Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Blumenhofer su jako interesantni zvucnici. Osetljivi, pravljeni za lampasku amplifikaciju. U kombinaciji sa Einstein OTL lampasem zvuk je bio zbilja .... interesantan. Svaki put kada sam zeleo da ustanem i odem, nisam mogao - samo jos malo da poslusam ... Slatkast zvuk, zanosan, zavodljiv, opojan, .... Koloracije ? Da. Ali ... who cares - to svira tako da jednostavno ne zelite da prestanete da slusate. Detalji, prostor, jasna izdiferenciranost instrumenata ali u jednom posebnom svetu, u jednom posebnom prostoru gde sunce uvek sija.

Blumenhofer Einstein.JPG

Blumenhofer Genuin FS1.JPG

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, DejanM said:

Blumenhofer su jako interesantni zvucnici. Osetljivi, pravljeni za lampasku amplifikaciju. U kombinaciji sa Einstein OTL lampasem zvuk je bio zbilja .... interesantan. Svaki put kada sam zeleo da ustanem i odem, nisam mogao - samo jos malo da poslusam ... Slatkast zvuk, zanosan, zavodljiv, opojan, .... Koloracije ? Da. Ali ... who cares - to svira tako da jednostavno ne zelite da prestanete da slusate. Detalji, prostor, jasna izdiferenciranost instrumenata ali u jednom posebnom svetu, u jednom posebnom prostoru gde sunce uvek sija.

Blumenhofer Einstein.JPG

Blumenhofer Genuin FS1.JPG

Pa ko na prezentaciju nosi jos i Ry Cooder "Bop till you drop" los cocek ne mere da bude...

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, DejanM said:

Blumenhofer su jako interesantni zvucnici. Osetljivi, pravljeni za lampasku amplifikaciju. U kombinaciji sa Einstein OTL lampasem zvuk je bio zbilja .... interesantan. Svaki put kada sam zeleo da ustanem i odem, nisam mogao - samo jos malo da poslusam ... Slatkast zvuk, zanosan, zavodljiv, opojan, .... Koloracije ? Da. Ali ... who cares - to svira tako da jednostavno ne zelite da prestanete da slusate. Detalji, prostor, jasna izdiferenciranost instrumenata ali u jednom posebnom svetu, u jednom posebnom prostoru gde sunce uvek sija.

Na jednoj od Hi-Files predstava mi usi umalo "prokrvavise" od Blumenhofer-a - ako se dobro secam u kombinaciji sa Trafomatic-om.

Sve samo ne "slatkasto, zavodljivo, opojno" :). Pobegoh glavom bez obzira.

Link to comment
Share on other sites

12 minuta ranije, Delija said:

Na jednoj od Hi-Files predstava mi usi umalo "prokrvavise" od Blumenhofer-a - ako se dobro secam u kombinaciji sa Trafomatic-om.

Sve samo ne "slatkasto, zavodljivo, opojno" :). Pobegoh glavom bez obzira.

Auuuu - sta bi tek bilo da si Magico cuo😀

Link to comment
Share on other sites

48 minuta ranije, Delija said:

Na jednoj od Hi-Files predstava mi usi umalo "prokrvavise" od Blumenhofer-a - ako se dobro secam u kombinaciji sa Trafomatic-om.

Sve samo ne "slatkasto, zavodljivo, opojno" :). Pobegoh glavom bez obzira.

To je zato sto pojacalo nije bilo Einstein ... i ko zna zbog cega jos.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Golum said:

Auuuu - sta bi tek bilo da si Magico cuo😀

Ja nikad nisam cuo Magico da dobro svira. A ubise se hvaleci ih. Mora biti da nisam cuo pravu kombinaciju, odnosno pojacalo koje pase uz njih. Zadnji pokusaj je bio sa Soulution ampom ... i to je sviralo prilicno sterilno, za moj ukus.

Link to comment
Share on other sites

Secam se kada sam slusao poredjenje D'Agostino mono blokova vs. Audio Research monos na velikim Sonus Faberima, da sam razmisljao o tome kako D'Agostino ima bolju rezoluciju, fokus, diferencijaciju instrumenata, ... neku eleganciju u nacinu reprodukovanja muzike. Mislio sam tada, a to mislim i danas, da je to masterpiece u pravljenju HiFi pojacala. To je bilo, tako reci, jedno racionalno, razmisljanje uzimajuci u obzir ono sto sam cuo u toku dva dana koliko je trajalo to preslusavanje.

Medjutim kada sam slusao Wavac SET 833 mono blokove koji su pokretali Kharme Reference Exquisite, to je bilo nesto sasvim drugo. Tu nije bilo razmisljanja niti jasnih opservacija o elementima reprodukcije. Ova kombinacija me je jednostavno pomerila sa mesta, to je bio nekakav udarac u stomak pri kom ostajete ne samo bez daha, vec ste potpuno zateceni neverovatnim dozivljajem muzike. To je iskustvo koje u meni i danas traje - poput nekakvog cunamija koji ne mozete da zaboravite.

To su dva potpunoi razlicita dozivljaja. Ja i dalje mislim da je D'Agostino fenomenalno pojacalo. Ali Wavac sa Kharmama ... to je vec umetnost... nesto sasvim drugo.

WAVAC & Kharma.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, DejanM said:

Nije. Tada D'Agostino jos nije izbacio preamp na trziste. Preamp je bio Audio Research Reference. Gramofon je bio EAT, onaj najveci.

Dobar kombo. Cini mi se da za D'Agostino vazi isto i ono sto vazi za Karan - umeju da naprave ubicu od amp-a, a za preamp moze i bolje (u toj klasi). @Pedjicato mnogo bolje zna iz prve ruke. Ja sam samo na "gotovo" potvrdio da je napravio odlicnu odluku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...