Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 sati ranije, Pedjica said:

A ok, vidim u onoj slici tamo gde je Micro Seiki, lik koristi EMT fono koji boga oca košta tako da to može da se provuče kao high end :)

 

3 sati ranije, giZ_Mo said:

За нас обичне смртнике је све то Хај Енд!

 

Link to comment
Share on other sites

On 8.5.2022. at 18:01, petarjovic said:

280097188_412820170848042_4905623161711040366_n.jpg

Meni su interesantni, pored uredjaja, i nacini kako su prostorije za slusanje muzike uredjene: difuzori iza sistema, apsorberi na kriticnim mestima ... Na ovoj slici su podnozja za pojacala interesantna. Ona su izgleda napravljena od nekoliko slojeva ... drveta ili kombinacije drveta i MDFa. Interesantno je da Kuzma na gornjoj polici nema neko posebno podnozje - moguce je da je polica dovoljno dobra.

Zvucnici izgledaju naravno jako dobro ali su i lepo odmaknuti od zidova. Treba imati prostora za ovako nesto ...

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Delija said:

Nisu tu uopste nista specijalno odmaknuti zvucnici od prednjeg zida - manje od metar do zadnje ploce. Rekao bih oko 80 cm - kao kod mene.

Ne mogu ovako sa slike da procenim ali 80 cm nije malo. Zavisi i od samih zvucnika. Osim toga primeti da je sam HiFi sistem uvucen u odnosu na horizontalnu osu na kojoj se zvucnici nalaze - sto je naravno dobro. Jos je bolje kada izmedju zvucnika nista ne bi bilo ali je i ovo dobro resenje.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, sondek said:

Treba to bar metar od bilo kakvog zida... 

Drugar je tako pomerio svoje PMC na metar od bocnih i iza njih obezbedio 1.5m ...neverovatna razlika u zvuku u odnosu na predhodni stan. Mislio sam da ti zvucnici nisu nizasta

Da imam metar i po iza zvucnika - ja bih se ozenio :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...