Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da si pitao vlasnike, svaki bi ti rekao da svira valjano. Veruj mi da audiofili vole da opljunu skupu spravu vise nego leba (mekanog 😁) da jedu. Poslusaj sam pa razmisljaj. Meni recimo ni najmanje ne znaci sta neko misli o necemu, svi smo mi gluvi na svoj licni nacin 😆 Uostalom kolo u high end novinarstvu vode likovi od 70g. Saslusam naravno, iz pristojnosti.

Ja sam recimo imao neku predrasudu prema Mcintosh...dok nisam cuo koliko bolje svira na jednom mestu od Supernait. Mnogo se bolje uklopio i jednostavno je odlican amp.

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, sondek said:

Da si pitao vlasnike, svaki bi ti rekao da svira valjano. Veruj mi da audiofili vole da opljunu skupu spravu vise nego leba (mekanog 😁) da jedu. Poslusaj sam pa razmisljaj. Meni recimo ni najmanje ne znaci sta neko misli o necemu, svi smo mi gluvi na svoj licni nacin 😆 Uostalom kolo u high end novinarstvu vode likovi od 70g. Saslusam naravno, iz pristojnosti.

Ja sam recimo imao neku predrasudu prema Mcintosh...dok nisam cuo koliko bolje svira na jednom mestu od Supernait. Mnogo se bolje uklopio i jednostavno je odlican amp.

 McIntosh je poznat kao "doktorski sistem". Iz nekog razloga, jako puno audiofila misli da to znaci los - valjda zive u ubedjenju da ljudi koji zive od poznavanja anatomije znaju manje od njih o tome kako mi cujemo... ;)

 Cuo sam odlicne McIntosh sisteme, ali odlicne.

4 sati ranije, Susurin said:

Ja gde god sam slusao kombinaciju McIntosh i Sonus Faber, koju naravno jelte forsiraju jer su pod istom kapom, nisam nesto bio odusevljen sa zvukom. Poslednji put je to bilo na Axponi u Cikagu ove godine.

 Vecina zvuka na vecini sajmova je ... onako. Zadnji put je na HiFiles Show-u bio kvartet gudaca - i da, utisak je bio razlicit u zavisnosti gde si bio u prostoriji. Samo zelim reci: ne ceni bilo sta po zvuku na sajmovima.

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, giZ_Mo said:

Дај принт скрин, немам могућство прегледа у том секташком форуму!

Ne mogu.

Ovaj Forum mi ne da da uploadujem više od 20kb.

Žalim se al admini mi ne rešavaju problem

Ni na PP ne mogu da ti šibnem.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Iron man said:

Ne znam odakle animozitet prema Mc Intoshu. Ja sam se bogami naslušao dobrih Mc setupa.

https://www.diyaudio.rs/topic/7758-hi-fi-expo-sofia-2015/?do=findComment&comment=218318

Nije animozitet, jednostavno nekome se svidja njihov zvuk a nekome ne. Meni zvuci malo dosadno i bezivotno, nekome zvuci odlicno.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Iron man said:

Ne znam odakle animozitet prema Mc Intoshu. Ja sam se bogami naslušao dobrih Mc setupa.

https://www.diyaudio.rs/topic/7758-hi-fi-expo-sofia-2015/?do=findComment&comment=218318

Покушај некада без блица да фотографишеш када нема потребе за њим. Сада ми је јасно зашто ти систем изледа као са отпада када га овако фотографишеш

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Susurin said:

Nije animozitet, jednostavno nekome se svidja njihov zvuk a nekome ne. Meni zvuci malo dosadno i bezivotno, nekome zvuci odlicno.

Mislim da je do uparivanja taj osecaj... slusajuci sa Mc jednim parom zvucnika posle jednog drugog ampa je efekat bio "melem za usi". Nisam to iskomentarisao prvi put kad je covek kupio zvucnike iz pristojnosti ali sam pomislio "kako se ovo uopste slusa", preostar i naporan zvuk neocekivan od tih zvucnika jer sam ih vec slusao. Kad je tu ubacen MCintosh bilo je wow kakav lep prirodan zvuk. Ti zvucnici se inace obicno uparuju sa lampama. Za mene je takav efekat na zvucnike koji su otvoreni i transparentni zapravo velika pohvala tranzistorskim ampovima. Isteraju takvi zvucnici na cistac sve lose osobine tranzistora koje kod MC uopste nisam cuo.

Nista licno, niti se odnosi na tebe ..ali ziva muzika bez ozvucenja takodje mnogim audiofilima koji ne slusaju cesto uzivo recimo klasiku zvuci bezivotno..navikne se jednostavno na zvuk amplifikacije. Zato treba cesto ici na koncerte. Namerno ili slucajno ali ma nasem jazz festivalu vrlo cesto bude pokaznih vezbi da se pusti malo muzike sa pa malo bez ozvucenja, cuje se dosta jasnije amplificirano ali se gubi znacajno na prirodnosti zvuka..iako je moze se reci odlican razglas i mnogi muzicari cesto pohvale zvuk.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, hifista said:

Sveze razvedeni audiofil, odlucio bivsoj za inat da istretira sobu.

Е нека је, паметан човек. Не секирам се за њега, нашао је он млађу па таслачи уз Хај Енд музику 😎

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Delija said:

Forumas sa Marten-ima - bivsi republikanac? :)

 

Tako je, cudno da sa Bladelius zvuce Ok, tek malo ostrije. Nikad nisam cuo naim koji tako ostro zvuci ...ko "poslednji" tranzistorac. Najbolje od svega sto sam ja mislio da ce u odnosu na Bladelius naim da  smeksa ostrinu... na kraju je to uradio MC. Jako mi je zao sto to nikad nisam cuo uz EAR..isti je zastupnik, pa ce valjda biti prilike. Napolju to po sajmovima cesto uparuju ..i ne bez razloga, moj amp je uz Marten Django jako lepo zvucao, mnogo nolke od Dklass koji je po meni pogresan match.  Sve u svemu, sve je podlozno boljem ili losijem uklapanju..bez obzira na klasu i cenu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...