Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kad vidim te sobe bez traga zivota ljudskog bica krene mi nagon za povrackom ...okaci neki trag zivota i svoje licnosti ako je imas, pa nek ide akustika u majcinu. Nek bude i da je kiselo grozdje al takav prostor govori o potpuno praznoj osobi. Ove sobe sa Tanoy-ima u normalnim sobama, sa plocama slikama, i omotima ploca odmaraju oči.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, sondek said:

Kad vidim te sobe bez traga zivota ljudskog bica krene mi nagon za povrackom ...okaci neki trag zivota i svoje licnosti ako je imas, pa nek ide akustika u majcinu. Nek bude i da je kiselo grozdje al takav prostor govori o potpuno praznoj osobi. Ove sobe sa Tanoy-ima u normalnim sobama, sa plocama slikama, i omotima ploca odmaraju oči.

Polako sa tom povrackom :rolleyes:

To je Magico izlozbeni salon / test "soba". Nije privatni sistem. I vecina takvih "soba" iz ove teme su ili izlozbeni saloni proizvodjaca ili distributera / prodavaca. Nisu to srpski "saloni" u 15 kvadrata sa natrpanih 50 kutija i ko zna cega jos.

A i oni koji kace slike bi mogli i da razlikuju privatne sisteme od gore navedenih.

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Delija said:

Polako sa tom povrackom :rolleyes:

To je Magico izlozbeni salon / test "soba". Nije privatni sistem. I vecina takvih "soba" iz ove teme su ili izlozbeni saloni proizvodjaca ili distributera / prodavaca. Nisu to srpski "saloni" u 15 kvadrata sa natrpanih 50 kutija i ko zna cega jos.

A i oni koji kace slike bi mogli i da razlikuju privatne sisteme od gore navedenih.

Nazalost, nagledao sam se dosta toga. Kopiraju ljudi te bezdusne prostore izlozbenih salona bez jedne slike na zidu...mslm pretvori se ljudima zivot u hifi ... al da neoftopicim, video par lepih real life soba pa mi je samo prijalo.

Link to comment
Share on other sites

Statement jeste nesto sto je po definiciji High End. Nesto netipicno i potpuni iskorak u odnosu na ostatak produkcije Naim. Uredjaj je ekstreman po mnogo cemu... Dimenzijama, tezini od 100kg, snazi od 740w,ekstremnim napajanjima ..i naravno i vecini audiofila nedostupnoj ceni od 200.000 dolara. Mnoge tu stvari zaista jesu fascinantne pa otud High End jeste dobar naziv. Zvuk je potpuno individualni dozivljaj tako da je normalno da nekom vise, a nekom manje legne.

https://www.stereophile.com/content/naim’s-statement-amplifier#:~:text=To be available in July,(740W) into 8 ohms!

011214-NaimStatement-600.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, petarjovic said:

Otkad je Focal kupio Naim, forsiraju te kombinacije....

 

3 sati ranije, sondek said:

Statement jeste nesto sto je po definiciji High End. Nesto netipicno i potpuni iskorak u odnosu na ostatak produkcije Naim. Uredjaj je ekstreman po mnogo cemu... Dimenzijama, tezini od 100kg, snazi od 740w,ekstremnim napajanjima ..i naravno i vecini audiofila nedostupnoj ceni od 200.000 dolara. Mnoge tu stvari zaista jesu fascinantne pa otud High End jeste dobar naziv. Zvuk je potpuno individualni dozivljaj tako da je normalno da nekom vise, a nekom manje legne.

https://www.stereophile.com/content/naim’s-statement-amplifier#:~:text=To be available in July,(740W) into 8 ohms!

 

Licno nemam nista protiv kombinacije Focal+Naim,sa Statement-om se nisam jos sreo,kao ni sa ovom zadnjom generacijom Grande Utopia EM,ili sta joj je tacan naziv...to uparivanje je mene nudio svojevremeno ovdasnji Naim dealer,4-5 godina ranije,no sto je doslo do braka izmedju te 2 firme,ja imao tad JMLab/ Focal zvucnike jos... tek tada je to bilo skoro ko fatamorgana :-D...sad sto i u toj top klasi forsiraju NACA zvucnicki,mi lici na onu da i kapetan treba da potone sa svojim brodom....nisam neki kabloman,NACA moze da odradi dobar posao i van Naim sistema,ali u ovoj kombinaciji,gde su vec cifre 200-250kUS po komponentama,cini se malo vec samoubitacno...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...