Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

2 sati ranije, giZ_Mo said:

И опет Акуфејз, мало маторији ал' ......

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока



7bce99e42c245682f756ae849137e3c3.jpg

Ovaj nije highender... Pravi hajender se poznaje po tome sto nema nikakvu kolekciju, tri crvene za zivota na to nije potrosio 🤣

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 sati ranije, giZ_Mo said:

И опет Акуфејз, мало маторији ал' ......

Послато са Redmi 4 помоћу Тапатока



7bce99e42c245682f756ae849137e3c3.jpg

Моно систем, леви звучник и нема где да се смести

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Al bi mi legao Tanoy uz dvosed 🙂

U pitanju je vrhunski klasican dizajn namenjen tacno onima koji to kupuju i koji je napolju, narocito u UK vrlo cenjen. To sto kad naseg prosecnog bogatog sveta nema 3 knjige i dve slike na zidu, stan izgleda kao "stan na dan" opremljen slikama iz supermarketa ,nema nista od klasicnog namestaja u drvetu, police sa knjigama gde bi se ovakav dizajn uklopio ne znaci da je to svugde tako.Uz neki salonac sa puno knjiga malo stilskog porodicnog namestaja lako ga zamisljam ovde.Prava bombonica ...samo da mu se jos doda lp12 u rezbarenom drvetu i neki lep lampas u drvetu.

O ukusima se ne vredi raspravljati. Slazem se da nije za moderan dizajn stana ali koliko uopste traje takav dizajn...5-6g ili manje.

20220221_102501.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Al bi mi legao Tanoy uz dvosed 🙂

U pitanju je vrhunski klasican dizajn namenjen tacno onima koji to kupuju i koji je napolju, narocito u UK vrlo cenjen. To sto kad naseg prosecnog bogatog sveta nema 3 knjige i dve slike na zidu, stan izgleda kao "stan na dan" opremljen slikama iz supermarketa ,nema nista od klasicnog namestaja u drvetu, police sa knjigama gde bi se ovakav dizajn uklopio ne znaci da je to svugde tako.Uz neki salonac sa puno knjiga malo stilskog porodicnog namestaja lako ga zamisljam ovde.Prava bombonica ...samo da mu se jos doda lp12 u rezbarenom drvetu i neki lep lampas u drvetu.

O ukusima se ne vredi raspravljati. Slazem se da nije za moderan dizajn stana ali koliko uopste traje takav dizajn...5-6g ili manje.

20220221_102501.jpg

Da pomenemo samo neke čiji dizajn je potrajao 5-6 godina: Charles Eames, Ludwig Mies van der Rohe, Le Corbusier, Marcel Breuer, Frank Lloyd Wright etc.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 Delimicno je off-topic, ali evo i ovo sto je @Golum poslao je dobar primer: Taj Bauhaus uticaj je jako prisutan vec dosta dugo, bar u Evropi - i meni je izuzetno privlacan. Ono sto je doslo kasnije, sto je radio Rams i oni posle njega, uostalom, i dalje je neki "standard" u mnogo sfera. Jednostavnost i ravne linije imaju svoju privlacnost, ta svedenost i jednostavnost cini, bar meni, prostor mnogo zivotnijim. 

 Dodatno puno audiofilskih sistema koje vidim se uklapaju u tu estetiku. Ikea Kallax je postala neka vrsta norme za ploce. Ne vidim problem da budu za knjige, kod police za knjige su bitne same knjige - a ne duborez. Ja volim policu za knjige u istom prostoru kao Hifi, i zbog efekta na zvuk i zbog toga sto nekad nije lose citati uz pozadinsku muziku. Tannoy Gold Reference se uklapa u tu "duborez/stilski namestaj" estetiku, ali to je to.

 Danas je to trziste za zvucnicima od recimo deset hiljada eur-a prilicno zivahno, ponuda koju Tannoy ima je zvucno odlicna i prava je steta sto, osim eventualno Kingdom Royal, Tannoy tu nema nista sto bi se uklopilo u dizajn jezik modernog zivota. Da, znam, zvucnici se slusaju ne gledaju, ali ne moraju bas da izlgeadju kao babin sifonjer.... Znam da dosta ljudi ne misli ovako, da im je OK da imaju "prostore za slusanje" gde je sve podredjeno funkciji, puno absorbera, difuzera, liseno prozora i stakla, ali ja se sa time ne slazem. Ako je u pitanju prostor za uzivanje, prostor mora da bude takav da i boravak predstavlja uzivanje. Optimizacija samo za zvuk je normalna za studio - ali ne za HiFi.

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, Engine said:

Evo danima tražim one-millione $ sistem na koji slučajno naletjeh na netu, gdje pored svakakih čudesa stoje zvučnici koji su vizuelno pravo razočarenje, premali, neozbiljnog izgleda! Ako nađem kačim slike.
PS.
Našao sam:




51705a5883c5dbb55ad756e315442a48.jpgdef38f3353b8c89e60e0dc82a4422bd9.jpgfc06bf6ff2426d8d706f12a74b8c7084.jpg0ecd93cb3917f18c53f53cfbd21a360a.jpg

Te zvucnike smo ja i nekolicina drugara sa ovog foruma imali prilike da cujemo kod samog proizvodjaca u njegovom demo roomu - i sve su osim mali i neuglednog izgleda. To sto ih gura CHP elektronika i to u kolicini koja je navedena i na slikama je pa recimo nebulozna ali to je neka druga prica kao i ceo koncept CHPa koji je u fazonu Naima - sa svakom kutijom dobijes nesto vise i na kraju zavrsis sa npr. DACom od 7 kutijestina...slicno za preamp i ampove koje imaju...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...