Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

15 sati ranije, anubisgrau said:

 

dve su ovde stvari zanimljive 1) koliko sam zakrečio da nisam čuo za Roma 2) koliko su Roma 101% ono što sam odavno hteo da pravim i ima sve komponente spremne - dipol u basu, dipol u bas midu (2xBD15), srednji visoki u horni (TPL-150) i supervisokotonac (fostex T-925), samo sam lijen i mrzi me i prezauzet sam...

Mislim da im podaci na sajtu nisu tačni. Ukoliko je zvučnik sa pasivnom skretnicom mislim da nema teorije da bude 98,5db efikasan u bas segmentu, čak i ako su dva vezana u paralelu. . Teško da postoje toliko efikasne bas jedinice. Takođe, kompresioni sa hornom ispred sebe mislim da je daleko iznad tih navedenih 98,5db. 

Zatim, čemu posebna verzija za single ended? To se u startu napravi da radi i sa single ended.

Mislim pravio sam pa znam. Pogotovo sa 211 SET, probao sam i to kida. 

Večito neki marketing, netačni podaci. Eto  u startu eliminišu sami sebe iz ozbiljne priče.

Btw, greota da arčiš BD15 za dipole. Pravljeni su za BR, a i tako traže da im se upuca snaga. Za opseg preko 100Hz je druga priča, može tako kako si zamislio ali tu već ima da se probere što šta. Čuvaj BD15 za dobre dvosistemce. 

Link to comment
Share on other sites

On 21.11.2021. at 17:14, petarjovic said:

Po internetu a i medju audiofilima u zemlji i okruženju ima dosta vrhunskih sistema, lepih slika i prikaza i ja ne nadjoh temu gde bi to stavljali, gledali, komentarisali, patili❣️ Pa reših da otvorim. Evo ovu sam našao nedavno: Sonus Faber, Transparent Opus zvučnički, Audio Research itd.

258468206_10221313945580280_8023516348445508576_n.jpg

Овај обожава формулу 1.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...