Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 sat ranije, Pedjica said:

A ne ne. Studer A807, molim lepo :) Uzeo NAT, Deki je genije. Humanizovalo poprilično zvuk i dodalo magiju cevki. Magnetostat SE sjajno predpojačalo. Prezadovoljan sam. 

Duboko se izvinjavam sto sam uvredio Studer :-). Bash mi je drago za NAT...pojma nemam zasto ali imam utisak izrazito podcenjeno u domovini, a hvalospevi u inozemstvu...mada nisu ni prvi ni poslednji...

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, Golum said:

Duboko se izvinjavam sto sam uvredio Studer :-). Bash mi je drago za NAT...pojma nemam zasto ali imam utisak izrazito podcenjeno u domovini, a hvalospevi u inozemstvu...mada nisu ni prvi ni poslednji...

Što bi rekli ameri, kad sam čuo preamp bio je “no contest.” D’Agostino preamp ima sve prednosti jednog SS preampa (brzina, bas kontrola i slam) ali NAT daje jednu topliju notu muzici i jednu “fizikaliju” i životnost tonu kome D’Agostino pre ne može da pridje.

Iskreno to je bio moj prvi susret sa NAT-om pa sam ipak prišao sa jednom dozom podozrivosti. Prvih par tonova numere koju poznajem je sve promenilo — čuo sam jednu humanost cevaškog zvuka sa potpunim odsustvom distorzije ili neke primetne koloracije. NAT je lako pobedio. 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, gvlada said:

 

 

 

4 sati ranije, Pedjica said:

Ne, moje je Vicoustic. A da, i jedni i drugi su portugalci. Super su mi i ovi drugi. Znam lika koji je uradio sobu sa njima i prezadovoljan je.

Evo ovde jasno može da se vidi šta sam ja radio:

B881FA6A-C048-4943-BF5C-7E00EB333681.jpeg

Prelepo sve. Svaka cast.

 

2 sati ranije, gvlada said:

Систем делује супер, добиће гомилу питања. За акв, сумњам да би га и регистровали. Мене деф интересује. :)

Plus 1.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, petarjovic said:

Focal Grande Utopia Evo EM powered by Daniel D'Agostino Relentless Mono Amplifier.

FB_IMG_1638687490885.jpg

FB_IMG_1638687499117.jpg

Најјаче! фолије на звучницима, кроз врата се не може…постављена позорница за фотографисање у несрећном простору за ту намеру, па у селидбу у други простор за даљи маркетинг који воде (види се) они који не разумеју суштину Хи Фи-ја.

Link to comment
Share on other sites

On 2.12.2021. at 23:36, petarjovic said:

Sony.

FB_IMG_1638484454625.jpg

Sećam se kada je moj drugar kupio neki Sony  ES kasetofon, navodno je soni uradio neki Tresač gde ga drmaju i simuliraju navodno transportne šokove......čudo od tehnike, nema šibica gde da propadne od elekronike na dva sprata. Beše oko 1500 dm / beše onda Klara Šuman / .......i ebiga, pokvari se posle dve nedelje 😂. Džabe japanci pravili Tresač, to je inače preteča onog srpskog Tresača šljiva, pokvari se kasetofon svejedno. 

   Ja sam se oduvek pito šta bi bilo kada bi karleušu zakačili za taj Tresač i na šta bi ličila da joj pootpadaju svi silikoni.

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, Pedjica said:

Ne, moje je Vicoustic. A da, i jedni i drugi su portugalci. Super su mi i ovi drugi. Znam lika koji je uradio sobu sa njima i prezadovoljan je.

Evo ovde jasno može da se vidi šta sam ja radio:

B881FA6A-C048-4943-BF5C-7E00EB333681.jpeg

Ih, ne valja to ništa, nejednake su ti fugne na onim pločicama na plafonu a i one su malo čudno ispale a i ko još lepi pločice na plafon i sve ti se lajsne izvitoperile, mislim na ove plafonske...

Dodatno, kakvi su ti to transformersi na zidovima?

Zahebavam se naravno (moram ovo da napomenem, mada mi se čini da je to dovoljno očigledno, no ipak, forum je ovo...), mislim da je glupo da kažem odličan sistem (previše očigledno, mada opet, forum je ovo...).

Svaka čast, to su Coltrane 3 zvučnici?

I stvarno bi bilo zanimljivo da otvoriš posebnu temu o ovom sistemu, sa opisom, spiskom komponenti i zahvata, da se i mi boranija osetimo malo bliži Hi End sistemima (mislim da ovde neće biti polemike da li jeste ili nije Hi End, no opet forum je ovo...).

Link to comment
Share on other sites

Ovo Delijino je mnogo ozbiljnija prioca nego prostor sa flasterima postavljenim gde palo. Danas mnogo toga mnoze da se postigne oblikovanjem prostora umesto redjanja zakrpa. 

Pre recimo 20 godina sam se igrao sa igrackama kao sto su EASE sa AUROM  i Odeon, pre nego sto sam batalio celu profesiju, i isprobavao efekte izvodjenja zidnih ravni iz paralele jednostavnim modifikacijama, razbijanja velikih zidnih ravni u vise manjih, koje nisu paralelna i slicnim igrarijama. Efekti na probleme prostora su daleko veci nego prosto postavljanje apsorbera i difuzora, a krajnji rezultat je daleko elegantniji, pre svega sa estetske strane.

Tada se radilo za ozbiljne investitore po inostranstvu, a takve igrarije su mogle i da se naplate. Meni akusticki deo nije bio glavni, no moji modeli su korisceni za gotovo sve proracune. Da danas probam da nacrtam nesto u bilo kom objektnom CAAD-u trebale bi mi godine, kamoli da nesto isporgramiram cak i u GDL, lisp da ne pominjem.  Rutina je nula jer se time ne bavim, pa o nekom proracunu ili projektu nema ni reci, no razumevanje problema i ideje za zaobilazenje su jos uvek tu. 

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, B.R. said:

Ovo Delijino je mnogo ozbiljnija prioca nego prostor sa flasterima postavljenim gde palo. Danas mnogo toga mnoze da se postigne oblikovanjem prostora umesto redjanja zakrpa. 
 

 

Hajde nam lepo objasni, posto vidim baratas materijom.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, somilenko said:

Mislim da je @B.R. pobrkao tebe i @Pedjica...

Bas tako. U brzini sam pretrcao, pa sam prezupcio ko je sta postavio. Ako je Pedjica postavio sobu u belom, sa zatalasanim elementima na plafonu, iz nekog razloga sam mislio da je @Delijato postavio. Izvinjavam se na zabuni. 

Ta bela soba ima elemenata koji pokazuju da ju je radio neko ko zna skolsko znanje. Apsorberi sa jedne, refleksna ravanski narusena povrsina sa druge. Postoje detalji koji bi jos dodatno doprineli, ali je i ovako odlicno. 

 

 

3 hours ago, nesone said:

Hajde nam lepo objasni, posto vidim baratas materijom.

Hvala.

U sustini, cim imas prostora za igranje, postoji nekoliko pprostih pravila koja  donose rezultate. Prvo je asimetricnost, drugo je izbegavanje paralelnosti i pravih uglova, trece je narusavanje velikih ravnih povrsina gde je to moguce. Apsorcione povrsine su nesto sto se koristi da iskontrolises ono sto je preostalo, a ne kao prvo resenje. Sve tri prve stvari mogu poprilicno da se postignu oblikovanjem prostora, a da to izgleda kao element diajna enterijera, bez toga da neko neupucen primeti da je u pitanju direktno element namenjen kontroli akustike. 

Evo nekoliko prostih primera. Recimo, dovoljno je postaviti otvorenu policu za knjige preko celog zida na jednoj strani, dok je druga strana cista da bi se postigla asimetricnost. Ta polica za knjige je i element koji radi i po trecem pravilu, narusava velike ravne povrsine. 

Kada se pomene izbegavanje paralelnosti, svima u glavi je da to zahteva zidanje prostora iz pocetka. A nije tako. To danas moze da se postigne prilicno prosto gips kartonom, U sustini, kada se jedna povrsina zida zarotira pod uglom od 5-6 stepeni, iz paralelne ravni (ajd da pretpostavimo da je ta rotacija oko vertikalne ose) nema visestruko odbijenih refleksija pod istim uglovima. Tangens 5 stepeni je 0,09, pa bi zaista takva ravan na dugackom zidu puno uzela od prostora. No, niko ne soprecava da se ta povrisna zida sastoji iz niza povrsina, koje se ponavljaju. Kada se zid izdeli na platna siroka 50 cm, potreno je samo 5 cm izlaska iz osnovne ravni zida da bi se  dobio zakosenje od 5 stepeni. Pri tome, takva ravan moze da stoji i tako da joj povrsina nije vertikalna, pa eto dodatnog poboljsanja.
Na to, tako obradjena povrsina zida zadovoljava i preporuku da se naruse velike ravne povrsine.

A onda kada se u to ukljuce difuzori i apsorberi tamo gde je minimalno neophodno, rezultat je zaista pravi. 

U sustini, mnogo toga se moze kada postoji dobra volja i malo sredstva. Kad imas skupi Hi End sistem, i dovoljno veliki prostor onda ni ta sredstva nisu bas mala, a krajnji rezultat moze da bude i atraktivan zivotni prostor. Mnogo toga mogu da urade i oni bez high end sistema, no to je prica za neku drugu temu. 

  


 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...