnom i odlicno svira. Naravno, ne svidja se svakom ali takav uredjaj, koji ce se svima dopasti, i ne postoji.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, DejanM said:

Tacno. :thumbsup2 Grateful Dead su koristili 48 ovih McIntosha za svoj tzv. Wall of Sound - sistem koji su Deads koristili za svoje live nastupe.

Била је тема око тог снагаша овде на форуму ал' не могу да нађем...

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Iron man said:

Tu obično idu profi snagaši.

Izbor Mc-a je verovatno marketinški potez.

Nije. Deads su imali problem da su im snagasi riknjavali zbog preopterecenja - koncerti su im trajali satima i onda se desavalo da se pojavi beli dim. McIntosh pojacala su se pokazala izdrzljivim i stabilnim i prilikom vecih opterecenja. Zato su ih koristili.

Link to comment
Share on other sites

On 4.7.2022. at 5:31, DejanM said:

Meni se takodje Avaloni ne svidjaju. Mozda ih nisam dovoljno slusao ali nisam uspeo da ukapiram zasto se o njima toliko prica.

 

Nisam rekao da mi se ne svidjaju, a ni da mi se svidjaju, potpuno sam ravnodusan. Imao sam svojevremeno prilike da ih slusam i u Srbiji a slusao sam i ovde u Americi dva modela. Ne sviraju oni uopste lose sa dobrom amplifikacijom, problem je ocajna podrska i zbog toga su anatemisani u Americi i svi beze od njih kao djavo od krsta. Ovde kad medju audiofilima jednom krene losa prica o nekoj kompaniji koja preskupo prodaje svoje proizvode i plus ih pravi u Kini onda je prica zavrsena. Pratio sam ovde tri oglasa gde su se prodavali razni Avaloni, ni jedan nije prodat ni posle nekoliko meseci uz dobrano skidanje prvobitne cene, na kraju su povuceni sa oglasa, jednostavno nema vise interesovanja za njih..

Link to comment
Share on other sites

Avalon su iz mog iskustva izuzetne kutije, makar model Indra koje sam slusao nekoliko godina pre sadasnjih Vivida. Artikulisane, brze, sjajan midbas i slam, oni Accuton drajveri (srednjak i visokotonac) su remek delo. U kombinaciji sa Plinius Kaitaki preampom i SA-103 snagasem u A klasi to je sviralo za sve pare, nikad ostro, nikad hladno.

Jazz i klasika bez greske, tvrdji zanrovi trunku slabije. Definicija basa (pogotovo midbasa) domaci za vecinu kutija koje sam imao ili slusao u tudjim sistemima.

Gledajuci iz sadasnje perspektive nista nisam morao da diram..

Izgled je pomalo upitan, sto bi govorio moj pokojni cale "kakvi su ti ovo zvucnici k'o partizanski spomenici" 😆

post-17167-0-98302200-1381660089.jpeg.dd1b8403e68db03c9c32c135bb133864.jpeg

post-17167-0-97002600-1384080246.jpeg.f459b1f8aa1459f2c41daee143d413e6.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...