Jump to content


Slike Hi-End sistema


petarjovic

Recommended Posts

3 hours ago, Aibo said:

Projektovanje posebne sobe za slušanje je životna odluka koja je nekome OK a nekome nije, potpuno nevezano za količinu novca koju poseduje, koji baca na kablove, pa sve i da vatru njim loži. Meni je lično celina HiFi i dnevnog boravka nerazdvojiva. Tu gde je TV, gde sedim sa kafom, gde se družim sa ženom, tu je i muzika... Ideja posebno projektovane sobe u koju bih išao samo da slušam muziku mi zvuči strašno opterećujuće i kao da bi isisala svo zadovoljstvo iz ovog hobija. 

Lako je kritikovati, ali to je neki naš kolega i možda je skroz super tip, samo eto ima čovek gomilu novca, troši na preskupe komponente i stavlja ih u neoptimalan prostor iz ko zna kog razloga. Možda nije baš najracionalnije ponašanje ali jaka stvar, ko je još racionalan kad je neka pasija u pitanju. 

Ko kaze da mora da bude posebna soba, samo za slusanje muzike. Enterijer vecine  vecih prostora (naravno malo vecih dimenzija) moze prilicno efikasno da se prilagodi slusanju muzike, da pri tome bude upotrebljiv i za ostale aktivnosti. I da izgleda ekskluzivno, bez delova koji bodu oci i vicu akustika. A da sve to i ne kosta u visini pojedinih komponenti koje se u ovoj temi pominju. 

A za racionalno, slazem se. Nemam sta da dodam. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

44 minuta ranije, petarjovic said:

Focal Grande Utopia Evo EM powered by Daniel D'Agostino Relentless Mono Amplifier.

FB_IMG_1638687490885.jpg

FB_IMG_1638687499117.jpg

Vrhunski. Interesantno kako Relentless izgleda ko normalan amp pored Utopia (a po gabaritima je sve samo ne normalan). 

Konačno neko da upari odgovarajuću snagu sa ovakvim zvučnicima. Naslušao sam se Grande i Stella Utopia sa pojačalima od 200-300w i to je jedno osetno odsustvo kontrole na basu sa inače fenomenalnim zvučnicima. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2021 at 1:27 PM, Delija said:

Ajaooo... Pa taj matori Focal opasno reze usi :rolleyes:

Zbog njega su mi matori WA totalni "no no". Bar dok ne ogluvim

On 11/30/2021 at 3:02 PM, Zexx said:

U mojim kutijama je taj titanijumski Focal, ali daleko od toga da reže uši, valjda je nešto i do implementacije.

On 11/30/2021 at 2:34 PM, sondek said:

Ima ga u svom DIY sistemu moj brat, zvuci sjajno.Full aktivan je sistem pa doduse moze da se podesi, ali za male pare dosao je do zvuka od par hiljada.Najvecim delom upravo zbog tog visokotonca koji jeste bio skup i tesko ga je nabavio ali zvuci za sve novce

Uopste nemam osecaj da reze.Mozda je neki amp izvor problema

Ja sam pre jedno 20 godina (devedesetih) imao ovaj model:

https://www.diyparadiso.com/datasheets/speaker/focal/TC120TD5.pdf

Kupio nove. (Uporedjivao sam ih sa Dynaudio Esotar T330 isto novim iz kutije.)

Meni (i drugima koji su poslusali) su Focali mnogo vise zvucno odgovarali. Dyn je bio bolji od ostalih tweetera ali Focal je imao nesto sto ovi drugi nisu? Jednostavno bolje je zvucao. Ali su bili veliki. :( Obe skretnice su bile I reda (6db/oct) i neka mini atenuacija mozda svega oko -1db...

Mislim da je to zbog konkavne membrane i materijala memrane. Kao i zbog konstrukcije koja to prati? Ali danas se jedinice tog kvaliteta ne izradjuju

(Imao sam kasnije i neki drugi model, manji, isto konkavna membrana mislim da je bio TC90 - neuporedivo losije od ovog prvog modela)

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Pedjica said:

Ne, moje je Vicoustic. A da, i jedni i drugi su portugalci. Super su mi i ovi drugi. Znam lika koji je uradio sobu sa njima i prezadovoljan je.

Evo ovde jasno može da se vidi šta sam ja radio:

B881FA6A-C048-4943-BF5C-7E00EB333681.jpeg

Woow !!!

Fantasticno izgleda,sistem bez kometara sigurno i vrhunski zvuk!!!

Svaka cast

p.s. Mozda i tu im malo mermera i zlata😝 (salim se naravno)

Link to comment
Share on other sites

59 minuta ranije, Pedjica said:

Ne, moje je Vicoustic. A da, i jedni i drugi su portugalci. Super su mi i ovi drugi. Znam lika koji je uradio sobu sa njima i prezadovoljan je.

Evo ovde jasno može da se vidi šta sam ja radio:

B881FA6A-C048-4943-BF5C-7E00EB333681.jpeg

A gde je tu Magnus Opus? :rolleyes:

 

Ovako izgleda i zvuci hi-end sistem kada ga "zida" neko ko savrseno dobro zna sta radi. Bravo! :thumbsup2

Prava tema za tvoj sistem - kad vec neces da otvoris svoju :)

 

BTW, paneli su uzivo mnogo diskretniji nego sto mozda deluju na fotografijama. Sasvim ok se uklapaju u moderan ambijent.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Delija said:

A gde je tu Magnus Opus? :rolleyes:

 

Ovako izgleda i zvuci hi-end sistem kada ga "zida" neko ko savrseno dobro zna sta radi. Bravo! :thumbsup2

Prava tema za tvoj sistem - kad vec neces da otvoris svoju :)

 

BTW, paneli su uzivo mnogo diskretniji nego sto mozda deluju na fotografijama. Sasvim ok se uklapaju u moderan ambijent.

Hvala, Delijo, živ bio!

Link to comment
Share on other sites

Тај акваријум би боље био примењен без стакла због рефлексија, то би био први прави подводни Хи Анд :D

Иначе, где су прозори у тој соби у случају принудне нужде за бег?

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Pedjica said:

Ne, moje je Vicoustic. A da, i jedni i drugi su portugalci. Super su mi i ovi drugi. Znam lika koji je uradio sobu sa njima i prezadovoljan je.

Evo ovde jasno može da se vidi šta sam ja radio:

B881FA6A-C048-4943-BF5C-7E00EB333681.jpeg

Nego ne vidi ti se onaj PR99😁…moja omiljena fotelja👍🏻👍🏻👍🏻.

Kada si uzeo NAT?

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Golum said:

Nego ne vidi ti se onaj PR99😁…moja omiljena fotelja👍🏻👍🏻👍🏻.

Kada si uzeo NAT?

A ne ne. Studer A807, molim lepo :) Uzeo NAT, Deki je genije. Humanizovalo poprilično zvuk i dodalo magiju cevki. Magnetostat SE sjajno predpojačalo. Prezadovoljan sam. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Pedjica said:

Ne, moje je Vicoustic. A da, i jedni i drugi su portugalci. Super su mi i ovi drugi. Znam lika koji je uradio sobu sa njima i prezadovoljan je.

Evo ovde jasno može da se vidi šta sam ja radio:

B881FA6A-C048-4943-BF5C-7E00EB333681.jpeg

Bravo, respect, drago mi da i neko od nas ima ovakvu sveukupnu exotiku, staviću sliku na one strane high-end sajtove-i mi konja za trku imamo:banana

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...