Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

38 minuta ranije, DejanM said:

 Tu nije bilo razmisljanja niti jasnih opservacija o elementima reprodukcije. Ova kombinacija me je jednostavno pomerila sa mesta, to je bio nekakav udarac u stomak pri kom ostajete ne samo bez daha, vec ste potpuno zateceni neverovatnim dozivljajem muzike. To je iskustvo koje u meni i danas traje - poput nekakvog cunamija koji ne mozete da zaboravite.

To su dva potpunoi razlicita dozivljaja. Ja i dalje mislim da je D'Agostino fenomenalno pojacalo. Ali Wavac sa Kharmama ... to je vec umetnost... nesto sasvim drugo.

 

I vise od toga no to je jedan viši rang zvuka za koji treba sazreti...

Link to comment
Share on other sites

O Raidho zvucnicima se ne prica mnogo i to je za mene prilicno iznenadjenje. Glavna odlika ovih izuzetnih zvucnika jeste neverovatna kolicina detalja koje su u stanju da reprodukuju. Ja nikada nisam cuo zvucnik koji je do te mere analitican.

Firma Nordost je bas koristila ove zvucnike (sa pripadajucim sistemom) da demonstrira svoje interconnect kablove. Pustali su jednu pesmu sa jednim interconnectima, pa onda stave drugi, itd. Prikazali su celu paletu svojih interconnect kablova. I gle iznenadjenja - sto je kabl bio skuplji, bolje je i svirao.

Raidho Acoustics.jpg

Raidho system.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minuta ranije, nkrgovic said:

 I kako zvuci AC/DC i Iron Mainden na tome? Ja sam svojevremeno kod jednog naseg kolege slusao neke jevtinije Sonuse i nekako nisu bili all-rounderi. Jednostavno, elektricna gitara, zvuk lampaske distorzije, to je sve imalo jedan neprijatan prizvuk....

SF Fenice sviraju dobro. Nema tu problema ...

Link to comment
Share on other sites

Evo ja da odgovorim posto sam vise puta slusao SF Fenice u  sobi za slusanje firme AVC (Trax) u Sofiji, razmak izmedju zvucnika mora da bude bar 6-7 metara i soba od minimum 80 kvm, svaki zvucnik ima 300 kg, a na bocnim spoljasnim stranama su bas jedinice od npr +30 cm. i to zvuci odlicno sa bilo kojom muzikom.

11816063_934643553282179_1567433454_n.jpg

11846313_934928933253641_463644816_n.jpg

11855329_934643556615512_1826573970_n.jpg

image-44ea8be747e8250f0a7db7831328442812941054ad71bcc6a8d6786ac2deb9ed-V.jpg

image-b731d776c7d107222a0b8e3b59d993dd51585c0a8b11ad43c93da3030f4a71d8-V.jpg

image-e415a2d5bbde891aa28f2d847a67a1da935a8afe7fd53b462686bd1a650885fa-V.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pominjati vrhunske sisteme a ne pomenuti TAD je greh. TAD zvucnike (manji model) sam slusao dok jos TAD nije izbacio svoju elektroniku i to sa velikim Audionet monos (po dva komada po zvucniku). I to je sviralo zbilja fenomenalno. Bilo je pomalo neverovatno sa kakvom lakocom su ti, ipak relativno mali zvucnici, ispunjavali ogroman prostor.

Veci TAD zvucnici, koji su se pojavili nesto kasnije, su bili sam vrh onoga sto moze da se cuje u HiFi reprodukciji.

TAD elektronika.jpg

Constallation + TAD.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, nkrgovic said:

 I kako zvuci AC/DC i Iron Mainden na tome? Ja sam svojevremeno kod jednog naseg kolege slusao neke jevtinije Sonuse i nekako nisu bili all-rounderi. Jednostavno, elektricna gitara, zvuk lampaske distorzije, to je sve imalo jedan neprijatan prizvuk....

 ma to genetski nije ciljna grupa SF-a...tu su pre par godina na HES-u pokusavali demonstrirati silu sa njima i MAC monoblokovima,pa je to korisceno kao razglas za koncert grupe Djabe,koji sviraju neku finiju muziku a ne HM...bruka ziva ispade vec sa time 👎🥵

IMG_3738.JPG

IMG_3745.JPG

Link to comment
Share on other sites

Neki ljudi to zovu Fun Factor. To znaci da HiFi sistem raspolaze zavidnom dinamikom a da se ne "bavi" toliko detaljima. Dobri Hi End sistemi moraju da poseduju i jedno i drugo. Sistem koji se po svojoj dinamici izdvaja, od onoga sto sam ja slusao, jeste svakako Wilson Watt Puppy, pokretan sa Spectral elektronikom. To nabija adrenalin od prvog takta. Neverovatna dinamika ali svira i finije stvari kako treba. Na zalost Wilson Audio ne proizvodi vise ove legendarne zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...